Richard Dawkins

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Richard Dawkins

Postautor: Hansel » 16 mar 2015, 02:17

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Richard Dawkins

Postautor: Hansel » 19 mar 2015, 22:41

Mnie zastanawia ta kwestia czy Dawkins ma racje że religijność jest u ludzi uwarunkowania genetycznie ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Richard Dawkins

Postautor: Pablo diaz » 19 mar 2015, 23:59

Hansel pisze:Mnie zastanawia ta kwestia czy Dawkins ma racje że religijność jest u ludzi uwarunkowania genetycznie ?




Religijność to stan ewolucyjny duszy.
Genetyka odnosi się do ciała.
Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego tak wiele osób zmaga się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi;amputacje,paraliż,niewidomi,głuchoniemi,deformacje fizyczne i wiele innych ,w prawie przyczyny i skutku znajdziesz odpowiedż.To my jestesmy winni własnym nieszczęściom.Przez nadużycie wolnej woli prędzej czy póżniej musimy to wyrównać i spłacić.
U osób niepełnosprawnych intelektualnie geny zostają celowo zmodyfikowane.Dusza ograniczona przez niepełnosprawność nie może się wyrazić,przez co w swoim ciele czuje się jak w więzieniu.

PEWNEGO DNIA NAUKA IŚĆ BĘDZIE Z DUSZĄ ZA RĘKĘ WTEDY DOJDZIE TO DO POZNANIA
ZROZUMIENIA ORAZ ZŁAGODZENIA PRZYCZYNY CHORÓB W SPOSÓB SKUTECZNY
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Richard Dawkins

Postautor: Hansel » 20 mar 2015, 11:35

Na tak Dawkins popełnia błąd redukcjonizmu materialistycnego a tak naprawdę geny są tylko rzeczą wtórną wobec Duszy...

Ale czy w takim razie nie istnieje coś takiego jak cierpienie niezawinione ?
Ostatnio zmieniony 20 mar 2015, 20:44 przez Hansel, łącznie zmieniany 1 raz
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Richard Dawkins

Postautor: cthulhu87 » 20 mar 2015, 11:49

Hansel pisze:Na tak Dawkins popełnia błąd redukcjonizmu materialistycnego a tak naprawdę geny są tylko rzeczą wtórną wobec Duszy...


Myślę, że wywody Dawkinsa tracą sporo na tym, że nie jest on filozofem (czytałem jego Boga Urojonego i pod tym względem jest to książka bardzo, bardzo słaba). Redukcjonizm materialistyczny jest po prostu jednym z wielu przedzałożeń metafizycznych, z punktu widzenia których prowadzi się badania naukowe. Wielu naukowców tego nie rozumie wychodząc ze stanowiska, że jeśli można osiągnąć praktyczne rezultaty stosując ten model wyjaśniania świata, ów model musi koniecznie odzwierciedlać prawdę o świecie.

Na czym polega problem? Na błędnym kole - na założeniu, że odpowiedni opis świata jest możliwy do uzasadnienia przez zastosowanie założeń redukcjonizmu materialistycznego. Tylko, że same te założenia wymagają kolejnego uzasadnienia ich prawomocności, i tak ad infinitum.

W ogóle biolodzy przystępując do opisu świata mają już pewne poglądy na świat, zazwyczaj nieuświadomione (co jest źródłem pychy tych materialistycznie zorientowanych naukowców), np. na pojęcie przypadkowości, przyczynowości, granic poznania ludzkiego, istoty świadomości itd.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Richard Dawkins

Postautor: Hansel » 06 kwie 2015, 22:35

Może ja się za bardzo bawię w Freuda ale myślę że Dawkins ma gdzieś głęboko zakodowaną w podświadomości trałmę z dzieciństwa i dlatego tak bardzo nienawidzi Religii jako takiej. http://www.tygodnikprzeglad.pl/bronisla ... ie-wprost/
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Richard Dawkins

Postautor: Obserwator » 07 kwie 2015, 14:23

Dawkins stawia na głowie pewne sprawy. Kto służy komu - gen człowiekowi, czy człowiek genowi ?

Gen całkowicie warunkuje rozwój człowieka to jego teza) - ale co z anomaliami które temu przeczą ? Zakładając, że zgodnie z ewolucją zwyciężają tylko agresywne i mało empatyczne osobniki dlaczego od tak wielu lat na świat przychodzą osoby zbędne z punkty widzenia ewolucji ? Empatyczne, współczujące i działające wbrew potrzebom swoich genów, czyli pomagające innym ? (trwoniące własne zasoby). Ewolucja już dawno powinna wyeliminować takie osobniki. Zgodnie z jego tezami teraz na świecie powinni być sami samce alfa i samice wybierające tylko i wyłącznie pięknych i bogatych.

Czyli w sumie moja żona też ma coś nie w porządku z genami, bo wybrała takiego niedominującego samca jak ja ;) :lol: .
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Richard Dawkins

Postautor: cthulhu87 » 07 kwie 2015, 14:33

Myślę, że sam dobór naturalny jest dość istotnym czynnikiem w ewolucji, ale oczywiście nie jedynym - problemem wielu intelektualistów jest nieuprawniona ekstrapolacja pewnych zjawisk obserwowanych w dziedzinie, którą się zajmują, na inne sfery ludzkiego życia. ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Richard Dawkins

Postautor: Hansel » 07 kwie 2015, 16:31

Obserwator pisze:Gen całkowicie warunkuje rozwój człowieka to jego teza) - ale co z anomaliami które temu przeczą ? Zakładając, że zgodnie z ewolucją zwyciężają tylko agresywne i mało empatyczne osobniki dlaczego od tak wielu lat na świat przychodzą osoby zbędne z punkty widzenia ewolucji ? Empatyczne, współczujące i działające wbrew potrzebom swoich genów, czyli pomagające innym ? (trwoniące własne zasoby). Ewolucja już dawno powinna wyeliminować takie osobniki. Zgodnie z jego tezami teraz na świecie powinni być sami samce alfa i samice wybierające tylko i wyłącznie pięknych i bogatych.
No właśnie dla niego Bogiem są geny jego religią jest ateizm i on jest jej równie fanatycznym wyznawcą jak fanatycy religijni a mnie wszelki fanatyzm u ludzi przeraża i budzi wstręt.

Do tego sami Ateiści muszą sie przecież uważać za coś w rodzaju ślepego zaułka ewolucji ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Richard Dawkins

Postautor: Obserwator » 07 kwie 2015, 21:21

Fanatyzm w każdej formie jest niebezpieczny, bo zatrzymuje człowieka w rozwoju na jakimś punkcie, który uzna za swoją rubież obrony przed argumentami które mogłyby zachwiać jego jedynie słuszną wiarę.

Popularność pana Dawkinsa wynika między innymi z faktu, że obecnie ludzie żyją w przekonaniu, że skoro mamy elektryczność, technikę i medycynę, to znaczy, że okiełznaliśmy naturę i wiemy na jej temat wszystko. To podstawowy błąd w założeniach.

Każde wytknięcie nieciągłości, anomalii i braku wiedzy w nauce ateiści (ci wojujący) przyjmują wzruszeniem ramion i stwierdzeniem, że nauka kiedyś wyjaśni również to.
"Żeby zdobyć wiedzę, trzeba studiować. Żeby zdobyć mądrość, trzeba obserwować."
 Marilyn vos Savant
Awatar użytkownika
Obserwator
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 292
Rejestracja: 03 paź 2014, 22:48
Lokalizacja: Częstochowa

Następna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości