Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: Mirek » 15 mar 2016, 17:11

Żołnierz to taka maszyna, która wykonuje rozkazy bez ich analizowania, ponieważ od tego może zależeć życie wielu ludzi.
Żołnierz ponosi winę w momencie kiedy nadużywa swoich kompetencji. Gdy ktoś zostaje żołnierzem musi się liczyć z tym, że może przyjdzie w jego życiu taka chwila, że będzie musiał drugą istotę pozbawić życia.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: Pawełek » 15 mar 2016, 17:16

Ale wiesz Mirku, niektórzy naziści sami nie wytrzymywali psychicznie tego co robiło się przykładowo z więźniami z obozów :|
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: Krzysztoff » 15 mar 2016, 17:36

Co ciekawsze ci co mordowali mówili potem że oni tylko wykonywali rozkazy, czyli co, zamordowano i zameczono miliony ludzi a winnych brak?

Oczywiście winni byli też wszyscy którzy Hitlera wspierali. Bez tego nic by nie zrobił.

Co do Hitlera, po wojnie bardzo wiele osób uważało go za wielkiego zbrodniarza i głównego sprawcę 2 WŚ i faszyzmu.

Więc to że wielu odcielesnionych chce zemsty uważam za prawdopodobne
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: Krzysztoff » 15 mar 2016, 18:59

Xsenia pisze: Bo jednak oskarżać i mieć pretensje do przyczyniającego, a nie wykonawcy, jest trochę dziwne.

Słowo przyczynić się nie pasuje z tego co mi wiadomo do roli Hitlera w 2 WŚ.

Raczej był to główny inicjator, pomyslodawca całej ideologii zbrodni, bezpośrednio akceptował i planował wszystkie najważniejsze sprawy.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: danut » 15 mar 2016, 19:38

No tak, to bardzo niewłaściwe określenie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: Xsenia » 15 mar 2016, 22:28

danut pisze:Słyszałaś o organizacjach Hitlerjugend, do których gdy wyczerpywały się już siły wcielano coraz młodsze dzieci, nawet 12 latków? I z czyjego rozkazu??

Słyszałam, czytałam i oglądałam programy. Znam ten temat.

Nikita pisze:Kto jest bardziej odpowiedzialny nas wojnie: ci , ktorzy wydaja rozkazy czy ci, ktorzy wykonuja? Odpowiedz mi prosze!

Nikita pisze:oczywiscie wine ponosza i ci co rozkazuja i ci co wykonuja rozkazy

Mam dokładnie takie samo zdanie. Wina leży pół na pół. Jeśli ktoś chce być żołnierzem, to musi sie liczyć z tym, że każą mu zabijać. Jest to więc jego własna decyzja. Po drugie zabić można na wiele sposobów: szybko i bezboleśnie dla ofiary, lub wolno torturując ofiarę. Żołnierz może też przepraszać w myślach, że musiał zabić, a może cieszyć sie i mordować wiecej niż mu nakazano. Wszystko zależy od ludzi.

Nikita pisze:wieksze wina lezy na Hilerowcach, ktorzy stworzyli ogromna machine propagandy wojennej i zmanipulowali wiekszosc ludzi.

A może wina leży na wszystkich Niemcach, że dali się zmanipulować i pozwolili by jeden człowiek dopuścił sie takich bestialstw? A może na wojsku niemieckim, że nie przeciwstawiło sie bestialskim rozkazom? A może na Europejczykach, że gdy Niemcy zajmowali Polskę nic nie zrobili? A może na Amerykanach za olewanie tematu?

A może i my jesteśmy winni, że Państwo Islamskie morduje Syryjczyków i nic z tym nie robimy? Państwo Islamskie morduje dla Allaha, czy to znaczy, że on jest winny tym wszystkim morderstwom?
Na stronie, którą podałam wyżej napisane było jedne zdanie: geniusz Hitlera polegał na tym, że nie wydając rozkazów każdy Niemiec wiedział co ma robić i to robił.

Mirek pisze:Żołnierz to taka maszyna, która wykonuje rozkazy bez ich analizowania,

Tego się ich uczy, ale wyłączyć mózgu nie idzie. Ludzie to nie maszyny. I zdarzają sie ludzcy żołnierze.

Pawełek pisze:niektórzy naziści sami nie wytrzymywali psychicznie tego co robiło się przykładowo z więźniami z obozów

Mnóstwo nie wytrzymywało. Nie można wszystkich Hitlerowców wsadzać do jednego worka.

Krzysztoff pisze:Co ciekawsze ci co mordowali mówili potem że oni tylko wykonywali rozkazy, czyli co, zamordowano i zameczono miliony ludzi a winnych brak?

Nawet zasłanianie się wykonywaniem rozkazów nie chroniło i nie chroni ich przed oskarżeniami i więzieniem. Nawet zwykły strażnik został oskarżony i skazany.
http://www.fakt.pl/wydarzenia/johana-br ... 69196.html
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/655 ... ajnowsze,1
http://niezalezna.pl/68972-94-letni-ss- ... a-bezkarni
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3162
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: Nikita » 16 mar 2016, 08:18

Mimo wspolodpowiedzialnosci wszystkich jednak Hitler i jego ekipa stworzyli ten bajzel i wprowadzili zamordyzm i zmusili pozostalych do wspolpracy. Nie kazdy Niemiec popieral nazizm ale wielu balo sie o wlasne zycie i zycie swoich rodzin. Wielu zreszta trafilo do obozow. Najbardziej odpowiedzialni sa ci, ktorzy stworzyli te Ideologie i ja z calego serca poparli...a Hiltler mial tu najwiekszy udzial. Podobnie bylo u komunistow.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: czarnyMag » 16 mar 2016, 12:12

Xsenia pisze:
czarnyMag pisze:A skąd "dusza" ma wiedzieć że jak umierała w cierpieniu przez chorego psychicznie doktorka na pensji chorego psychicznie wodza - to chyba dusza poza ciałem ma tą wiedzę jednak - to nie jest debil tylko boski twór który ma jednak poza ciałem inteligencję własną i widzi poza ciałem kto był przyczyną a kto wykonawcą tej przyczyny - bo poza ciałem Jesteś nieograniczona niczym - Wiesz wszystko co wiedzą inne dusze!


Pablo diaz pisze:Ludzie ,ktorzy gineli masowo w krematoriach itp. nie wiedzieli kto dokladnie to robi,natomiast wiedzieli kto rozpetal to pieklo,nie dziwcie sie wiec,ze ofiary chcialy i chca do dzis zemscic sie na Hitlerze.

No to się zdecydujcie, wiedzieli, czy nie wiedzieli kto dokładnie ich morduje? Bo jednak oskarżać i mieć pretensje do przyczyniającego, a nie wykonawcy, jest trochę dziwne.


Po śmierci, uważam że wiedzieli że SS-men "X" ich np. spalił na rozkaz wcielonego w ciało demona - na ziemi zwanego Hitler! Ale umierając nie mieli tej wiedzy na poziomie pewności. Dlatego uważam że Hitler (kimkolwiek jest naprawdę - chodzi mi po głowie wcielony demon :) odpowiada na równi z tym SS-men "X" za śmierć tych ludzi!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: czarnyMag » 16 mar 2016, 12:16

Mirek pisze:Żołnierz to taka maszyna, która wykonuje rozkazy bez ich analizowania, ponieważ od tego może zależeć życie wielu ludzi.
Żołnierz ponosi winę w momencie kiedy nadużywa swoich kompetencji. Gdy ktoś zostaje żołnierzem musi się liczyć z tym, że może przyjdzie w jego życiu taka chwila, że będzie musiał drugą istotę pozbawić życia.


ale to go nie usprawiedliwia! To jego grzech i przyszła karma którą odpokutuje - niezależnie w co wierzy! Bo jest niezależnie w co wierzysz: NIE ZABIJAJ! :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Odcieleśnienie Adolfa Hitlera

Postautor: czarnyMag » 16 mar 2016, 12:17

Pawełek pisze:Ale wiesz Mirku, niektórzy naziści sami nie wytrzymywali psychicznie tego co robiło się przykładowo z więźniami z obozów :|


I co robili ci naziści wtedy....? zabijali :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości