Buddyzm według Cejrowskiego

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Mirek » 05 lut 2015, 17:29

Nawet nigdy się nie widzieliśmy. Dlaczego pytasz? Bo szanuję wszystkich ludzi, a powinienem go nienawidzić?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: światowid » 06 lut 2015, 12:19

Zapytałem bez powodu. Moze po prostu zaintrygowało mnie to Twoje stanowisko wobec niego.

Dziekuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.M.
szkoda wielka że wiara i wiedza naszych przodków została zdeptana.
Awatar użytkownika
światowid
 
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Hansel » 24 lut 2015, 05:26

,,Siła przyciągania buddyzmu bierze się stąd, że wydaje się, iż umożliwia on osiągnięcie nieskończoności, absolutnego szczęścia bez konkretnych zobowiązań religijnych. Jest to rodzaj autoerotyzmu religijnego. Ktoś słusznie przewidywał, i to już w latach 50., że prawdziwym wyzwaniem dla Kościoła nie będzie marksizm, ale buddyzm.,,
Benedykt XVI

http://religie.wiara.pl/doc/471937.Jan- ... -buddyzmie
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Nikita » 24 lut 2015, 14:53

Mnie tez buddyzm pociaga bo nie ma w nim tego chrzescijanskiego cierpietnictwa i sa jasne zasady....Dzis rozumiem , ze kazda sciezka jest dobra dla danego kregu kulturowego. Wroslam w kulturze chrzescijanskiej wiec ide ta sciezka ale mam wielki szacunek do innych wyznan.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: buddysta.eu » 27 lut 2015, 17:53

Buddyzmem powinien zainteresować się każdy, kto chce brać odpowiedzialność za swoje życie w 100%. Buddyzm na pewno nie należy do wygodnych filozofii.
Gwarantuje rozwój, jeśli zainwestujemy w niego swój czas i energię. Rzuca światło pełne sensu na wszystko co nas otacza. Tłumaczy jakimi 'rzeczy' faktycznie są. Uczy pracować z umysłem. Czegoż więcej można oczekiwać od życiowej filozofii? ;)
Przy okazji zupełnie skorzystam i zaproszę na swój świeży blog, właśnie w tej tematyce http://buddysta.eu - mam nadzieję, że nie będzie to wyglądało na spam jeśli wrzucę tu link :) Jeśli to łamie jakieś zasady regulaminu, którego jeszcze nie zdążyłem przeczytać to wybaczcie :)
buddysta.eu
 
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2015, 17:15

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Mirek » 27 lut 2015, 19:33

A bez Buddyzmu nie można brać odpowiedzialności w 100% za swoje życie?
Poza tym żadna religia niczego nie gwarantuje.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Krzysztoff » 27 lut 2015, 19:53

buddysta.eu pisze:Czegoż więcej można oczekiwać od życiowej filozofii? ;)

hmm... może prostoty :)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Mirek » 02 mar 2015, 09:36

Czy ta dyskusja wg Was pasuje do tych łatek, które niektórzy Cejrowskiemu przylepiają?
https://www.youtube.com/watch?v=S7R5LpsaL5I

Kto nas o tym jeszcze informuje?
https://www.youtube.com/watch?v=JizQK4ZKSMI
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: buddysta.eu » 02 mar 2015, 20:58

Mirek pisze:A bez Buddyzmu nie można brać odpowiedzialności w 100% za swoje życie?
Poza tym żadna religia niczego nie gwarantuje.


Pewnie można.
buddysta.eu
 
Posty: 9
Rejestracja: 27 lut 2015, 17:15

Re: Buddyzm według Cejrowskiego

Postautor: Hansel » 06 kwie 2015, 12:25

Obserwator pisze:Cejrowski nigdy nie ukrywał, że jest fundamentalistą katolickim. A co do jego kultury to też mam osobiście zastrzeżenia. Kultura oznacza poszanowanie odmienności. Można być niekulturalnym wcale nie używając wulgarnych słów. Wystarczy czasami obejrzeć w jaki spośób traktuje i jak mówi o ludziach posiadających inny niż on światopogląd.
Aleksander Krawczuk ,,religie monoteistyczne są z reguły swej religiami nienawiści. I to jest zrozumiałe. Bo jeżeli ktoś nie jest po mojej stronie, to służy złu, diabłu i trzeba go wyplenić z korzeniami. Na co zresztą Pismo Święte daje szeroki przyzwolenie,,
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości