Katolickie muzeum kontaktów z zaświatami

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Katolickie muzeum kontaktów z zaświatami

Postautor: konrad » 04 maja 2009, 19:29

Nie wiem, czy wiecie o istnieniu jedynego chyba na świecie muzeum kontaktów z Duchami. Co ciekawe muzeum to znajdujące się w Rzymie zostało stworzone za zgodą papieża i istnieje już od ponad wieku.

Oto artykuł, który powstał, by streścić przekazane w brazylijskiej telewizji rewelacje na temat tego muzeum:
link do artykułu

Przedruk artykułu ukazał się między innymi w Przeglądzie Spirytystycznym w 2002 roku.

Samo muzeum to na pewno spora ciekawostka :)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Katolickie muzeum kontaktów z zaświatami

Postautor: sooleyman » 16 maja 2009, 13:35

Żeby było ciekawiej - książka na temat tego Muzeum dostępna jest w ksiegarni archidiecezjalnej na Miodowej w Warszawie - sam ją tam nabyłem, a była bardzo reklamowana w Telewizji Niepokalanów bodajże (teraz to się chyba PULS nazywa). Podaję dane książki, gdyby ktoś szukał jej przez internet , np na Allegro (osobiście polecam empik.com, gdyż nie płaci się za przesyłkę , należy tylko odebrać z wskazanego przez nas salonu Empik). Dane książki:

Autor: dr Gerard J. M. van den Aardweg
Tytuł: Spragnione dusze. Zjawy z czyśćca - ich widoczne ślady. Muzeum Dusz Czyśćcowych w Rzymie.
Wydawnictwo: Rosikoń Press (www.rosikonpress.com)
Miejsce i data wydania - Izabelin - Warszawa 2008
ISBN 978-83-88848-60-5 (oprawa twarda)
ISBN 978-83-88848-59-9 (oprawa miękka)

Warto dodać, że eksponaty bogato sfotografowane przez Polaka, Janusza Rosikonia, pochodzą nie tylko z muzeum przy rzymskiej parafii p/w Wstawiennictwa Najśw. Serca Pana Jezusa, ale także z... klasztoru na Jasnej Górze!

Książka godna polecenia, choć trzeba być przygotowanym na ortodoksyjnie katolicką interpretację zjawisk przez holenderskiego uczonego. Oczywiście warto przeczytać, zapoznać się z bogatym materiałem zdjęciowym, a wnioski wysnuć samodzielnie.
Awatar użytkownika
sooleyman
 
Posty: 80
Rejestracja: 16 lip 2008, 12:14
Lokalizacja: Toruń


Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości