Wegetarianizm

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Wegetarianizm

Postautor: Luperci Faviani » 11 cze 2013, 00:07

Podobno człowiek potrzebuje tłuszczy zwierzęcych do prawidłowego funkcjonowania - powinien jeść przynajmniej ryby. Pewien lekarz psychiatra stwierdził, że weganie mają największy problem - obumieranie neuronów (czy słaba regeneracja).
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Wegetarianizm

Postautor: methyl » 11 cze 2013, 09:04

Ja z owoców najbardziej lubię schabowego :mrgreen:
arecki

"Wiedza to jedyny skarb podążający za swym właścicielem" - przysłowie chińskie
Awatar użytkownika
methyl
 
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:20
Lokalizacja: Pabianice

Re: Wegetarianizm

Postautor: Luperci Faviani » 11 cze 2013, 11:40

Unikam świniny i byczyzny. Krówki czasami jadam, szczególnie te ciągnące... ;)
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Wegetarianizm

Postautor: Nikita » 11 cze 2013, 12:48

Konrad mieso to kiedys byl rarytas dla wielu ludzi w Europie...dopiero lata 60-siate przynisoly wieksze spozycie miesa...kiedys mieso jadalo sie rzadko...bo mieso bylo zawsze drogie....wiekszosc ludzi w spoleczenstwie nie byla zbyt bogata wiec i na mieso nie mogli sobie pozwolic...
Moim zdaniem dobrym poczatkiem jest zmniiejszenie ilosci spozywanego miesa....to wyjdzie nam na zdrowie a takze wplynie korzystnie na ekologie...i nie bedtziemy mieli udzialu w cierpieniu zwierzat...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wegetarianizm

Postautor: Nikita » 11 cze 2013, 17:26

No a dzis w polskim radio na temat: http://www.polskieradio.pl/9/306/Artyku ... y-zwierzat
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wegetarianizm

Postautor: kalatala » 11 cze 2013, 23:34

Nie chcę wyjść na osobę wszechwiedzącą i tak dalej, ale trochę odnoszę wrażenie, że posługujecie sie schematami myślowymi. Przemysł mięsny zgarnia kolosalne zyski dzięki swej produkcji, a przemysł farmaceutyczny zaciera przy tym z uciechy ręce. Takie gadanie, że do życia potrzeba coś tam ze zwierząt to czysta propaganda. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że istnieją wyjąki, jak np. Eskimosi. Ale nasze społeczeństwo do takich ekstremów nie należy. Jesteśmy już tak rozwinięci cywilizacyjnie, że wegetarianizm nie jest nadludzkim wysiłkiem. Od dawna wręcz uważam, że nasz poziom rozwoju przestał usprawiedliwiać jakiekolwiek formy zjadania ciał zwierząt.

Przemysł mięsny agituje sloganami o podstawowej dawce białka dziennie, która jest potrzeba do życia. A ilu z odbiorców pamięta w ogóle czym jest białko...? Białko to twór z aminokwasów. Wiecie, że to białko, ktore zjemy na obiad, wcale nie jest przyswajane w takiej formie, w jakiej się ciału podaje? Najpierw jest ono rozkładane do aminokwasów. A potem składane z nich jest takie białko, jakie jest potrzebne organnizmowi. Z tego prosty - i słuszny - wniosek, że to nie wartościowe białko powinno być podane, ale wartościowe aminokwasy. A tych w produktach roślinnych jest masa. Naprawdę. Przykład? Słoń. Ile kg samych mięśni zbudowanych z białka ma słoń? Od groma i ciut ciut. A je tylko trawę i liście. Znowu taki goryl - jest weganinem, a przy tym podobno najsilniejszym zwierzęciem świata, łącznie z człowiekiem. No, może za wyjątkiem Pudziana :D
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Wegetarianizm

Postautor: Nikita » 12 cze 2013, 07:11

Kalatala masz zupelna racje...przemysl miesny stoi za tymi powtarzanymi ciagle sloganami typu "potrzeba nam miesa, bialka i mleka" Dzis juz wielu lekarzy mowi glosno o tym, ze nie potrzeba wcale mleka bo mleko dobre jest dla cielat a nie dla ludzi, ze praktycznie mleko krowie szczegolnie to pasteryzowane raczej okrada organizm z wapnia , ze nie potrzeba az tyle bialka....a bialko mozna znalesc wlasnie w roslinach...Znam wielu wegetarian i sa zdrowi i witalni...

Ostatnio Albert Schweizer Stiftung czyli taka organizacja pozarzadowa propagujaca wegetarianizm i zwalczajaca przemyslowy chow zwierzat podala , ze w ostatnich latach spadlo spozycie miesa w Niemczech...czyli cos sie ruszylo i to jest pozytywne...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wegetarianizm

Postautor: juniperus » 12 cze 2013, 14:06

A ja Was dziewczynki podziwiam, że potraficie żyć bez mięsa, ponieważ choć uwielbiam wszelkie ziarna, warzywka i owoce, których zjadam naprawdę bardzo dużo, to od czasu do czasu mięsko też do mojego żołądka wpaść musi. Zauważyłam jednak ostatnio u siebie jakąś niechęć do wieprzowiny i wolę np. drób, czy rybkę i ulubioną przeze mnie wołowinę. Być może moje ciało nie osiągnęło rozwoju odpowiedniego i nadal kieruje się zwierzęcymi instynktami ;)
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wegetarianizm

Postautor: Luperci Faviani » 12 cze 2013, 17:20

Dopóki nie zamieszkałem z dziewczyną przez ponad pół roku z mięs jadłem tylko kurczaka raz w tygodniu. Przez resztę czasu spożywałem owoce i warzywa. Kiełbasy nie miałem w ustach chyba przez rok.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Wegetarianizm

Postautor: Nikita » 12 cze 2013, 20:53

a co mowi mistycyzm na temat wegetarianizmu: http://www.youtube.com/watch?v=yCY9atE7P40


Luperci a teraz jesz wiecej?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości