Buddyzm według Cejrowskiego

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Achill » 09 sty 2015, 10:00

to chyba zbyt daleko idąca interpretacja w moim odczuciu.
Cejrowski jest katolikiem, bez dwóch zdań i prezentuje sposób myślenia znany choćby z naszych praszczurzych szlachetków czy imperialnych białych odkrywców ze Zjednoczonego Królestwa.
Nie mówiłbym jednka że gada głupio, choć rzeczywiście rzadko kiedy się wgłębia w temat. On po rpostu przedstawia temat ze swojego - często dośc radykalnego punktu widzenia. Radykalnego dla mnie jako osoby otwartej, tolerancyjnej i przyjaznej wobec inności.
Dlatego też jego trącące rasistowskim imperializmem podejście zbyt mnie razi aby się na co dzień wgłebiać w jego myśł. Czasem mnie zastanawiało czy to nie ejst tylko poza na potrzeby programu ...
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: 000Lukas000 » 09 sty 2015, 10:54

Fajnie prowadzi "Boso przez świat" i pewnie dla tego że jest inteligentny. Jako Katolik o Miłości i jej zasadach pewnie wie ale ich nie rozumie. Kiedyś być może je zrozumie. A na razie jest na etapie wyklęcia samarytanina, który to był w tamtych czasach heretykiem.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Mirek » 09 sty 2015, 11:59

Jeżeli wiesz o tych skłonnościach, to napisz o nich. Jeżeli są to tylko Twoje insynuacje, to zamilkni.
W przeciwnym razie będzie to niezgodne ze spirytystyczną moralnością.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: światowid » 09 sty 2015, 15:46

skłonność do wywyższania się.

chociażby..
szkoda wielka że wiara i wiedza naszych przodków została zdeptana.
Awatar użytkownika
światowid
 
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Mirek » 09 sty 2015, 17:09

To Twoja subiektywna ocena.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Nikita » 09 sty 2015, 17:13

Obiektywny to jest tylko BOG a my mamy prawo do wlasnych subiektywnych lub mniej lub bardziej obiektywnych odczuc...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Mirek » 09 sty 2015, 17:21

Ktoś może mieć skłonność do picia lecz to nie oznacza, że pije.
Przeważnie boli nas w innych to, czego zazdrościmy im, a czego nam brakuje. Wtedy zarzucamy tym ludziom cechy, których nie posiadają, bo nasze Ego nie potrafi tego ścierpieć, że są lepsi od nas, a tego w żaden sposób nie okazują.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Nikita » 09 sty 2015, 18:33

Cejrowski nie ma nic co mi imponuje...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: światowid » 10 sty 2015, 13:10

Mirku..

Napisałeś: " Boli nas w innych to czego im zazdrościmy..a czego nam brak.."

To tez jest Twoja subiektywna opinia..

I ja sie z nią nie zgadzam. Nie boli mnie to ze ktos ma cos czego ja bym pragnął. Nie zazdroszczę ludziom pieniędzy..stanowisk, pochodzenia czy wiedzy..

Uważam tez ze każdy z nas ma "cząstkę" siebie której ktos mogl by zazdrościć.

Ale zamiast zazdrościć lepiej rozwijac to co sie ma w sobie i to do czego sie zmierza.

Dlatego subiektywność oceny Cejrowskiego jest równorzędną z subiektywną oceną ludzi którą Ty napisałeś..

Dlatego zgadzam sie z Nikitą. Subiektywność jest cechą naszego umysłu...
szkoda wielka że wiara i wiedza naszych przodków została zdeptana.
Awatar użytkownika
światowid
 
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Hansel » 13 sty 2015, 23:01

światowid pisze:Dla mnie Cejrowski to katol z klapkami na oczach..



On sam broni się tak http://www.fronda.pl/a/cejrowski-quotni ... 18323.html
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości