ezoteryka czasopisma

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

ezoteryka czasopisma

Postautor: qaz » 05 sty 2010, 08:37

Czy ktoś z Was czyta Czwart wymiar lub Nieznany świat?
Co myślicie o takich artykulach jak Medium to o Reymoncie i
Lokator z zaświatów?
Jestem ciekawa Waszych opinii.
Ewa
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 10:21

Re: ezoteryka czasopisma

Postautor: vinitor » 05 sty 2010, 08:54

qaz pisze:Czy ktoś z Was czyta Czwart wymiar lub Nieznany świat?


Ja już doszedłem do piątego, więc ten czwarty jest u sąsiada. Nieznanego świata nie ma, jest natomiast notoryczny brak wiedzy i pilna potrzeba edukacji. Nie trzeba oglądać się na innych ale osobiście włączyć bieg i rozpocząć poszukiwania. Samodzielne odnalezienie upragnionego celu daje dużo wewnętrznej satysfakcji i pozwala pojąć jak człowiek dużo potrafi, bo został wyposażony przez doskonałego Stwórcę. Nie wypada zapominać o nieograniczonych możliwościach twórczych człlowieka i jego Ducha zarazem.
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: ezoteryka czasopisma

Postautor: konrad » 05 sty 2010, 15:10

Ja polecam kwartalnik "Spirytyzm", który już niedługo zaczniemy wydawać. Pierwszy numer pewnie pod koniec stycznia, do kupienia w internecie na początek ;) W każdym razie dam znać, kiedy będzie dostępny.

A z dwóch wymienionych wyżej, wydaje mi się, że "Czwarty wymiar" to raczej gazeta bardziej ezoteryczna, w której więcej zakręconych artykułów, mam wrażenie często pisanych pod konkretne osoby, które obok zasypują nas swoimi reklamami. "Nieznany świat" wydaje mi się nieco lepszy...
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: ezoteryka czasopisma

Postautor: cthulhu87 » 05 sty 2010, 15:12

Chociaz zdarzają się czasami rzeczy godne uwagi, np. wywiad z ks. Brune, trzeba przebrnąć przez gąszcz tekstów-dziwolągów i komicznych reklam.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: ezoteryka czasopisma

Postautor: Jul » 05 sty 2010, 18:15

Zdarza mi się czytać "Nieznany Świat", bywają tam ciekawe teksty, choć trzeba umieć oczywiście je sobie selekcjonować, co jest wartościowe, a co już przesadzone.
"Czwarty wymiar" i "Nexus" omijam, innych większych pism ezoterycznych papierowych w Polsce nie kojarzę.
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 31 paź 2008, 23:41

Re: ezoteryka czasopisma

Postautor: lapicaroda » 02 kwie 2010, 10:47

''Czwarty wymiar'' jakoś mnie nie zainteresował, ''Nieznany świat'' natomiast czytam regularnie lub mniej regularnie od ponad 10 lat. ( w gimnazjum zamiast ''Bravo'' xD). Zaglądam też na polski serwis Fundacji Nautilus, tam też jest dużo fajnych artykułów.
Awatar użytkownika
lapicaroda
 
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:14
Lokalizacja: Kalisz


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości