Czytajmy ;)

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Czytajmy ;)

Postautor: jario » 09 lut 2016, 10:24

Dobrze ,to teraz na jakiej podstawie uwazasz ze twoje doswiadczenia mieszcza sie w pojeciu filozofii spirytystycznej a nie np.ezoterycznej
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Czytajmy ;)

Postautor: danut » 09 lut 2016, 10:29

Bo są spontaniczne, logiczne, sprawdzalne w 100 procentach rozmyślono je pod każdym kątem, łączą się ze sobą i mają rzeczowe odniesienia. Nigdy nie byłam i nie jestem ezoterykiem tu dopiero fuu. Foch! :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czytajmy ;)

Postautor: jario » 09 lut 2016, 10:35

Ale jezeli uwazsza ze wiedze jaka posiadasz jest wiedza spirytystyczna to na jakiejs podstawie musialas ja nazwac ,spontanicznosc i spojnosc twoich doswiadczen nie czyni je jeszcze spirytystycznymi przecierz.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Czytajmy ;)

Postautor: danut » 09 lut 2016, 10:48

Nawet jeśli miałam bezpośredni kontakt ze zmarłymi oraz istotami spoza naszego czasu i rzeczywistości? Czyż to nie doktryna spirytystyczna głosi ich istnienie i nie opiera się na relacjach stamtąd? Starasz się jednak bardzo coś mi zarzucić.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czytajmy ;)

Postautor: cthulhu87 » 09 lut 2016, 11:03

danut pisze:Nawet jeśli miałam bezpośredni kontakt ze zmarłymi oraz istotami spoza naszego czasu i rzeczywistości? Czyż to nie doktryna spirytystyczna głosi ich istnienie i nie opiera się na relacjach stamtąd? Starasz się jednak bardzo coś mi zarzucić.


Istnienie takich bytów głoszą tysiące różnych doktryn, pytanie co z tego istnienia wynika.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Czytajmy ;)

Postautor: jario » 09 lut 2016, 11:20

Danut mozesz byc pewna ze nie mam zadnych zlych zamiarow jedynie chcialbym ci pomoc zrozumiec skad bierze sie to niezrozumienie miedzy toba a spirytystami z tego forum
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Czytajmy ;)

Postautor: danut » 09 lut 2016, 11:23

Jaro gdyż w wielu punktach ona nie zgadza się z moją obserwacją. cthulhu87 - co z tego wynika? - a mnóstwo wniosków, uwag, obserwacji ze jestem w stanie stworzyć sobie w oparciu o nie własną filozofię i nie muszę powtarzać czyjeś jak mantry.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czytajmy ;)

Postautor: jario » 09 lut 2016, 11:57

No wlasnie czyli twoje wnioski i obserwacje roznia sie od tych ktore przedstawia spirytyzm?
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Czytajmy ;)

Postautor: danut » 09 lut 2016, 12:02

Niektóre są zgodne a z niektórymi będę się kłócić :D .
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czytajmy ;)

Postautor: atalia » 09 lut 2016, 14:52

Danut, może wreszcie przestałabyś postrzegać spirytystów jako sekciarzy ślepo wierżacych w "doktrynę" Kardeca i uczących się na pamięć Księgi Duchów. Z tego co wiem, są tu ludzie różniacy się pogladami na przeróżne sprawy i nie da sie ich wszystkich wsadzić do jednego wora. Dla mnie najwazniejszymi drogowskazami spirytyzmu są dwie rzeczy:
1. rozwój duchowy na drodze wielosci wcieleń.
2. wolna wola
Co do innych spraw,sa one już znacznie mniejszej ważnosci.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości