Duch Jaruzelskiego

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: Duch Jaruzelskiego

Postautor: atalia » 14 mar 2015, 18:30

Poza tym nikt nigdzie nie powiedział, ze spirytysta musi być śmiertelnie poważną osobą, a poczucie humoru i smiech są zakazane. Jestem zdania, ze humor już niejednokrotnie uratował mnie przed wariactwem.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Duch Jaruzelskiego

Postautor: cthulhu87 » 14 mar 2015, 18:44

atalia pisze:Poza tym nikt nigdzie nie powiedział, ze spirytysta musi być śmiertelnie poważną osobą, a poczucie humoru i smiech są zakazane. Jestem zdania, ze humor już niejednokrotnie uratował mnie przed wariactwem.
No widzisz, a tu wszędzie podkowa na twarzach. A co do określenia "stary komuch" (zabawny jest już sam fakt egzegezy postów forumowych, he he), to 1) primo słowo to użyte było w pozytywnym kontekście, w tym miejscu mojej wypowiedzi, gdzie dodatnio oceniłem prezydenturę Jaruzelskiego; 2) secundo jest o tyle prawdziwe, że sam zainteresowany był i stary i był członkiem PZPR, ergo - był starym komuchem. 3) tertio, punkt drugi to także żart ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Duch Jaruzelskiego

Postautor: Mirek » 14 mar 2015, 18:52

Zapewne określenie "stary czarnuch" dla starszego mieszkańca Afryki też ma pozytywne zabarwienie, bo żyje w Afryce i ma czarny kolor skóry?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Duch Jaruzelskiego

Postautor: cthulhu87 » 14 mar 2015, 18:56

Mirek pisze:Zapewne określenie "stary czarnuch" dla starszego mieszkańca Afryki też ma pozytywne zabarwienie, bo żyje w Afryce i ma czarny kolor skóry?
Dowcipniś z Ciebie :D
Porównanie dość ciekawe;) Jakiś złośliwiec mógłby powiedzieć, że czyniąc to porównanie podświadomie zrównałeś zbrodniczą ideologię jaką był komunizm, z kolorem skóry, który sam w sobie jest czymś neutralnym. Ale to by mógł wytknąć jedynie jakiś złośliwiec... a ja poczciwie zachęcam do merytorycznej dyskusji ;)

Jak chcesz możemy założyć odrębny temat, gdzie będziesz komentował tylko moje wypowiedzi i dokonywał ich złożonych interpretacji.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Duch Jaruzelskiego

Postautor: atalia » 14 mar 2015, 22:11

Kiszczak to też stary komuch. A niech się Mirek obrusza! :?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Duch Jaruzelskiego

Postautor: Mirek » 14 mar 2015, 23:03

Kiszczak wiele zła wyrządził. Jest odpowiedzialny m. in. za śmierć górników. Jednak nie daje mi to prawa do potępiania go, czy wyzywania. Tak postępuje tylko słaby człowiek, który nie wie, że wszyscy stanowimy jedno.
Potępiając drugą osobę jednocześnie potępiamy siebie.
Kto to rozumie naprawdę kocha ludzi.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Duch Jaruzelskiego

Postautor: atalia » 14 mar 2015, 23:07

Mirku, czy stwierdzenie faktu , że to stary komuch to potepienie?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Duch Jaruzelskiego

Postautor: Mirek » 14 mar 2015, 23:09

A wyraz miłości?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Duch Jaruzelskiego

Postautor: atalia » 15 mar 2015, 09:28

No dobra, niech ci będzie- kocham Kiszczaka, bo to mój bliźni. ;)
Może być?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Duch Jaruzelskiego

Postautor: Mirek » 15 mar 2015, 09:41

Atalio czy określenie kożuch jest pozytywne?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości