Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: juniperus » 16 kwie 2013, 19:15

oran pisze:Juniperus a ja chciałbym się zapytać -jeśli to jest jedno imię to jakie to jest imię ?
Pozdrawiam :)


Hmm, to mi teraz pytanie zadałeś... Właściwie to nie ja powinnam na nie odpowiadać. Z mojego punktu widzenia nie chodzi tu o konkretne nazwanie Boga (Jego imię), ale jego znaczenie. Wydaje mi się, że Duch chciał przez to powiedzieć, że Bóg jest prawdziwą miłością i nieskończoną dobrocią. Ma to moim zdaniem bardzo ważne zastosowanie szczególnie u ludzi, którzy w imię Boga (dla wiary) zabijają, lub czynią inną krzywdę. Niestety takich ludzi jest wielu na świecie. Dotyczyć to może również wszystkich tych, którzy wierzą Boga i wychwalają Go, zapominając jednak w codziennym życiu o Jego prawach. Duch Piotr chciał moim zdaniem zwrócić uwagę na to, by każdy pamiętał, że prawdziwa wiara w Boga polega na stawianiu sobie jako priorytetu dobra i miłości. To jakby pouczenie o braku alternatywy dla wiary opartej na dobru i miłości.

Oby Duch Piotr wybaczył mi, jeśli źle zinterpretowałam Jego słowa.

atalia pisze:Ciekawe, kim był za życia i kiedy żył.

Nie mam pojęcia, kim był i jakoś tak nie mam śmiałości Go o to zapytać :)
kalatala pisze:Duch Piotr chyba Cię lubi

Myślę, że nie o sympatię tu chodzi, a o to, że akurat Jemu trafiła się ta rola.
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: oran » 16 kwie 2013, 22:33

Juniperus,Izo,(tak?)cóż moim zdaniem to bardzo istotne,ponieważ, to co piszesz,odbierasz przekaz,nie jest zgodne z tym co pisze w KD i nieco mnie dziwi,że i Tobie a nawet spirytystą jakoś umknęło to uwadze :)
Może tak,najlepiej w następnym kontakcie -zapytaj- i napisz................
Pozdrawiam :)
oran
 
Posty: 210
Rejestracja: 22 sty 2011, 12:58

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: kalatala » 17 kwie 2013, 08:44

oran pisze:Juniperus,Izo,(tak?)cóż moim zdaniem to bardzo istotne,ponieważ, to co piszesz,odbierasz przekaz,nie jest zgodne z tym co pisze w KD i nieco mnie dziwi,że i Tobie a nawet spirytystą jakoś umknęło to uwadze :)
Może tak,najlepiej w następnym kontakcie -zapytaj- i napisz................
Pozdrawiam :)


Ale co jest istotne?
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: Krzysztoff » 17 kwie 2013, 08:54

Hmmm Oran ale w czym nie jest zgodne ? o czym mówimy ?
interpretacja Izy jest jak najbardziej logiczna i ja też tak to odbieram - jak najbardziej zgodna z KD, powiem szczerze że inna interpretacja nawet nie przyszła mi do głowy
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: goska82 » 17 kwie 2013, 14:23

Ja natomiast mam pytanie z innej beczki :) Zastanawiam się dlaczego przekaz jest utrzymany w takim patetycznym tonie...dlaczego nie jest to język prosty,hm...że tak powiem dostosowany do obecnych czasów.
goska82
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:53

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: kalatala » 17 kwie 2013, 14:39

Ja w sumie w mediumizmie nie siedzę, ale jeśli duch przedstawia się jako Ordynat, to faktycznie może żył w tym XVIII wieku i to dlatego? Może też nie ma doświadczenia w przekazach i stara się nadać wypowiedziom odpowiedni ton?

A w ogóle Izo to może pozdrowisz Ducha Piotra od nas? :)
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: Krzysztoff » 17 kwie 2013, 15:15

Można by się czepić tego fragmentu : " Udowodnić, że jesteście godni Boga Najwyższego i Jego dobroci.... "

Miłość i dobroć Boga jest bezwarunkowa, nie trzeba o nią zabiegać i udowadniać że jest się niej godnym.
Najwyraźniej niezręczne sformułowanie które rozumiem że należy się rozwijać by być bliżej Boga .
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: goska82 » 17 kwie 2013, 16:45

Czy Duchom Wyższym zdarzają się tak "niezręczne sformułowania"???
goska82
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2013, 18:53

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: kakofonia myśli » 17 kwie 2013, 17:09

Cóż, tekst ładny, nawołujący do miłości i miłosierdzia :) Chciałam tylko zapytać, jeśli to nie tajemnica oczywiście, czyjej analizie został poddany? 8-)

I jeszcze jedno, co do analizy, dziwi mnie troszkę fakt, że nikt z braci spirytystycznej się o nią nie pokusił tutaj, na forum. Myślę, że mogłoby to być ciekawe doświadczenie :)
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: 000Lukas000 » 17 kwie 2013, 17:24

Może Oran i Goska mają rację a my wszyscy powinniśmy wziąć wiadro zimnej wody i wylać sobie na głowę, a potem przeanalizować na chłodno te przekazy, już jeden fakt mnie ciekawi, jest to lekkie masło maślane, nic konkretnego, a przekaz jest bardzo tożsamy z tym co możemy usłyszeć od dzisiejszych księży.

Nie mam wątpliwości jakoś do szczerości Izy, ale do szczerości tego ducha już tak.

Warto się nad tym na chłodno zastanowić

Nie zadawać dodatkowych pytań, ale bacznie obserwować rozwój sytuacji
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

PoprzedniaNastępna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości