Doda nie obraziła uczuć religijnych ;-)

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Doda nie obraziła uczuć religijnych ;-)

Postautor: Jul » 27 sie 2009, 21:34

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów zakończyła postępowanie z doniesienia Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, według którego piosenkarka Dorota Rabczewska, mówiąc o Biblii w niedawnych wywiadach prasowych, obraziła uczucia religijne.

Piosenkarka, mówiąc o Biblii, stwierdziła, że "ciężko wierzyć w coś, co spisał jakiś napruty winem i palący jakieś zioła". Dopytywana, o kim mówi, dodała: "o tych wszystkich gościach, którzy spisali te wszystkie niesamowite historie".

Według nieoficjalnych informacji portalu tvp.info, prokuratura uznała, że nie ma dowodów na to, że gwiazda popełniła przestępstwo.

Prokurator Katarzyna Dobrzańska z mokotowskiej prokuratury potwierdziła PAP, że postępowanie w tej sprawie zostało zakończone. Nie chciała jednak mówić o jego rozstrzygnięciu, dopóki nie zostaną powiadomione o tym strony. "Decyzja prokuratury jest nieprawomocna" - dodała Dobrzańska.

http://muzyka.onet.pl/10172,2032444,newsy.html

Mój komentarz - oczywiście wypowiedź Dody jest wysoce niefortunna i zwyczajnie głupia, ale fakt, że prokuratora potraktowała ją pobłażliwie, jest pewnym znakiem. Podobnie jak nieduże protesty religijne przed koncertem Madonny, parę tygodni temu. Oznacza to, że sekularyzacja (laicyzacja) w Polsce postępuje, a tolerancja wzrasta.
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 01 lis 2008, 00:41

Re: Doda nie obraziła uczuć religijnych ;-)

Postautor: konrad » 27 sie 2009, 22:30

Doda wreszcie trafiła na spirytystyczne forum :D

A na poważnie - myślę, że rzeczywiście Polska bardzo się zmieniła na przestrzeni ostatnich 10 lat. Wiąże się to chyba z tym, że pokolenie urodzone w latach 70-80, bardzo zlaicyzowane, trzeba powiedzieć, powoli zaczyna odgrywać ważną rolę w naszym kraju. Pamiętam, że u mnie w liceum na lekcję religii chodziło 5 na 30 osób, co już wtedy, ponad 10 lat temu, było jakimś sygnałem. Przypominam sobie też historię licealistów z Łodzi, którzy wspólnie zaprotestowali przeciw uczestniczeniu w lekcji religii. Mówili wówczas, że bardzo chętnie uczestniczyć będę w lekcji o religiach, dzięki czemu poznają inne wyznania, inne filozofie i będą mogli dokonać wyboru swojej ścieżki w życiu z większą świadomością.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doda nie obraziła uczuć religijnych ;-)

Postautor: Jul » 28 sie 2009, 01:09

Konrad pisze:Doda wreszcie trafiła na spirytystyczne forum


Chciałem skorzystać z okazji końca sezonu ogórkowego ;)
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 01 lis 2008, 00:41


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości