Czy to oobe?

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Czy to oobe?

Postautor: Karolka29 » 04 mar 2017, 09:18

Mam do Was pytanie...
Wiele razy podczas snow, mialam bardzo realne sny z udziałem zmarłych z mojej rodziny, podczas ktorych wiwdzialam o ich smierci i prowadziłam z nimi rozmowy...ale o tym moze innym razem...chcialam jednak nadmienic, ze nigdy takich stanow sie nie bałam...wrecz przeciwnie...
Jakis czas temu zupelnie naturalnie czułam czyjąś obecność, zdarzało mi się nawet słyszeć jak ktos mnie wola...a potem w nocy przyszły paraliże senne...choc spałam na boku, nie moglam sie ruszać...to widziałam wszystko co bylo za moimi plecami i postac za moim łóżkiem...wtedy myślałam, ze to zwykłe sny...ale
Jakus czas temu zaczęłam praktykowac medytacje, autohipnoze i duzo czytam na te i inne tematy...
Czytałam tez o oobe...i podczas glebokiego relaksu, czesto na pograniczu snu, albo wrecz snu...czuje jakby " rozwarstwienie" np moich rąk...rece mam wzdluz ciała a czuję je np ułożone na brzuchu...i czuje tez dziwne " szarpanie" do gory...
Natomiast w nocy...wielokrotnie zdarza mi się budzic i chodzic po pokoju, ale mam problem z otwarciem oczu...ostatnio chodzilam, a w zasadzie snułam się po pokoju i próbowałam zobaczyc swoje nogi, odbicie w lustrze, ale nie moglam do konca otworzyc oczu...niby cos widziałam, ale jakby " krzywo, bokiem". Po pewnym czasie wracałam do łóżka a rano nie wiedziałam czy to sen czy inny stan, choc zawsze wydaje mi sie rano, ze naprawde wstalam w nocy...
Karolka29
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:08

Re: Czy to oobe?

Postautor: Karolka29 » 04 mar 2017, 19:32

?
Karolka29
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:08

Re: Czy to oobe?

Postautor: Pawełek » 04 mar 2017, 22:03

Witaj,

Sny są jednym z najłatwiejszych "mostów" do kontaktu ze zmarłymi. To jest całkowicie możliwe, że mogłaś mieć kontakt ze zmarłymi podczas snu oraz że mogłaś z nimi odbywać rozmowy. Wiele osób tego doświadcza, lecz nie biorą tych kontaktów za realne.

Co do czucia obecności - mogłaś również odczuwać "nie swoje" uczucia, których nie byłaś świadoma i nie zwróciłaś na nie uwagi. Następnym razem jeśli zdarzy się podobna sytuacja, zwróć uwagę na swoje uczucia i spytaj sama siebie czy pochodzą one na pewno od Ciebie. Nazywamy to mediumizmem sensytywnym - jednym z najczęstszych przykładów mediumizmu, ponieważ dzięki niemu potrafimy odczuć czyjąś "obecność" bądź emocje zmarłej duszy.

Z Twoich słów wynika, że mogłaś doświadczyć wyjścia z ciała. Świadczy o tym Twój wzrok "dookoła głowy" (zwany widzeniem sferycznym), dzięki któremu można odróżnić świadomy sen od poprawnego wyjścia z ciała; "rozwarstwienie rąk" - odklejenie Twojego ciała duchowego/astralnego/eterycznego (zależy jaka terminologia - nie do końca jeszcze wiadomo która postać jest sobie równa w innej terminologii); "szarpanie" w górę itd.

Mam nadzieję, że satysfakcjonuje Cię ta odpowiedź, w przeciwnym wypadku postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania w miarę moich możliwości i wiedzy jaką posiadam.

Pozdrawiam,
Paweł.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy to oobe?

Postautor: Karolka29 » 04 mar 2017, 23:31

Pawle,bardzo Ci dziękuję...
Kiedyś wychodząc do pracy pokłóciłam się z moim dziadkiem, bo sprawił mi przykrość. Gdy wróciłam z pracy- był już w stanie krytycznym w szpitalu. W nocy przyszedł do mnie we śnie, przytulił mnie i powiedział,że mnie przeprasza. Zmarł pól godziny przed tym snem.
Gdy zmarła moja babcia, śniła się tylko mnie. Przychodziła we śnie, sny były bardzo realne, zawsze wiedział,że nie żyje. Gdy rano budziłam się nie wiedziałam, czy była naprawdę czy to był sen. Kiedyś we śnie, gdy przyszła do mnie do domu, zagadywałam ją, byle tylko stanąć przed nią i odciąć ją od wyjscia, bo szla we śnie w stronę drzwi. Stanęłam jej na drodze i złapałam ją za ręcę, zapytała dlaczego przychodzi, przecież nie żyje- a ona zezłościła się na mnie i powiedziła " możesz ze mną rozmawiać, ale nie możesz mnie dotykać" Znikneła. Sniła mi się bardzo czesto, an tyle ze stałos ię to męczące. Zaczęłam się modlić za nią. I ewnego dnia przysnił mi się album ze zdjęciami...na kazdym zdjeciu była moja uśmiechnieta Babcia. Od tego czasu, choć mineło kilka lat nie sniła mi się ani razu...


Jesli zaś chodzi o czucie, czyjejś obecności...to wielokrotnie będąc mocno zaparcowana lub zajeta, nagle zdawałam sobie sprawę,że ktoś stoi za moimi plecami, albo podchodziłam do radia, żeby je wylączyć, a ono znów sie włączało. Wylączałam , a ono znów się samo wlączało. Kiedyś obudziłam się w nocy, bo moja siostzrenica płakała, bardzo głosno, a gdy weszłam do pokoju smacznie spała...po chwili, gdy zapaliłam swiatło, było słychać jak ktoś uderza o barierkę balkonu, potem ogrodzenie i ucieka...najprawdopodobnie złodziej...miałam w domu wówczas sporą gotówkę, o której kilka osób wiedziało...
słyszałam też kiedyś będąc na podwórku, jak mój syn woła mamao, nawet gadałam z nim " już idę dziecko" a on "mamo, mamo". Gdy weszłam do domu, mój syn był zajety odrabianiem lekccji i wcale mnie nie wołał....nadmienię,że straciłam dziecko, po modlitwach sny także z udziałem dziecka i wołania ustały...
Karolka29
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:08

Re: Czy to oobe?

Postautor: Pawełek » 04 mar 2017, 23:36

Prawdopodobnie masz bardziej rozwinięte zdolności mediumiczne od innych osób, bądź duchy czegoś chcą/oczekują od Ciebie ;)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy to oobe?

Postautor: Karolka29 » 04 mar 2017, 23:45

Ogólnie rzecz biorąc...mam bardzo rozbudowaną sferę snów, często w ciągu nocy, mam ich kilka...od kiedy zaczęłam medytować, ćwiczyć, relaksować się, skupiać na sobie i swoich uczuciach...poza tym,że czuję się o wile szczęsliwsza i patrze na swiat zupełnie inaczej...to mam duzo pieknych snów...które zaczęłam spisywać...choć jeszcze czasami mam problem z ich zapamiętaniem...a może sa jeszcze zbyt chatotyczne, jest ich za dużo...wiesz jak można z tym sobie poradzić?

A co do oobe. Jeśli to było to, to jak poradzic sobie z tym widzeniem dookoła głowy? bo włąsnie tak czuję, wtedy jakbym sie kreciła, chcąc coś zobaczyć...czasem sie udaje, ale kosztuje mnie to duzo wysiłku.

I jeszcze jedno, łączy się to z pewnym strachem u mnie, bo wyczuwam wtedy czyjąś obecność, kiedyś bałam się bardzo, dziś duzo mniej...i nie wiem czy to może być związane z obecnością kogoś złego, czy z moimwłąsnym strachem przed tym stanem, albo może niemożnością widzenia.

Piszesz o zdolnościach mediumicznych, czasem tak mi się też wydaje, ale sama nie wiem czy to dobrze czy źle :) Myslę,że ma to dobre i złe strony... choć ten swiat, tamten,Bóg...bardzo mnie fascynuje...
Karolka29
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:08

Re: Czy to oobe?

Postautor: OneNight » 05 mar 2017, 09:48

Rozwarstwienie rąk występuje często, gdy się nimi nie rusza przez dłuższy czas i gdy się nie zasypia przez dłuższy czas. Podczas paraliżu sennego występuje zjawisko widzenia przez zamknięte oczy - to normalne. Nie myślałaś kiedyś, aby zacząć praktykować oobe? ;)
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Czy to oobe?

Postautor: Karolka29 » 05 mar 2017, 10:19

Myślałam, choc nigdy nie poswiecałam temu szczegolnej uwagi...wiekszosc tych rzeczy dzieje się u mnie naturalnie. Ostatnio gdy o tym czytałam, zasypiałam z myślą, ze chciałabym doświadczyć tego i nawet spotkac sie z tzw.przewodnikiem. I tej samej nocy miałam "wrażenie" ze wstalam w nocy, wchodzilam do laxienki chcialam zobaczyć sie w lustrze, probowałam zobaczyc swoje nogi, ale jalbym ciagle krecila się...zmęczona wróciłam do łóżka...a rano miał miejsce ten dziwny sms o ktorym w innym temacie...
Karolka29
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:08

Re: Czy to oobe?

Postautor: Pawełek » 05 mar 2017, 11:01

Karolka29 pisze:Ogólnie rzecz biorąc...mam bardzo rozbudowaną sferę snów, często w ciągu nocy, mam ich kilka...od kiedy zaczęłam medytować, ćwiczyć, relaksować się, skupiać na sobie i swoich uczuciach...poza tym,że czuję się o wile szczęsliwsza i patrze na swiat zupełnie inaczej...

Rozwijasz swoją świadomość poprzez relaksację i medytację, dzięki czemu skupiasz się na bieżącej chwili co powoduje, że jesteś szczęśliwsza. Jeśli to wszystko sprawia, że czujesz się lepiej to zdecydowanie to kontynuuj.

Karolka29 pisze:mam duzo pieknych snów...które zaczęłam spisywać...choć jeszcze czasami mam problem z ich zapamiętaniem...a może sa jeszcze zbyt chatotyczne, jest ich za dużo...wiesz jak można z tym sobie poradzić?

Człowiek normalnie w ciągu nocy ma kilka snów. Z tego co kojarzę to waha się to między 2-4 sny w ciągu nocy, ale nie jestem pewny. Zazwyczaj zapamiętujemy jeden, bądź dwa z nich. Z biegiem czasu jak postanowimy zapisywać sny, tak jak Ty to robisz, to będziemy zapamiętywać więcej. Co do chaotyczności snów, to podejrzewam, że z powodu tego że rozwijasz w sobie świadomość (medytacja, relaksacja itd.), sny będą się wydawały coraz bardziej "poukładane". Potrzeba tylko czasu do tego.

Karolka29 pisze:A co do oobe. Jeśli to było to, to jak poradzic sobie z tym widzeniem dookoła głowy? bo włąsnie tak czuję, wtedy jakbym sie kreciła, chcąc coś zobaczyć...czasem sie udaje, ale kosztuje mnie to duzo wysiłku.

Myślę, że to tylko kwestia praktyki. Nie jesteśmy przyzwyczajeni do takiego widzenia w normalnym życiu, więc na początku to może być dla nas szok i ciężko będzie nam się połapać. Tak jak wyżej - z biegiem czasu nie powinnaś mieć problemów z opanowaniem tego.

Karolka29 pisze:I jeszcze jedno, łączy się to z pewnym strachem u mnie, bo wyczuwam wtedy czyjąś obecność, kiedyś bałam się bardzo, dziś duzo mniej...i nie wiem czy to może być związane z obecnością kogoś złego, czy z moimwłąsnym strachem przed tym stanem, albo może niemożnością widzenia.

W takich momentach polecam po prostu pomodlić się/poprosić swojego opiekuna o pomoc, bądź inne dobre duchy by Cię otoczyły ochroną. Możesz również poprosić samego tego ducha, który sprawia w Tobie te niemiłe emocje, by odszedł.

Karolka29 pisze:Piszesz o zdolnościach mediumicznych, czasem tak mi się też wydaje, ale sama nie wiem czy to dobrze czy źle :) Myslę,że ma to dobre i złe strony... choć ten swiat, tamten,Bóg...bardzo mnie fascynuje...

Polecam książkę "Księga Mediów" Allana Kardeca. Wprowadzi Cię w świat medium. Jest tam wiele informacji na tematy mediumiczne, również od tej praktycznej strony. Jednak przed tą lekturą zalecam również przeczytanie "Księgi Duchów" tego samego autora, ponieważ wprowadzi Cię ona w fundamentalne podstawy spirytyzmu, dzięki czemu będziesz mogła zrozumieć wiele rzeczy które dzieją się obok Ciebie. Będzie ona świetnym wstępem do Księgi Mediów.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Czy to oobe?

Postautor: Karolka29 » 05 mar 2017, 11:45

Pięknie dziękuję.
Karolka29
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:08

Następna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości