Ciekawy material o Auschwitz

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Ciekawy material o Auschwitz

Postautor: Nikita » 23 lut 2015, 13:16

Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Ciekawy material o Auschwitz

Postautor: bernadeta1963 » 23 lut 2015, 13:56

To bardzo wzruszający artykuł . Nigdy nie było mi dane pojechać ,żeby zobaczyć takie miejsca , nawet jak byłam w szkole. Nie wiem czy psychicznie bym wytrzymała. za dużo duchów i przekazów. Może ten więzień z ostatnich odwiedzin zapowiada jakieś kolejne kontakty?.
Kiedyś oglądałam dokument o ludziach , którzy przeżyli. To że o tym opowiadają jest lekarstwem na rozładowanie emocji jakie w nich zostaną już do końca życia.
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciekawy material o Auschwitz

Postautor: Nikita » 23 lut 2015, 14:26

Tak, oni musza opowiedziec o tym co przeszli ku przestrodze nastepnych pokolen. A co z duszami tam zamordopwanymi? Czy wsyzstkie odeszly? Wedlug tego mistrza zen niektore dusze sa tam nadal i wolaja o uwage i pamiec.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Ciekawy material o Auschwitz

Postautor: bernadeta1963 » 23 lut 2015, 14:36

Gdyby społeczeństwo było bardziej otwarte mogło by dojść do zbiorowego seansu przeprowadzonego przez media , które mogłyby pomóc tym duszom. Ale ludzie wolą wiedzieć ,że duchów nie ma.
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciekawy material o Auschwitz

Postautor: gaba75 » 23 lut 2015, 18:17

Byłam w Auschwitz. Bardzo się ucieszyłam na wieść o tym, że tam pojadę, dlaczego, czy ktoś mi pomoże odpowiedzieć na to pytanie? Mam korzenie żydowskie,ale niewiem, czy ktoś z rodziny był w tym obozie?
Pojechałam tam jako 3 opiekun podczas wycieczki szkolnej. Najbardziej chciało mi się płakać jak oglądałam te wszystkie rzeczy i włosy. To straszne.Nie dziwię się tym ludziom, że opowiadają swoje historie, ja sama nie mogłbym żyć z myslą że tylu zginęło a ja dostałam szansę przeżycia. Też opowiedziałabym o odwadze tych ludzi, idących na śmierć właściwie za nic. Czy pytaliście sami siebie kiedyś, za co właściwie Ci ludzie zostali zamordowani? ja uważam, że za nic. Urodzili się po to by żyć a nie ginąć. Bóg dał im życie po to by żyli, a ten szatan Hitler zniszczył ich tylko dlatego, że byli narodem wybranym, a on chciał Niemców zrobić wybranymi. Przykro mi, ale znaczenie "czystej rasy" jest zupełnie inne niż to, którym chełpił się Hitler. Ale sami kiedyś do tego dojdziecie. Ja doszłam dzięki Bogu i spirytyzmowi i doszłam do tego przy studiowaniu Rozmów ze śmiercią.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Ciekawy material o Auschwitz

Postautor: gaba75 » 23 lut 2015, 18:24

I Bernadeta, masz rację. Napewno seans byłby zbawienny. To, że Ci ludzie którzy przeżyli mówią o tym, to też swego rodzaju ratunek dla dusz. To, że pisarze piszą od wielu lat na ten temat, że twórcy filmów o tych zdarzeniach, przedstawiaja nam jak było naprawdę, chwała im za to i cześć.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Ciekawy material o Auschwitz

Postautor: Nikita » 23 lut 2015, 19:11

Rasizm to plaga tego swiata...ciekawe dlaczego jednym wydaje sie, ze sa lepsi od innych? Moim zdaniem to nadete ego jest za to odpowiedzialne.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Ciekawy material o Auschwitz

Postautor: Mirek » 23 lut 2015, 19:33

Z powodu kompleksu niższości.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ciekawy material o Auschwitz

Postautor: Xsenia » 24 lut 2015, 10:48

Byłam na wycieczce w obozie koncentracyjnym w Sztutowie. Było mi smutno, ale nic poza tym. Gdy byłam na wycieczce w Oświęcimiu miałam 15 lat. Bardzo ciężko to przeżyłam. Najchętniej w ogóle bym tam nie wchodziła. Cały czas miałam włosy postawione dęba, gęsią skórkę i co chwila się trzęsłam. Przy rzeczach za szybami i przy piecach miałam nudności. Czułam się bardzo, bardzo źle. Chciałam z stamtąd jak najszybciej wyjść. Na film nie mogłam patrzeć, było mi duszno i słabo. Odetchnęłam dopiero jak stamtąd wyszliśmy. W Brzezince nie miałam już tych sensacji.

Nigdy, przenigdy więcej tam nie wrócę. Jeśli się uda moich dzieci też tam nie puszczę.

I według mnie słowa "ciekawy" i "Auschwitz" nigdy do siebie nie będą pasowały.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ciekawy material o Auschwitz

Postautor: Nikita » 24 lut 2015, 13:46

Mialam na mysli ciekawy material bo pokazywal dzisiejsze starania saby uspokoic te duchy...oczywiscie, ze to co sie stalo w Auschwitz ciekawe nie ejst....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Następna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości