Bardzo ważne

Miejsce, w którym przeczytać można różne intrygujące opowieści związane ze Spirytyzmem.

Bardzo ważne

Postautor: Kredek0 » 25 lis 2010, 23:55

Witam, mam 18 lat. I proszę abyście na poważnie wzięli ten temat.
nigdy w życiu czegoś takiego nie miałem i boje się.
do tej pory widziałem już 3 duchy w ciągu miesiąca. chciałem się dowiedzieć od osób które się tym zajmują jak to jest możliwe, że bez wezwania widzę go...
są one widoczne dokładnie, jakbym widział innego człowieka tylko nic nie mówią.
nie wiem czy mam coś z tym zrobić, odegnać je jakoś... czy w jakikolwiek sposób pomóc, choć nie wiem jak... proszę o odpowiedź i proszę o poważne podejście do tego...
Kredek0
 
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2010, 23:49

Re: Bardzo ważne

Postautor: cthulhu87 » 26 lis 2010, 05:36

Hej

Po pierwsze, musisz ustalić podstawową rzecz:

1) Czy powodem zjawiska jesteś Ty sam i twoja psychika
2) Czy powodem zjawiska są istniejące odrębnie istoty duchowe, które pozwalają Ci się widzieć

Ustalenie tego jest niezbędne nie tylko ze względu na Twoje samopoczucie i podejście do samego zjawiska, ale przede wszystkim z uwagi na twoje zdrowie. Jeśli już stwierdzisz jednak, że powodem są duchy, okaże się po prostu, że posiadasz zdolności medialne. Moim zdaniem nie jest to nic złego i nie powinno być powodem do strachu, ale jeśli nie będziesz chciał ich rozwijać, podejrzewam że z czasem mogą zaniknąć.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Bardzo ważne

Postautor: Luperci Faviani » 26 lis 2010, 09:11

Duchy najczęściej proszą w ten sposób o modlitwę, która zwykle przynosi im ulgę w cierpieniach. Więc zalecam, abyś pomodlił się w ich intencji. Ponadto, jak wspomniał c87, w zdolnościach mediumicznych nie ma niczego złego, a z czasem nauczysz się je kontrolować - jak z jazdą na rowerze :) Bądź dobrej myśli i zapoznaj się z literaturą spirytystyczną. Polecamy "Księgę Duchów" Allana Kardeca (tę ktoś musiałby Ci przesłać w PDF bo wersja papierowa jest ciężko dostępna) i "Księgę Mediów" tego samego autora. Na www.rivail.pl znajdziesz więcej ciekawych pozycji. "Niebo i Piekło" - polecam. "Czym jest spirytyzm" - to raczej dla sceptyków, ale też jest OK.

ODWAGI, jesteś na dobrej drodze :)
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Bardzo ważne

Postautor: Kredek0 » 26 lis 2010, 14:05

Myślę że jeśli już taki "dar" jak można to tak nazwać - mam to raczej wolałbym wiedzieć po co on jest i raczej go rozwinąć, chociaż w małym stopniu...
może następnym razem jak zobaczę ducha to coś spróbuje się dowiedzieć...
jak na razie się boje, ale spróbuje się przyzwyczaić, jednak nie jest to rzecz którą ludzie ,mają na co dzień
Kredek0
 
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2010, 23:49

Re: Bardzo ważne

Postautor: Luperci Faviani » 26 lis 2010, 14:43

Sięgnij po literaturę i niczego się nie bój :)

Wysłałem Ci wiadomość na PW.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Bardzo ważne

Postautor: Voldo » 26 lis 2010, 16:24

Wyślij e-maila prywatną wiadomością, to prześlę KD.

Tak jak mówili C87 i LF, najlepiej się pomodlić za te Duchy, bo zwykle dają nam o sobie znać wtedy, gdy potrzebują naszej pomocy, chociaż oczywiście nie zawsze.
No i oczywiście - nie ma co się czego bać :)

Ogólnie w Twoim przypadku ważną książką byłaby Księga Mediów, ale oczywiście inne książki też są ważne.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2010, 17:15 przez Voldo, łącznie zmieniany 1 raz
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bardzo ważne

Postautor: atalia » 26 lis 2010, 17:08

Czy mógłbys podać jakieś szczegóły na ten temat,np.wyglądu duchów,okolicznosci kiedy sie ukazuja,itp...Bardzo interesujące.
Pozdrawiam :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Bardzo ważne

Postautor: Voldo » 26 lis 2010, 17:14

Jeszcze chciałbym się odnieść do tego:
Kredek0 pisze:jak to jest możliwe, że bez wezwania widzę go

Duchy nas otaczają zawsze i wszędzie, chociaż wcale nie musimy wiedzieć o ich obecności. A media widzące mają dar polegający na tym, iż mogą owe Duchy zobaczyć.

No i właśnie, jak pisze Atalia, fajnie by było, jakbyś powiedział jak owe Duchy wyglądały.
Konkretnie chodzi mi tutaj o ich zachowanie i wyraz twarzy - czy wyglądają jakby cierpiały, czy też wręcz odwrotnie.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bardzo ważne

Postautor: konrad » 26 lis 2010, 19:03

Jeśli ktoś ma rozwinięte zdolności medialne, nie musi wzywać Duchów. Czasem one do niego same przychodzą. Z daleka widzą np. światło bijące od medium i to ono je do takiej osoby przyciąga (pisał o tym m.in. E. Bozzano).

Co robić, by sobie z tym poradzić? Przede wszystkim ciężko jest się takich zdolności pozbyć. Można co najwyżej nauczyć się je kontrolować albo nauczyć ignorować.

Aby nauczyć się kontrolować te zdolności trzeba zacząć od:
- zrozumienia, czym tak naprawdę są Duchy
- dlaczego się pojawiają, czego potrzebują
- jak trzeba z nimi rozmawiać
- na co zwracać uwagę
- co oznacza bycie medium, jakie istnieją sposoby komunikacji z Duchami itp.
no i przede wszystkim:
- pracować nad swoim rozwojem moralnym, czyli starać się być lepszym człowiekiem

Tematy te poruszamy na naszym szkoleniu spirytystycznym, które odbywa się w Warszawie (w co drugą środę o 18:00). Mogę przesłać Ci szczegóły, jeśli Cię to interesuje. Oczywiście szkolenie jest zupełnie darmowe. Analizujemy na nim fragmenty "Księgi mediów" i "Ewangelii według spirytyzmu" wspierane również "Księgą Duchów".
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bardzo ważne

Postautor: Kredek0 » 26 lis 2010, 21:11

Więc duchy są smutne i z pewnością wyróżniają się spośród ludzi...
dwa duchy były blade bardzo a jeden tak jakby skórę miał zarumienioną, ale miał pociętą twarz, wtedy powiedziałem koleżance "widzisz tego gościa pociętego" a ona powiedziała że nikogo takiego w tym miejscu nie ma, a jak je widzę to sam czuje smutek.
okoliczności w jakich je zobaczyłem to : park, cmentarz, i na osiedlu obok mojego między blokami szedłem...
Kredek0
 
Posty: 7
Rejestracja: 25 lis 2010, 23:49

Następna

Wróć do Opowieści spirytystyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości