Kącik zdrowia..

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 11 paź 2020, 21:46

Wracam do mojego kaciku zdrowia. Ostatnio najbardziej frapuje mnie problem demencji. Skad to sie bierze? Doszukalam sie wielu badan nad przyczynami demencji. Np jedna z mozliwych przyczyn jest zazywanie pewnych lekow. Np. benzodiacepiny, leki nasenne, neuroleptyki, psychotropy, leki na astme, leki antycholinergiczne, leki na problemy z nietrzymaniem moczu, pantoprazol itd... Trzeba bardzo uwazac z tymi lekami i jezeli sie je bierze to nie za dlugo . One zmieniaja strukture neuronow w mozgu. Szczegolnie te leki, ktore zaburzaja prace neurotransmiterow robia wielki misz masz w mozgu i powoduja, ze mozg sie kurczy. Uwazajcie na te cholerne leki. Lepiej jest zazywac ziola, witaminy i szukac przyczyny chorob a jezeli ma sie problemy emocjonalne to isc na psychoterapie...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 12 paź 2020, 09:41

Takze statyny leki na obnizenie choresterolu tez maja dlugofalowe skutki uboczne i wplywaja negatywnie na mozg. Leki antyhistamiczne jak np. lek przeciwwymiotny Vomex takze.

Mam tzeraz z medycyna duzo do czynienia. Jestem juz na 3cim roku szkoly pielegniarskiej wiec duzo sie na ten temat uczymy. Wrecz nam nasi docenci mowia, ze ludzie starsi biora za duzo lekow bo one maja skutki uboczne i jeszcze dzialaja ze soba i tworza kompot o nieznamym dzialaniu.
Ostanio w pracy bylam na oddziale typowo dla ludzi z demencja i sama dostrzeglam dzialanie lekow. Mamy babke, ktora ma schizofrenie i dostaje niezle psychotropy i neuroleptyki. Po lekach jest akby otepiala, zapomina wszytsko. Te leki niszcza mozg i pamiec. Niestety lekarze nie chca dostrzec tego problemu choc duzo sie o tym pisze i mowi i nadal przepisuja tym biednym staruszkom niesamowita ilosc lekow. Ja rozumiem , ze z ludzmi chorymi psychicznie bez lekow trudno sobie poradzic ale moim zdaniem nalezaloby znalesc inne metody a nie poprostu aplikacja lekow, ktore i tak nie lecza a tylko otumaniaja pacjenta.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 12 paź 2020, 09:47

Potem sie wszyscy dziwia, ze tyle jest demencji a szczegolnie jej najczestrzej formy czyli Alzheimera w spoleczenstwie. Kiedys tego nie bylo. I nie dlatego jak to sie mowi bo dlugosc wieku zycia wzrosla ale dlatego bo dzis zyjemy wbrew naturze i bierzemy za duzo lekow. A dodatkowo jemy niezdrowo, malo sie ruszamy i odurzamy sie swinstwami. To widac zreszta, ze najwiecej chorob neurodegeneracyjnych jest w krajach tzw cywilizacyjnych. Tam gdzie pozostaly naturalne metody rolnictwa i ludzie zyja w zgdzie z natura nie ma tego problemu. Wraz z postepem cywilizacyjnym produkujemy nowe choroby. To smutne. Trzeba sobie to najpierw uswiadomic skad to sie bierze a potem postarac sie zmienic pewne nawyki.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: ronald73 » 12 paź 2020, 11:57

Nikita pisze:Tam gdzie pozostaly naturalne metody rolnictwa i ludzie zyja w zgdzie z natura nie ma tego problemu.


W taki sposób sugerujesz że to jest wyłącznie wina rolnika...
tylko czasami coś czytam
ronald73
 
Posty: 305
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:08

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: fruwla » 12 paź 2020, 18:43

Nikita pisze: Ostatnio najbardziej frapuje mnie problem demencji. Skad to sie bierze? Doszukalam sie wielu badan nad przyczynami demencji. Np jedna z mozliwych przyczyn jest zazywanie pewnych lekow. Np. benzodiacepiny, leki nasenne, neuroleptyki, psychotropy, leki na astme, leki antycholinergiczne, leki na problemy z nietrzymaniem moczu, pantoprazol itd... Trzeba bardzo uwazac z tymi lekami i jezeli sie je bierze to nie za dlugo . One zmieniaja strukture neuronow w mozgu. Szczegolnie te leki, ktore zaburzaja prace neurotransmiterow robia wielki misz masz w mozgu i powoduja, ze mozg sie kurczy. Uwazajcie na te cholerne leki. Lepiej jest zazywac ziola, witaminy i szukac przyczyny chorob a jezeli ma sie problemy emocjonalne to isc na psychoterapie...

Nikita, nie wiem, czy znasz Lewy Body ? W tej formie demencji w mozgu odklada sie specyficze bialko, calymi zlogami .
Slyszalam, ze Lewy Body to m.i. nastepstwo dlugotrwalej, nieleczonej depresji. I mysle, ze to bardzo prawdopodobne.
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 12 paź 2020, 20:38

Sa rozne formy demencji. Najczestsza jest Alzheimer ale LevyBody tez jest dosc czesta. Nauka jak dotad nie zna przyczyny demencji ale oczywiscie sa rozne badania na ten temat i ja ostatnio mocno zglebiam ten temat bo chce sie dowiedziec.
Ronald rolnicy sypia za duzo glyfosatu i innych pestycydow i trucizn...to niestety wplywa negatywnie na nasze zdrowie....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 12 paź 2020, 20:41

Np Syndrom Korsakowa wlasciwie jest pewne, ze przyczyna jest nadmierne spozycie alkoholu...Mamy u nas babke, ktora ma ten typ demencji...lubila kiedys tankowac a teraz niestety sa tego skutki. Sama zyc juz nie moze. Dostaje leki, ktore wsumie tylo poglebiaja jej stan zamiast pomoc.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 13 paź 2020, 08:20

Czlowiek Zachodu ma wygody ale gdy nie interesuje sie zdrowym trybem zycia to: je smieci ( fast foody, cola i inne wysokoslodzone napoje, ciasta, biale pieczywo, slodycze,przemyslowo przetworzona zywnosc z konserwantami, wdycha zanieczyszczone powietrze, wody gruntowe zanieczyszczone sa przez rolnikow, ktorzy sypia na potege glyfosat i wszelkie inne pesctycydy, herbicydy i inne , malo sie rusza no bo samochod, komputer, nie musi , zazywa leki na kazda bolaczke ma zestaw lekow chemicznych, ciagle komora, komputer itd a wiec promieniowanie, halas, stres, zycie w pospiechu itd.). Duzo by wymieniac. Czlowiek bardziej swiadomy bedzie wybierac lepsza zywnosc...zamiast bialego pieczywa ciemne, ograniczy ilosc cukru albo wogole zrezygnuje, nie bedzie zazywac lekow z byle powodu, bedzie sie wiecej ruszac , chodzic na spacery do lasu itd., byc moze zacznie kupowac zywnisc ekologiczna albo z ogrodka...Takze mimo, ze zyjemy w tej cywilizacji to mozemy jeszcz ejakos na to wplynac jak bedziemy zyc. A pierwszym krokiem jest uswiadomienie sobie przyczyn i zagrozenia jakie naokolo istnieja.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Nikita » 13 paź 2020, 08:23

Dzis mowi sie, ze ludzie zyja dluzej ale wierzcie mi...w jakim stanie ci ludzei zyja? ja sie naogladam tych staruszkow, ktorzy dlugo zyja...a nie jest to stan szczesliwy bo tylko sie mecza. Sa chorzy, schorowani, czesto maja demnecje i nie wiedza co sie z nimi dzieje. I po to warto jest przedluzac zycie? Zycie dlugie ale w zdrowiu to rozumiem. A zeby tak bylo trzeba o nie zadbac. ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik zdrowia..

Postautor: Xsenia » 14 paź 2020, 19:29

Kiedyś, dawno temu ludzie też mieli demencję.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości