Wegetarianizm

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Wegetarianizm

Postautor: Krzysztoff » 11 sie 2013, 20:12

Pięknie , gratulacje :)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wegetarianizm

Postautor: kalatala » 11 sie 2013, 20:19

W sumie gratulować nie ma czego, ale chyba można się trochę pochwalić :-)
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Wegetarianizm

Postautor: Luperci Faviani » 11 sie 2013, 22:13

Też gratuluję :)
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Wegetarianizm

Postautor: Nikita » 12 sie 2013, 14:58

20 lat bez miesa? Jestes chyba jedyna kompetentna osobana forum a by mowic na ten temat ...Opisz swoj stan zdrowia...czy brakuje ci bialka?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wegetarianizm

Postautor: kalatala » 12 sie 2013, 23:52

Nie, nie brakuje mi białka, jeśli się zdrowo odżywiam. I nie chodzi mi o pilnowanie ile gram białka zjadam dziennie, ale żywienie się prawdziwym jedzeniem, a nie śmieciami. Miałam w życiu sytuacje, gdy sporo tych śmieci jadłam i rzeczywiście miałam wtedy problemy z energią. Od dwóch lat piję sporo szejków warzywno-owocowych z róznymi dodatkami, np. ziaren i nie czuję, aby mi czegokolwiek brakowało. Chociaż biorę multiwitaminy tak na wszelki wypadek, teraz biorę tez B6, bo podobno to odstrasza komary.

Także różnie to bywało przez te lata z moim samopoczuciem (no i alkohol, nie oszukujmy się, nie wpływa dobrze na zdrowie), ale odkąd zainteresowałam się surowym jedzeniem to czuję się naprawdę lepiej. Gdy zaniedbam dietę, zaczynam jeść jakieś zupki chińskie, kanapki, pizze, to wkrótce zaczynają mi włosy wypadać. Ale to raczej ma związek generalnie ze złym odżywianiem się niż z wegetarianizmem.

No i chyba najważniejsze - wyglądam na 10 lat młodszą :-D Ludzie mi nie wierzą gdy mówię ile mam lat :-P
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Wegetarianizm

Postautor: Brutal Kołolsky » 18 gru 2013, 23:49

Cześć wszystkim. Jestem wegetarianinem/weganinem od... jakiegoś czasu, nie liczę. Może 10 lat. Nie przeczytałem wszystkich postów bo sporo ich (aż 4 strony :) ) więc mam nadzieje że nie powtórzę się... Moim zdaniem wegetarianizm to podstawa. Bez empatii nie mógłbym mówić o sobie że postępuje dobrze a właśnie ta empatia powstrzymuje mnie od jedzenia mięsa. Sposób w jaki traktowane są zwierzęta jest niewyobrażalnie okrutny. Są to ogromne fabryki zwierząt w których są zamęczane dla zabawy, wyrywane matkom, nadziewane na haki żywcem, rozjeżdżane przez maszyny i setki innych "pomysłów". Moja córka urodziła się jako weganka, teraz ma 20 miesięcy i tylko czasem zje jajko albo troche twarogu. Kontrolujemy jej dietę, spożycie minerałów, białka, węglowodanów i tylko zdrowych tłuszczy i jej morfologia jest świetna. Jest pełna energii (nie mówię tak dlatego że jestem ojcem :) ) bardziej niż większość dzieci w jej wieku. Sporo już mówi, sika do nocnika i ciągle coś eksploruje. Ja dużo biegam, jej mama się wspina (też jest weganką). Ćwiczyłem na siłowni i rosłem tak samo jak mięsożercy albo czasami szybciej głównie dzięki diecie. Jeżeli ktoś na diecie wegetariańskiej źle się czuje to znaczy że baaaardzo źle się odżywia. Na diecie wegańskiej trzeba jeść prawie wszystko co "wolno" i oprócz przetworzonych gotowców. Jest wiele stron na ten temat i cała rzesza sportowców którzy przeszli na weganizm tylko z powodów wytrzymałościowych. Weganizm oczyszcza ciało i umysł i czasem warto poświęcić parę tygodni czytając na ten temat zamiast poświęcać życie niewinnych z "fabryk". Weganizm jest przyszłością jeśli przyszłość ma być dobrem. Dziękuję.
Spokojnie powoli
Przechodzicie obok
Nic was nie boli
Obojętnie spokojnie
Przechodzicie w pobliżu
Ktoś umiera na krzyżu

Post Regiment
Awatar użytkownika
Brutal Kołolsky
 
Posty: 115
Rejestracja: 18 gru 2013, 21:33
Lokalizacja: Kendal

Re: Wegetarianizm

Postautor: kalatala » 19 gru 2013, 08:55

A co myślisz na temat witarianizmu?
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Wegetarianizm

Postautor: Brutal Kołolsky » 19 gru 2013, 16:30

Jak najbardziej ale witarianizm wegański. Dla mnie największym problemem było kiełkowanie bo zawsze zapominałem wstawić nowe a czeka się czasami kilka dni:). Pożyłem kilka miesięcy na prawie 100% surowej diecie wegańskiej i miałem super moce :) Serio czułem się świetnie ale to wymaga trochę większej wiedzy i na piciu soków się nie kończy na pewno. Sądze że z mięsożerstwa nie można od razu przestawić się na weganizm tym bardziej surowy. Pewne składniki mogą nie być rozpoznawalne przez organizm np. żelazo z zielonych liściastych warzyw bo zawsze pobierane było z mięsa. Ciało trzeba powoli uczyć naturalnych odruchów. Dobrze jest na początku przejść przez wegetarianizm. Dla rozważnego witarianina będzie to bardzo dobre doświadczenie a jak pewne nawyki wejdą w krew to stanie się to również mniej stresujące dla niektórych "kucharzy", na pewno dla zwierząt.
Spokojnie powoli
Przechodzicie obok
Nic was nie boli
Obojętnie spokojnie
Przechodzicie w pobliżu
Ktoś umiera na krzyżu

Post Regiment
Awatar użytkownika
Brutal Kołolsky
 
Posty: 115
Rejestracja: 18 gru 2013, 21:33
Lokalizacja: Kendal

Re: Wegetarianizm

Postautor: Brutal Kołolsky » 19 gru 2013, 16:42

Jeszcze dodam szybko że w czasie kiedy przeszedłem na weganizm pracowałem w temperaturze -25C dwanaście godzin dziennie, biegałem po pracy i w dni wolne, jeździłem na rowerze, uprawiałem jogę i ogólnie ćwiczyłem. Teraz mój dzień bez odpoczynku trwa nawet do 16 - 18 godzin kiedy jestem ciągle na nogach i czuje się dobrze, lepiej niż większość moich znajomych. Mogę zapakować córkę do plecaka z całym ekwipunkiem i iść w góry na parę dni. Ale to wymaga czasu i sporo czytania na ten temat i umiejętności słuchania swojego ciała kiedy oszukuje a kiedy naprawdę potrzebuje czegoś w stylu "więcej białka" bądź owoców. Nie pomyślcie że się chwalę po prostu obalam mity które krążą wszędzie rozsiewane głównie przez tych którzy chcą się usprawiedliwić... Nie mogę patrzeć obojętnie na krzywdę. Są ludzie którzy faktycznie próbują i jest im trudno bo organizm czegoś ważnego nie przyswaja. Wtedy wiadome jest że ciało nie chce się uczyć nowych nawyków bo od lat traktowane było czymś innym. Ważne jest zatem żeby nowe pokolenia miały wybór.
Spokojnie powoli
Przechodzicie obok
Nic was nie boli
Obojętnie spokojnie
Przechodzicie w pobliżu
Ktoś umiera na krzyżu

Post Regiment
Awatar użytkownika
Brutal Kołolsky
 
Posty: 115
Rejestracja: 18 gru 2013, 21:33
Lokalizacja: Kendal

Re: Wegetarianizm

Postautor: Voldo » 19 gru 2013, 20:15

Brutal Kołolsky pisze:Moja córka urodziła się jako weganka, teraz ma 20 miesięcy i tylko czasem zje jajko albo troche twarogu.

"Weganie nie jedzą nabiału i jajek." - więc może i się urodziła, ale widać nie jest ;)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości