Wegetarianizm

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Wegetarianizm

Postautor: cthulhu87 » 30 lis 2016, 21:10

Mirek pisze:Nasza wiedza naukowa, która jest oderwana od duchowości odrzuca wszystko czego nie ogarnia rozumem, podobnie jak Ty.
Stwierdzenie, że roślina nie jest człowiekiem, ani zwierzeńciem więc nie może mieć uczuć, jest błędne.


Mirku, raz mówisz o myśleniu, innym razem o uczuciach. Zdecyduj się co do znaczenia tych słów, to może dojdziemy do konsensusu ;)

Pawełek pisze:Dyskusja dyskusją, ale nasunęło mi się teraz inne pytanie: skoro zwierzęta i rośliny żyją, to co my mamy w końcu jeść by było dobrze?


Z punktu widzenia spirytyzmu wygląda to tak, że zjadamy cielesną powłokę, a czynnik witalny i "zalążek duchowy" (posługując się nomenklaturą spirytystyczną) ulatuje dalej. Substancja ta dostarcza nam energii, dzięki której sami wprawiamy w ruch nasze organizmy (jakoś tak łopatologicznie mi się to przedstawia). Gdyby udało się otrzymywać te substancje sztucznie, w ramach przemysłu chemicznego i nie powodować przy tym szkód zdrowotnych, mielibyśmy rozwiązany problem. Na razie to sfera czystej fantastyki, ale ciekawe co przyszłość przyniesie ;)

Oczywiście można powiedzieć, że Bóg mógł spowodować, by wystarczyła nam energia słoneczna, jak roślinom. Ale widocznie rozwój świadomości nie jest możliwy tam, gdzie nie ma aktywności i ruchu. Rośliny są statyczne, zwierzęta natomiast musiały stale działać, poszukiwać pożywienia, a nie oczekiwać na nie biernie - i to napędzało postęp ewolucyjny. Człowiek musi stale rozwiązywać problemy, to też napędza jego rozwój.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wegetarianizm

Postautor: Pablo diaz » 30 lis 2016, 22:11

Pawełek pisze:Dyskusja dyskusją, ale nasunęło mi się teraz inne pytanie: skoro zwierzęta i rośliny żyją, to co my mamy w końcu jeść by było dobrze? :)


Księga Duchów ,pyt. 723. Czy spożywanie zwierząt przez człowieka zgodne jest z prawem natury?

„Przy waszej budowie organizmu ciało stanowi czynnik odżywczy
dla ciała — inaczej człowiek by zginął. Prawo zachowania życia skłania
człowieka do dbania o swe siły i zdrowie, by mógł realizować prawo pracy.
Człowiek musi siê wiêc odżywiać tak, jak wymaga jego organizm”.

Dla porównania z tego samego wątku przekleiłem wypowiedż Ducha Isaiasa na temat odżywiania.

Ludzie prymitywni nie dostrzegali żadnej nieprawidłowości jedząc ludzkie mięso ,ale dziś kanibalizm uważany jest za akt obrzydliwy i nieludzki dlaczego?

Ponieważ stopień wrażliwosci między ludzmi w porównaniu do tamtej prymitywnej epoki wzrósł ,
w przyszłosci ze zwierzętami będzie tak samo.
Kiedy większość ludzi stanie się wrażliwa na ich cierpienie i zda sobie sprawę ,że są bliskimi
ewolucyjnymi braćmi ,zarówno fizycznie jak i duchowo nie będą już ich zniewalać,torturować i zabijać po to aby jeść mięso lub nosić ich skóry.W rzeczywistosci jest już wielu ludzi którzy uznają jako aberrację zjadać swoje maskotki,również wiele osób w waszym świecie staje w obronie praw zwierząt ,nie jedzą mięsa ponieważ wystarczająco ewoluowali i uświadomili sobie o więzi która ich łączy.
W cywilizacjach o jeden szczebel wyżej rozwiniętych od waszej spożywanie zwierząt byłoby obrzydliwe to tak jak dla was zjadać ludzkie mięso.W światach tych nie trzyma się zwierząt w klatkach nie ma tortur,zabijania jak to dzieje się w waszym świecie.

Zawsze słyszałem ,że aby być zdrowym trzeba jeść wszystko także mięso,a jeśli nie będziemy spożywać mięsa można zachorować na brak istotnych składników.Czy jest to prawdą?

Prawdą jest,że osoba która spożywała mięso przez całe sowje życie,a zdecyduje się aby przejść
na dietę wegetariańską,zaleca się aby robiła to stopniowo,fizjologia organizmu musi się do tego przyzwyczaić.

Nieprawdą jest,że wegetarianin ma niedobory żywieniowe.Rośliny strączkowe posiadają bogate żródło białka i są o wiele zdrowsze.
Będac na diecie wegetariańskiej unikniecie wiele chorób wynikających z procesów gnilnych mięsa, które po spożyciu występują w organiżmie.
Spożywając mięso istot o niedalekim pochodzeniu ewolucyjnym dochodzi do obniżenia wibracji ciała duchowego.
Dla fizjologi waszego ciała dieta ovolacto wegetariańska jest całkowicie zdrowa ponieważ oferuje wszystko ,co wasz organizm potrzebuje.

Duch Isaias

Myślę,że z biegiem czasu wszyscy mieszkańcy Ziemi staniemy się roślinożercami :)
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Wegetarianizm

Postautor: Xsenia » 30 lis 2016, 22:25

Pablo diaz pisze:Myślę,że z biegiem czasu wszyscy mieszkańcy Ziemi staniemy się roślinożercami

E tam. Z biegiem czasu wszyscy staniemy się bretarianami. :)
https://nnka.wordpress.com/2013/09/01/b ... -swiatlem/
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wegetarianizm

Postautor: Pablo diaz » 30 lis 2016, 22:33

Xsenia pisze:
Pablo diaz pisze:Myślę,że z biegiem czasu wszyscy mieszkańcy Ziemi staniemy się roślinożercami

E tam. Z biegiem czasu wszyscy staniemy się bretarianami. :)
https://nnka.wordpress.com/2013/09/01/b ... -swiatlem/


Całkiem możliwe,kiedy nasze ciała będą mniej materialne ,a bardziej etryczne.Spirytyzm mówi,że Duchy Wyższe właśnie w ten sposób się dokarmiają :)
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Wegetarianizm

Postautor: cthulhu87 » 30 lis 2016, 22:34

Xsenia pisze:
Pablo diaz pisze:Myślę,że z biegiem czasu wszyscy mieszkańcy Ziemi staniemy się roślinożercami

E tam. Z biegiem czasu wszyscy staniemy się bretarianami. :)
https://nnka.wordpress.com/2013/09/01/b ... -swiatlem/


Parę dni przed wypłatą jestem na takiej diecie ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wegetarianizm

Postautor: neuron » 30 lis 2016, 22:38

cthulhu87 pisze:Parę dni przed wypłatą jestem na takiej diecie



hehehe no to ostro :)
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Wegetarianizm

Postautor: OneNight » 01 gru 2016, 08:11

Żywisz się światłem z lodówki?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Wegetarianizm

Postautor: neuron » 01 gru 2016, 10:22

OneNight pisze:Żywisz się światłem z lodówki?


:)
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Wegetarianizm

Postautor: Nikita » 01 gru 2016, 12:16

A ja gotuje dzis rosol energetyczny na warzywach...bo teraz na zime trzeba sie ogrzewac...Taki rosol to warzywa, przyprawy i troche tluszczu....ma dzialanie wzmacniajace i rozgrzewajace.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wegetarianizm

Postautor: Xsenia » 01 gru 2016, 20:37

Nikita pisze:A ja gotuje dzis rosol energetyczny na warzywach...bo teraz na zime trzeba sie ogrzewac...Taki rosol to warzywa, przyprawy i troche tluszczu....ma dzialanie wzmacniajace i rozgrzewajace.

Nikita to co robisz to się nazywa zupa jarzynowa, a nie rosół. Rosół to wywar mięsny, ewentualnie kostny. I pierwotnie nie było w nim ani grama warzyw.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości