Wegetarianizm

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Wegetarianizm

Postautor: cthulhu87 » 14 lis 2016, 11:58

stefan12 pisze:Prosiłbym o przykładowy dzienny jadłospis wegetariański dla ciężko pracującej fizycznie osoby na zewnątrz, której zapotrzebowanie kaloryczne to 6.000-8.000 kcal dziennie.


8000 kcal?? :D Może po prostu poszukaj lżejszej roboty? ;)

Przypomniał mi się taki dowcip:

Rozmawia rosyjski żołnierz z amerykańskim.
Amerykanin chwali się jak to u nich jest dobrze w armii, że mają dobry sprzęt, że dobrze ich szkolą itp.
Aż doszło do tematu: wyżywienie.
Amerykanin mówi, że oni dostają dziennie równowartość 80 tys. kalorii.
Na to Rosjanin:
- Kłamiesz! Żaden człowiek nie zje dziennie 30 kilogramów ziemniaków!


:)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wegetarianizm

Postautor: Nikita » 14 lis 2016, 12:08

:lol: dobre
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Wegetarianizm

Postautor: stefan12 » 14 lis 2016, 12:41

cthulhu87 pisze:
8000 kcal?? :D Może po prostu poszukaj lżejszej roboty? ;)


Wyobraź sobie, że są jeszcze ludzie, którzy ciężko fizycznie pracują, na dodatek w niskich temperaturach, np. na budowach.

I ten dowcip był bardzo trafny. Ziemniakami tylu kalorii nie jesteś w stanie dostarczyć.
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Wegetarianizm

Postautor: cthulhu87 » 14 lis 2016, 14:29

Gdyby pokusić się o pokazanie jakichś tendencji ewolucyjnych w społeczeństwie, porównując np. obecną sytuację w państwach rozwiniętych do XIX stulecia, można by powiedzieć, że tendencja jest taka, by zwiększać wydajność ludzkiej pracy dzięki maszynom i informatyzacji, i ograniczać ciężkie prace fizyczne. Być może w przyszłości umożliwi to przejście wszystkim ludziom na wegetarianizm :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wegetarianizm

Postautor: neuron » 24 lis 2016, 16:19

mięso to cierpienie ....nie żywimy się cierpieniem żywych istot które czują .......
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Wegetarianizm

Postautor: Mirek » 24 lis 2016, 17:40

Roślina to cierpienie... nie żywimy się cierpieniem żywych organizmów, które czują.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wegetarianizm

Postautor: stefan12 » 25 lis 2016, 11:44

Życie to cierpienie, więc...
Awatar użytkownika
stefan12
 
Posty: 474
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:08

Re: Wegetarianizm

Postautor: Hansel » 28 lis 2016, 11:45

stefan12 pisze:Życie to cierpienie, więc...



Teraz zaczynasz mówić jak Budda
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Wegetarianizm

Postautor: cthulhu87 » 28 lis 2016, 11:54

Jak można uczciwie porównywać świadomość rośliny, która nawet nie ma pierwocin układu nerwowego, do psychiki zwierząt, zwłaszcza kręgowców? ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wegetarianizm

Postautor: Mirek » 28 lis 2016, 16:32

Normalnie, gdy się ma wiedzę o roślinach, wie się, że też jest unerwiona, że odczuwa ból, radość, to można.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości