Co mówi nauka na zjawiska paranormalne

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Co mówi nauka na zjawiska paranormalne

Postautor: anoushka » 12 mar 2015, 21:51

Naukowe badania potwierdzające zjawiska paranormalne
https://www.youtube.com/watch?v=hlQY7OHCmSU

Film próbuje uchwycić niewidzialną, subtelną energię życia, o której pisało tak wielu mistyków i myślicieli, a której współczesna zachodnia nauka nie jest w stanie uchwycić. Kultura i medycyna Wschodu traktuje człowieka jako kompleksowy system energetyczny odnosząc przy tym efekty zadziwiające zachodnią naukę. Czym więc jest ta subtelna a jednocześnie potężna energia? Skąd pochodzi? Co się z nią dzieje po śmierci? Czy przepływa ona również przez zwierzęta i rośliny? Ten film daje odpowiedź na niektóre pytania ukazując jednocześnie, jak mało jeszcze wiemy o energii życia. Medycyna konwencjonalna robi pierwsze, nieśmiałe kroki w stronę poznania tej energii. To dopiero początek drogi...

Aura i energia życia człowieka, roślin i zwierząt - ciekawe eksperymenty i dowody
https://www.youtube.com/watch?v=LhULV5nDexA
anoushka
 
Posty: 48
Rejestracja: 26 lut 2015, 17:10

Re: Co mówi nauka na zjawiska paranormalne

Postautor: Mirek » 13 mar 2015, 08:11

Do drugiego filmu.
Dlatego spirytyzm wyraźnie nakazuje aby kremacja zwłok następowała po 72h, ponieważ dopiero wtedy jest pewność, że nastąpiło całkowite odłączenie ducha od ciała. Przyspieszony proces kremacji może mieć bolesne konsekwencje dla ducha zmarłej osoby.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co mówi nauka na zjawiska paranormalne

Postautor: anoushka » 13 mar 2015, 12:13

Długo mnie nurtowało pytanie; dlaczego inkwizycja paliła na stosach. Odpowiedzi miałam kilka, z których trudno mi było wybrać konkretną, ponieważ przyczyn mogło być wiele, jak np. - kara w męczarniach za czarostwo
- chęć straszenia ludzi przyszłym ogniem piekielnym
- unicestwienie duszy
- oczyszczenie duszy, bo jak wiemy ogień oczyszcza
- sadyzm sędziów i zaspokojenie swoich rządz dewiacyjnych

Teraz patrząc na inne wyznania gdzie następuje kremacja (indie)
Pozostała część świata gdzie dokonuje się kremacji z innych powodów, jak nie wyznanie ale ograniczona część terytorialna np Japonia czy inne kraje. Zwłoki kremuje się po śmnierci.
W przypadku inkwizycji palono żywcem, Czy uważasz, że kościół już wiedział o tym, iż palenie żywcem unicestwia duszę?

Zastanawia mnie od lat fakt, że mam problem odnaleźć znajomych zmarłych które zostały skremowane po śmierci, natomiast nie mam niejako problemu z kontaktem z osobami pochowanymi w sposób tradycyjny, jednak jest jeden przypadek kontaktu z synem kuzynki, który spalił się w samochodzie. I to są kolejne pytania na które jest mi trudno znaleźć odpowiedź. Może sam akt spalenia ma związek z intencjami? Jak sądzisz/sądzicie?
anoushka
 
Posty: 48
Rejestracja: 26 lut 2015, 17:10

Re: Co mówi nauka na zjawiska paranormalne

Postautor: Mirek » 13 mar 2015, 12:24

Skąd te skojarzenia o unicestwieniu duszy? Duszy nie można unicestwić. Ciało skremowane przed całkowitym odłączeniu przez dłuższy czas uniemożliwia duchowi opuszczenie ziemi i sprawia ponoć niesamowite męczarnie mentalne.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co mówi nauka na zjawiska paranormalne

Postautor: Wiatr1000 » 13 mar 2015, 12:37

Nie może być tak że po kremacji brak kontaktu z tymi osobami zmarłymi wynika, że te osoby zerwały kontakt i przywiązanie do ciała fizycznego i miejsca? Że dusze których spotykamy były tradycyjnie pochowane bo to "ciało" jeszcze jest gdzieś tam? Spalenie ciała rozumiem jako akt zerwania łącznika z materializmem. Tym łącznikiem duszy do życia śmiertelnego i ziemskiego jest ciało.
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Re: Co mówi nauka na zjawiska paranormalne

Postautor: nikox85 » 13 mar 2015, 16:14

Z Tybetańskiej księgi umarłych:

"Szlachetny synu, teraz oto przyszła na ciebie tak zwana chwila śmierci. Odchodzisz z tego świata na drugą stronę, ale nie jesteś w tym jedyny. Zdarza się to wszystkim. Nie pożądaj już i nie tęsknij do tego życia. Gdybyś jednak pożądał go i tęsknił doń, nie będziesz mógł tutaj trwać; nie wyzwolisz się z ustawicznego błądzenia po kolisku samsary. Nie hołduj przywiązaniu! Nie hołduj żądzom!"

"Szlachetny synu, w owym czasie będziesz się zatrzymywał na krótkie chwile przy mostach, W świątyniach, klasztorach, stupach, chatach i innych budowlach; nigdy na dłużej, bowiem po oddzieleniu się twego umysłu od ciała nie potrafisz nigdzie dłużej zagrzać miejsca. Będzie ci zimno, świadomość twoja będzie rozchwiana i niestała. Wówczas pomyślisz: "Ach, umarłem już, co mam teraz począć?" Myślenie stanie ci się przykre i nużące, i w sercu poczujesz dotkliwy chłód. Będziesz doznawał wielkiej, niezmiernej udręki. Będziesz musiał wędrować nie zatrzymując się ani nie przywiązując do jakiegokolwiek miejsca, niczego sobie nie przypominając, o niczym nie myśląc. Swój umysł wprowadź w stan doskonałego spoczynku! Do jedzenia będziesz miał tylko to, co specjalnie dla ciebie zostawią [bliscy]; wątpliwe też, czy będziesz miał przyjaciół. To znak, że po Bar-do Życia błądzi twoje "ciało umysłowe"."

"Wtedy twoje przyjemności i przykrości zależeć będą od karmana. Ujrzawszy rodzinne okolice i własnego trupa pomyślisz: "Oto leżę umarły. Jakie to straszne!" To "ciało umysłowe" będzie wówczas bardzo cierpieć. Pomyślisz: "Ach, gdybym tak mógł otrzymać jakieś ciało!" i wszędzie ujrzysz widziadła jakby chodzące w poszukiwaniu ciał. Aż dziewięć razy będziesz próbował wstąpić w swego trupa, lecz skutkiem twojego długiego przebywania w Bar-do Dharmaty, w zimie, mróz zetnie go w bryłę lodu, w lecie zaś zgnije on. A jeśli tak się nie stanie, to krewni wkrótce spalą go w ogniu, złożą do grobu albo rzucą na pożarcie drapieżnemu ptactwu, i już go nie znajdziesz, by weń wstąpić. Napełni cię to wielkim przygnębieniem i zda ci się, że tłuczesz się między skałami, piaskiem i kamieniami. Szukając ciała nie uwolnisz się od cierpienia. Jest ono samą istotą Bar-do Życia. Dlatego z niezachwianym duchem wstępuj w sferę obojętności dla ciała!"

"Szlachetny synu, zagarnia cię nie znająca spoczynku wichura karmana. Pozbawiony jesteś sił, duch twój rozstał się już z ciałem, przeto wiatr cię niesie na podobieństwo piórka, cwałujesz na rumaku wiatru, który miota tobą to tu, to tam. Gdybyś nawet tym wszystkim płaczącym powiedział: "Jestem tutaj, nie płaczcie!" - to i tak by nie usłyszeli. Wtedy pomyślisz sobie: "Umarłem!" - i zawładnie tobą wielkie cierpienie. Dlatego nie poddawaj się mu"
nikox85
 
Posty: 96
Rejestracja: 24 lut 2015, 15:25

Re: Co mówi nauka na zjawiska paranormalne

Postautor: atalia » 13 mar 2015, 19:48

Oddałam ciało mojego syna do kremacji w trzeci dzień po śmierci i mam ogromne wyrzuty sumienia, ze wyrządziłam mu tym krzywdę. W dodatku czytam tu takie rewelacje. Lepiej już przestańcie.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Co mówi nauka na zjawiska paranormalne

Postautor: Mirek » 13 mar 2015, 20:04

Kardec jest autorem tych rewelacji. Pisał o nich w "Niebo i piekło według spirytyzmu."
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co mówi nauka na zjawiska paranormalne

Postautor: soldado » 13 mar 2015, 20:47

atalia pisze:Oddałam ciało mojego syna do kremacji w trzeci dzień po śmierci i mam ogromne wyrzuty sumienia, ze wyrządziłam mu tym krzywdę. W dodatku czytam tu takie rewelacje. Lepiej już przestańcie.


Osobiście chce, żeby też mnie kiedyś skremowali.
Jeżeli miałbym jakiś czas trwać przy swoim ciele, to oddadzą mi w ten sposób przysługę.
W moim odczuciu dobrze zrobiłaś, nie wyrządziłaś mu krzywdy, ale wręcz przeciwnie, pomogłaś mu przejść dalej.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3195
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Co mówi nauka na zjawiska paranormalne

Postautor: atalia » 13 mar 2015, 22:37

Mirek, w tamtym czasie nawet nie wiedziałam, że ktoś taki jak Kardec istnieje.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Następna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości