Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: oran » 17 kwie 2013, 23:15

Piszesz Izo,że nie jesteś zirytowana,ale to co piszesz i przed tym i po tym, oświadczeniu, wskazuje na coś zupełnie innego.Bardzo widoczne jest,że oburza Ciebie,że ktoś może w ogóle wątpić iż to co piszesz jest oznaką Twojego mediumizmu.Ja natomiast we wszystkich tych przekazach nie dostrzegam nic co wcześniej juz ktoś nie napisał i najmniejszego nawet dowodu,że Twój kontakt jest dyktandem jakiegokolwiek ducha z zewnątrz.Analiza w moim odczuciu jest bardzo wskazana i pożyteczna,bo co by było, jeśli wszystko cokolwiek by ktoś napisał,mówiąc,że to kontakt,było by przyjmowane za fakt?.Analiza,jeśli będzie weryfikowalna i z dowodem odebrania jej, jako kontakt, da wielu ludziom wiele dobrego,ale właśnie musi być zweryfikowana,konkretna....Nie chciałem tego pisać wcześniej ale ten ostatni "przekaz" odebrałem dokładnie tak jak pisze Lukas,masło maślane,pompatyczne kazanie...,jakich wiele słyszy się w kościołach.Bardzo bym chciał,żebyś była medium ale jak dotąd, dla mnie, nic na to nie wskazuje.
Nie denerwuj się,to są tylko słowa ludzi,którzy po prostu-szukają-nie są złośliwi i starają się nie oceniać.Analizują bo chcą wiedzieć i tyle.Pozdrawiam :)
oran
 
Posty: 210
Rejestracja: 22 sty 2011, 12:58

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: konrad » 18 kwie 2013, 06:58

Kilka słów również z mojej strony... Pytaliście się, jaki jest cel analizy przekazów i jak ją przeprowadzać. Celem takiej analizy jest przede wszystkim odrzucenie przekazów z nieprawdziwymi informacjami, a niekoniecznie sprawdzenie, czy przekazy pochodzą od Duchów wyższych, z podświadomości itp. Oczywiście to też jest ważne, ale jeśli otrzymamy piękny i mądry przekaz płynący z podświadomości medium, to myślę, że warto mu się przyjrzeć tak czy inaczej. W 95% nie będziemy mogli zweryfikować, czy przekaz pochodzi od Ducha czy nie. Tak wygląda to niestety w rzeczywistości. Jest też parę spraw, o których trzeba pamiętać:

1) Błędem jest zakładanie, że za przekazami stoją Duchy wyższe. Moim zdaniem minie jeszcze bardzo dużo czasu, zanim tego rodzaju Duchy będą się z kimkolwiek z nas kontaktować, a już wykluczam raczej sytuacje, że będą regularnie kontaktowały się z ludźmi, którzy działają zupełnie samotnie. Owszem może zdarzyć się, że taki Duch w jednej czy drugiej sytuacji coś takiej osobie przekaże, ale będzie to raczej wyjątek niż reguła. Oczywiście medium działające samodzielnie ma zawsze wsparcie swojego przewodnika, ale ten niekoniecznie jest Duchem wyższym.

2) Duchy wyższe nie podpisują się nigdy w sposób narzucający swoją wyższość. Wręcz przeciwnie. Jeśli np. jakaś grupa dostaje przekaz podpisany "Wasz przewodnik", "Władca Ziemi" itp., to można go spokojnie odrzucić wiedząc, że nie jest to przekaz od prawdziwego przewodnika grupy. Ja trochę tak odbieram fakt, że w podpisie widzimy "Wasz Ordynat"... Nie kojarzy mi się to dobrze. Duch przecież mógł podpisać się po prostu "Piotr". A tak to nie wiadomo, o co chodzi. Wynika stąd jednak, że nie jest to Duch wyższy. Może to być np. Duch historycznie uwarunkowany, który podpisuje się tak właśnie, bo kiedyś był ordynatem itp. Tkwienie w uwarunkowaniach historycznych jest jednak znakiem, że nie jest to Duch wyższy.

Pamiętajmy jednak, że spirytyzm nie skupia się tylko i wyłącznie na otrzymywaniu przekazów od Duchów wyższych. Przekazy od innych Duchów są również wartościowe. Szczerze mówiąc to jak dla mnie nawet Duch Emmanuel nie był wyższy, bo często właśnie tkwi w kontekście historycznym. A już Andre Luiz tym bardziej, bo przecież ledwie pół wieku temu był traktowany jako samobójca ;)

Jak jednak analizować taki przekaz? Należy sprawdzić czy:

1) Nie zawiera sprzecznych informacji. Wówczas nie należy go w ogóle publikować, bo może przynieść więcej szkody niż pożytku. Mówię tu nie tyle o informacjach sprzecznych ze spirytyzmem, co sprzecznych w sobie np. Duch mówi w jednym zdaniu jedno, a w drugim coś przeciwnego.

2) Jest sprzeczny z informacjami otrzymanymi w innych przekazach. Np. gdy zwracamy się do Duchów o radę, pomoc itp. może się zdarzyć, że jeden Duch przekaże jedno, drugi coś innego (także za pośrednictwem innego medium). Wówczas zdrowe podejście to odrzucenie obu przekazów, w takim znaczeniu, że nie będziemy poddawać ich dalszej analizie. Lepiej jest odrzucić prawdę niż przyjąć kłamstwo.

3) Jest sprzeczny ze spirytyzmem. Nie jest to powód do odrzucenia przekazu, a do poddania go głębszej analizie. Jeśli Duch przekazuje nam jakąś informację, która nie zgadza się ze spirytyzmem, należy przeanalizować, czy ma ona sens z logicznego punktu widzenia, ale przede wszystkim należy potwierdzić, czy podobne informacje pojawiają się gdzie indziej. Nie widzę powodu, żebym np. ja miał być przekaźnikiem dla Ducha, który przekaże zupełnie nowe informacje. Jeśli Duchy będą chciały nas czegoś nauczyć, zrobią to tak jak za czasów Kardeca: za pośrednictwem mediów w tym samym czasie przekażą tę samą informację. To właśnie jest dla mnie istotą spirytyzmu i jego siłą. I w ten sposób właśnie można też potwierdzić, że przekaz pochodzi od Duchów, a nie z podświadomości. Jeśli wiele mediów otrzymuje to samo, to "wiedz, że coś się dzieje". :)

To, co jest ważne i wspominało o tym kilka osób:

1) przekazy powinniśmy analizować w kontekście, w jakim powstały... Czasem właśnie kontekst całkowicie może zmienić znaczenie przekazu. Jeśli np. przytoczony tu przekaz powstałby pod nieświadomym wpływem uczestnika spotkania (np. ktoś myśli nad jakimś pytaniem, po czym otrzymujemy odpowiedź od ducha właśnie na pytanie zadane w myślach), to pomimo tego, że sam w sobie jest "zwykły", będzie miał spirytystycznie dużo większe znaczenie

2) medium powinno podchodzić do analizy obojętnie tzn. unikać np. gwałtownych reakcji na możliwy sceptycyzm osób, które tekst analizują. Jeśli ktoś powie, że tekst nie pochodzi od Ducha wyższego, to co to oznacza? Że jesteśmy słabym medium? Że to nasza wina? Absolutnie nie. Dopóki medium nie nauczy się podchodzić do tego w ten sposób, myślę, że może łatwo stać się celem dla Duchów, które będą chciały doprowadzić do przypadków fascynacji tzn. mówić do medium: "Nie słuchaj ich. Oni nie mają racji. Ty masz misję, a my przekażemy Ci wielkie rzeczy". Jeśli tak Duch przemawia, to można mieć pewność, że jego intencje nie są dobre. Duchy wyższe zawsze łączą, nigdy dzielą. Warto o tym pamiętać.

3) osoby analizujące przekaz powinny skupić się na treści przekazu, a nie np. na osobie medium, która jest tylko pośrednikiem. Owszem jeśli medium otrzymuje tylko słabej jakości przekazy, można się zastanowić, czy rzeczywiście nie chodzi tu tylko o wpływ podświadomości i czy rzeczywiście praca mediumiczna ma wtedy sens, ale na pewno tego typu wniosków nie da się wyciągnąć po jednym czy dwóch przekazach, ale raczej po stu/dwustu :) Inny problem, który również może się pojawić to np. przekazy tylko od Duchów niższych. Wówczas należy popracować z medium nad zidentyfikowaniem niedoskonałości, które są w medium i które właśnie w ten sposób warunkują kontakt z Duchami. Trzeba wtedy popracować nad rozwojem moralnym medium.

Z mojej strony to tyle chyba na początek. Myślę, że z publikowania na forum przekazów właśnie w takiej formie nie ma co rezygnować, a nasze dyskusje traktować właśnie jako rodzaj ćwiczenia, przez które każde medium musi przejść. Nie należy też być całkowitym sceptykiem, ale myślę, że zdrowo jest założyć, że sporo przekazów, które będą tu publikowane może pochodzić z podświadomości. Nie oznacza to, że są złe. Chodzi przede wszystkim o to, żeby się ćwiczyć i w otrzymywaniu tekstów, i w ich analizowaniu. Zwłaszcza na początku drogi mediumicznej tego rodzaju przekazów jest dużo.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: megan6 » 18 kwie 2013, 07:22

konrad pisze:Oczywiście medium działające samodzielnie ma zawsze wsparcie swojego przewodnika, ale ten niekoniecznie jest Duchem wyższym.

Konradzie zawiązując do tego bardzo bym chciała byś rozwinął się odnośnie tego kim może być jakiego rodzaju Duchem Opiekun. Mianowicie jeśli nie jest Duchem wyższym to mimo wszystko musi być Duchem dobrym, który jest bardziej rozwinięty od nas samych ?? Jeśli coś źle rozumiem to poprawcie mnie. Czy w takim przypadku jeśli jest to Duch dobry ale nie do końca rozwinięty tak jak Duchy wyższe ( co jest zrozumiałe) ponieważ stoi niżej w ich hierarchii to czy on sam może nam przekazywać informacje które są sprzeczne? Czy jeśli nie zna odpowiedzi na zadawane przez nas pytania, to najpierw konsultuje się z Duchami wyższymi przed udzieleniem nam odpowiedzi tak by nie wprowadzić nas w błąd? Chodzi mi konkretnie w tym przypadku o Opiekuna nie o Duchy które się pod niego podszywają bo tu odpowiedz jest prosta i logiczna że mogą nas wprowadzać w błąd.
In the arms of the angel fly away from here ...
you're in the arms of the angel, may you find some comfort here
Awatar użytkownika
megan6
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 214
Rejestracja: 23 lut 2013, 19:57
Lokalizacja: Kendal

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: Voldo » 18 kwie 2013, 08:28

Opiekun jest zawsze bardziej rozwiniętym od nas Duchem.
Czy konsultuje się z Duchami wyższymi... To jest właśnie dobre pytanie. Ponieważ z tego co mi wiadomo, to Duch nie może wejść do sfer bardziej rozwiniętych od jego stopnia rozwoju - co za tym idzie, np. Duchy życzliwe nie mają wstępu do miejscówek Duchów wyższych, więc żeby się je o cokolwiek zapytać, musiałyby znaleźć Ducha wyższego, który jest gdzieś, gdzie mają dostęp...
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: konrad » 18 kwie 2013, 10:12

megan6 pisze:kim może być jakiego rodzaju Duchem Opiekun..


Jest duchem bardziej od nas rozwiniętym, ale nie jest duchem wyższym tj. doskonałym albo bliskim doskonałości. Najlepsze porównanie: nauczyciel w szkole podstawowej nie musi mieć wiedzy wykładowcy uniwersyteckiego.

megan6 pisze:Mianowicie jeśli nie jest Duchem wyższym to mimo wszystko musi być Duchem dobrym, który jest bardziej rozwinięty od nas samych


Bardziej rozwiniętym tak. Na pewno lepszym niż my, ale wciąż niedoskonałym w pewnym sensie.

megan6 pisze:czy on sam może nam przekazywać informacje które są sprzeczne?


Jak najbardziej. Jest tylko duchem i może się mylić. Owszem jest w stanie wiele rzeczy lepiej osądzić niż my, bo jest mądrzejszy i ma szersze spojrzenie (wie np. o pewnych rzeczach sprzed naszych narodzin, których my nie pamiętamy), ale absolultnie nie jest wszechwiedzący.

megan6 pisze:Czy jeśli nie zna odpowiedzi na zadawane przez nas pytania, to najpierw konsultuje się z Duchami wyższymi przed udzieleniem nam odpowiedzi tak by nie wprowadzić nas w błąd?


Jeśli czegoś nie wie, to na pewno powinien się do tego przyznać. Nie zawsze jednak pewne rzeczy może nam przekazać i nie zawsze będzie w stanie skonsultować wszystko z Duchami wyższymi. Należy wyjść poza często powtarzane mylne przekonanie, że duchy wiedzą wszystko. Nie wiedzą. A nawet jak czasem wiedzą, to nie będą nam wszystkiego mówiły, bo chcą byśmy do wszystkiego doszli sami. Co najwyżej zatem dają nam jakieś wskazówki... Po tym właśnie poznać te mądrzejsze duchy. Duch, który daje rozkazy i zero-jedynkowe polecenia, zapewne jest jeszcze daleki od doskonałości.

Voldo pisze:Ponieważ z tego co mi wiadomo, to Duch nie może wejść do sfer bardziej rozwiniętych od jego stopnia rozwoju - co za tym idzie, np. Duchy życzliwe nie mają wstępu do miejscówek Duchów wyższych, więc żeby się je o cokolwiek zapytać, musiałyby znaleźć Ducha wyższego, który jest gdzieś, gdzie mają dostęp...


Generalnie Duchy wyższe przebywają również w pobliżu nas, ale generalnie one jeszcze bardziej niż duch opiekun chcą zachęcać nas do samodzielnego myślenia. Duch opiekun poza tym dostaje misję, ponieważ ma wystarczającą wiedzę, by osiągnąć w niej sukces. Nie może być więc tak, że Duch pyta się o wszystko Duchów wyższych w ramach takiej misji, bo wówczas znaczyłoby, że nie jest dość dojrzały. Na pewno ma wiedzę, jeśli chodzi o wszystko, co dla nas potrzebne. Owszem można się pytać go o temat fizyki kwantowej i tu może nam nie odpowiedzieć, ale nie ma to znaczenia dla naszego rozwoju. Pamiętajmy też, że każda informacja z zaświatów może wpłynąć na naszą wolną wolę, a tego duchy właśnie unikają.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: juniperus » 18 kwie 2013, 10:13

Przepraszam każdego, kto w jakikolwiek sposób poczuł się urażony moimi słowami. Nie będę próbować tłumaczyć, dlaczego zachowałam się tak, a nie inaczej, ponieważ każda próba uwarunkowania swych błędów, czy ich usprawiedliwiania jest brakiem szczerego żalu za swój czyn.
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: kakofonia myśli » 18 kwie 2013, 10:25

Izu, myślę, że do wszystkiego, co nas w życiu spotyka potrzeba pewnej dozy dystansu. To wszystko :D Podążajmy pokornie naprzód, wykonując powierzone nam zadania najlepiej, jak potrafimy i nie bójmy się analizować tak tego, co nam się przydarza, jak i własnej postawy :)
Pelo Amor ou Pela Dor... (By love or by pain)

„What is mind? No matter. What is matter. Never mind.” Thomas Hewitt Key

sbitara77@gmail.com
Awatar użytkownika
kakofonia myśli
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 386
Rejestracja: 15 lut 2013, 04:26
Lokalizacja: The space-time continuum...

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: 000Lukas000 » 18 kwie 2013, 15:37

juniperus pisze:Jeżeli pragniecie analizować tekst, róbcie to. Nie pytajcie mnie jednak dlaczego w tekście jest to, czy tamto? Jestem tylko przekaźnikiem. Pytania kierujcie do duchów. Ja nie mam możliwości zapytać Ducha Piotra o cokolwiek, ponieważ nie wywołuję Go. Nie mam pojęcia, kiedy przyjdzie i czy w ogóle się pojawi. Każdy z Was musi sobie odpowiedzieć we własnym zakresie: czy tekst jest wytworem mojej wyobraźni, czy przekazem od ducha, jeśli duch go przesłał, to czy jest on niskim, czy wysokim, dlaczego pisze patetycznie, a nie pospolicie, czy jest szczery, czy zwykłym kłamcą i w końcu, czy tekst ma dla Was jakąkolwiek wartość, czy nie. Nie będę więcej podejmować na forum analizy tekstów, które otrzymuję. Zróbcie to sami, a ja będę je rozumieć po swojemu.

Maju, tekst, przed jego umieszczeniem w temacie, analizowała właśnie brać z tego forum.

A tak na marginesie, nie bardzo ostatnimi czasy widzę sens przepisywania tu na forum tekstów przekazów, ponieważ mam silne przeświadczenie, że większości z Was to nie służy. Jeśli więc nie czerpiecie z nich korzyści, czy nauk, po co to robić? Robiłam to dla Was... Miałam nadzieję, że nie ukrywając tego w mojej teczce, tylko przekazując Wam, tak, jak mi zasugerowano, przyczynię się choć odrobinkę do czegoś dobrego... Chyba pomyliłam się...
Może powiedzcie wprost, że jest Wam to niepotrzebne, to przestanę pisać i po kłopocie.
Nie myślcie, że zirytowałam się, czytając Wasze odpowiedzi. Jestem bardzo spokojna i nie ruszyły mnie one, ponieważ nie jestem autorką tekstu przekazu. Jednak nie widzę sensu dalszej tego kontynuacji, chyba, że sens mi gdzieś umknął...


Jesteśmy spirytystami, każdy z nas analizuje tekst i nie ma w tym nic złego, ważne by nie robić prywatnych wojen, a to niestety się zdarza bo jesteśmy niedoskonali, żadna więc tu twoja wina Izo i nawet jeśli nie będziesz tych tekstów podawała to zdarzy się inny powód..

Ja jestem za tym byś przekazy tu zamieszczała i każdy z nas mówił otwarcie co o tym sądzi, ja też w pierwszym momencie nie zauważyłem podejrzanych oznak w tym tekście, ale nie jestem nie omylny i zwróciłem uwagę na to że oran i goska mogą mieć rację, powinniśmy wspólnie analizować bo jesteśmy ludźmi, i pod wpływem emocji często nie jesteśmy w stanie dojrzeć pewnych niuansów.

Ja na razie radziłbym ostrożnie obserwować, nic więcej.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: konrad » 18 kwie 2013, 17:29

Zgadzam się z Lukasem. W analizie powinniśmy się skupić przede wszystkim na samym tekście, a nie na poszczególnych osobach itp.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Duch po śmierci ciała (z przekazem)

Postautor: Lukasz » 04 maja 2013, 18:26

Zamieszczony przekaz może i wydaje się nieco podejrzany, ale chyba wszyscy jesteśmy nastawieni na to, że na forum zaczną się pojawiać wiadomości na takim poziomie, jak te zamieszczone w Księdze Duchów, czy innych, znanych dzieł spirytystycznych.
Ostrożności nigdy za wiele, ale równie dobrze mogą to być dopiero zalążki mediumizmu, bo wątpię by Iza była w stanie idealnie się dostroić do ducha stojącego od niej wyżej pod względem moralnym jak i intelektualnym.
Lukasz
 
Posty: 37
Rejestracja: 04 maja 2013, 18:20

PoprzedniaNastępna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości