Nawiedzone parki miejskie

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Nawiedzone parki miejskie

Postautor: Spirit » 14 lip 2015, 17:53

Witam. Jestem w odwiedzinach u koleżanki w Ostrowie Wielkopolskim. Działo się to wczoraj. Udając się na przystanek autobusowy, postanowiłam iść przez niewielki park znajdujący się przy ul. Głogowskiej. Przystanek znajduje się przy parku. To był dzień, godzina ok. 15.00. Kręciło się mnóstwo osób. Nagle, naprzeciwko, zobaczyłam, ale trochę dalej, pana z rowerem. Na tle innych wydawał mi się on i prowadzony przez niego rower nieco "dziwny", jaśniejszy. Nikt mi tego pana z rowerem nie przesłaniał. Patrzyłam w tę postać, nie wiem, dlaczego, nigdy tak się nie patrzę. Pan wraz z rowerem skręcił następnie w lewo i zniknął. Idąc, rozglądałam się wzrokiem, gdzie on jest. Moim zdaniem zbyt szybko zniknął, nigdzie go nie było, dosłownie nigdzie, nie zdążyłby na pewno tak szybko i daleko odejść. A tam gdzie skręcił, były chaszcze, żadnej ścieżki. Nie mógłby się przedostać z tym rowerem przez te skłębione obok siebie krzewy. Zaczęłam się zastanawiać, czy to nie czasem duch... Ale nie miałam obok siebie kogokolwiek, z kim mogłabym to skonfrontować. Czasem jest tak, że i druga, towarzysząca nam osoba widzi to samo. Zastanawiam się, dlaczego pojawił się w dzień, dlaczego akurat to ja go widziałam, a bardzo chciałabym poznać historię jego życia lub/i śmierci. Jak zareagować? Nie chciałabym, żeby duch poszedł za mną. Jak się chronić? Nie miałam negatywnych uczuć, bez żadnego strachu, byłam bardzo zaciekawiona. Dalej już szli inni ludzi, żywi na pewno. Wiem, że tam ktoś umarł na ławce na zawał serca, ale na ławce stojącej w zupełnie innym miejscu. Postać ta skierowała się w lewo, tam natomiast, ale dalej, znajdują się te ławki. Poza tym park w ogóle nie jest znany jako nawiedzony. Będę wdzięczna za sugestie i podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Spirit
 
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2015, 17:38

Re: Nawiedzone parki miejskie

Postautor: Xsenia » 15 lip 2015, 07:15

Możesz pogrzebać w historii tego miejsca. Poszukać wzmianek w gazetach. Czy ten pan był ubrany staromodnie? A rower jaki był, stary czy raczej nowoczesny? Odpowiedzi na te pytania mogą ci mniej więcej wskazać w jakich latach masz szukać odpowiedzi. Możesz ten popytać ludzi mieszkających niedaleko tego parku. Najlepiej starsze osoby, one zazwyczaj maja więcej czasu i więcej wiedzą o otaczających ich miejscach :)

Z drugiej strony nawet jeśli to był duch, to czy ta wiedza coś ci daje? Po co chcesz się dowiedzieć jak ten pan żył, czy umarł? Ciekawość to fajna rzecz, ale czasem trzeba ją hamować :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 2943
Rejestracja: 08 lis 2013, 23:07
Lokalizacja: Sosnowiec


Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość