kurs metody Silvy

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

kurs metody Silvy

Postautor: qaz » 05 sty 2010, 11:14

Czym lub co można robić po takim kursie?
Ewa
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 11:21

Re: kurs metody Silvy

Postautor: Jul » 05 sty 2010, 18:55

Z wiki...

Do podstawowych technik w Metodzie Silvy należą:

* Wizualizacja laboratorium (definiowanego jako miejsce głęboko w umyśle), gdzie jesteśmy bezpieczni, nie jesteśmy podatni na obce wpływy i mamy kontrolę nad własnym ciałem. W laboratorium powinni przebywać z nami doradcy – kobieta i mężczyzna, którzy uosabiają męski i żeński składnik naszego umysłu i którzy mają nam służyć pomocą. W laboratorium każdy buduje sobie własne sprzęty potrzebne do pracy nad sobą, np.:
o Stół do leczenia – na którym mogą położyć samego siebie i wyobrażać sobie, że leczą swoje organy (ta metoda również znana jest w psychologii, na Discovery Channel w latach 90. XX w. omawiany był przykład chłopca, który dopomógł sobie samemu w wyleczeniu nowotworu mózgu, wyobrażając sobie, że codziennie atakuje nowotwór za pomocą miniaturowych oddziałów kosmicznych, toczących walkę z obcym; walka z obcym zakończyła się sukcesem i całkowitym zanikiem nowotworu).
o Szafka miłości – w której umieszczamy osoby, których nie lubimy lub które utrudniają nam życie (znienawidzony nauczyciel, ex-partner, demoniczny szef itp.), jednocześnie zapewniając te osoby o swojej miłości do nich i o tym, że nie są w stanie już nam zagrażać. Technika ta również znana jest w psychologii już od lat 60. XX w. – przesłanie miłości ma na celu odrzucenie własnych negatywnych zachowań i jednoczesną próbę podświadomego wpływu na zachowanie tych osób w stosunku do nas, zakładając, że każdy podświadomie reaguje na obecność innych osób (nawet jeżeli tego nie chce lub stara się to ukryć) i że ta reakcja jest postrzegana przez innych na ich podświadomym poziomie i wyzwala kontrreakcje (których te osoby też mogą nie być do końca świadome).
o Obraz samego siebie – w którym jesteśmy idealni (np. szczupli, inteligentni, zamężni/żonaci, z dzieckiem itp). Technika ta zakłada, że lepiej wyobrażać sobie siebie w pewnej sytuacji, niż tylko dążyć do tego (np. zamiast pocieszać chorego, że na pewno wyzdrowieje – co sprowadza jego myśli w kierunki terapii, czasu zdrowienia itp., lepiej zaprosić taką osobę na najbliższą zabawę, co utwierdza ją w przekonaniu, że na pewno wyzdrowieje i sprowadza nadzieję, wyobrażenia o własnym zdrowym stanie itp.).
* Technika relaksacji, w której należy wyobrazić sobie idealne miejsce wypoczynku (plaża, las, kanapa), w którym pozbywamy się niechęci do świata i oczyszczamy ciało z gniewu, zmęczenia czy zestresowania, jednocześnie starając się nie myśleć dosłownie o niczym. Technika ta znana jest też w wielu religiach i podobna jest do uzyskiwania stanu nirwany.
* Techniki pamięciowe, umożliwiające zapamiętywanie złożonych list przedmiotów czy rzeczy do zrobienia, bazujące na powiązaniu haseł z kolejnymi liczbami (np. 1 (wysoka linia) – jutro muszę iść do biurowca, 2 (kształt podobny do połowy serca) – i udać się do tej bardzo ładnej sekretarki, 3 (jako liczba 3) – i wziąć od niej trzy kopie pisma, 4 (podobne do krzesła do góry nogami) – pierwszą kopię zanieść do urzędniczki w urzędzie miasta, 5 (podobne do nosa) – drugą kopię do tego nudnego inżyniera z dużym nosem) itd. Metoda ta zakłada abstrakcyjne powiązania haseł z liczbami, jako że takie właśnie skojarzenia są dłużej zapamiętywane przez umysł.
* Kontrola bólu poprzez wyobrażenie sobie bólu jako zjawiska zewnętrznego, które można otoczyć własnym umysłem i odesłać daleko. Nie ma medycznych zastrzeżeń do tej techniki – ból jest wszakże zjawiskiem powstającym tylko i wyłącznie w mózgu; znane są przypadki osób, które po wypadkach, z połamanymi kończynami, zdołały ratować innych i przemierzać spore odległości, zdając sobie sprawę z istnienia bólu dopiero po pewnym czasie, gdy emocje i stres opadły.
* Kontrola nawyków (w tym palenia papierosów i innych uzależnień), polegająca na wizualizacji siebie samego uwolnionego od nałogu i cieszącego się zdrowiem i uznaniem otoczenia.
* Diagnozowanie – kontrowersyjny element kursu, podczas którego adepci mają wyczuć dolegliwości fizyczne nieznanych sobie osób, przedstawionych z imienia, nazwiska oraz adresu przez innych kursantów, którzy wiedzą o chorobach diagnozowanych "pacjentów". Trafność diagnozowanych chorób na kursie, to 80 do 100 procent – co jest zdumiewającym dowodem na faktyczne istnienie podświadomego przekazu informacji. Osoby nastawione sceptycznie powinny same przekonać się o istnieniu takiego zjawiska.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_Silvy
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 01 lis 2008, 00:41

Re: kurs metody Silvy

Postautor: qaz » 06 sty 2010, 08:21

No właśnie. Ta wróżka wyjaśniłami na czym polega ten kurs.
Swoją drogą ciekawi mnie jak szybko wchodzić w stan alfa i jak
porozumiewać się z podświadomością swoją i innych?
Ewa
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 11:21

Re: kurs metody Silvy

Postautor: vinitor » 06 sty 2010, 09:11

qaz pisze:Ta wróżka wyjaśniłami na czym polega ten kurs.

A co tą wróżkę zamurowało, że nie dokończyła zdania, pozostawiając swoją dochodową klientkę w niewiedzy? Może akurat wtedy przypomniała sobie słowa z piosenki: powrócisz tu... Wiadomo, interes ponad wszystko. A że alfa to pierwsza litera alfabetu, to oznaczało, że pośpiechu nie ma.
qaz pisze:Swoją drogą ciekawi mnie jak szybko wchodzić w stan alfa

Pożądana szybkość maksymalna ale i optymalna wystarczy, czyli tak na co dzień - pospolitego światła.
qaz pisze:jak porozumiewać się z podświadomością swoją i innych?

Jak to jak? Z pełnym zrozumieniem a w razie potrzeby i wyrozumiałością, bo podświadomość jest jak człowiek, też ma złe dni. Poza tym język i dobre kontakty towarzyskie.
Aha, zapomniałem spytać. Jaki specjalista ma udzielić odpowiedzi. spirytysta czy przedstawiciel medycyny konwencjonalnej?
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 08:58

Re: kurs metody Silvy

Postautor: qaz » 06 sty 2010, 09:22

Najlepiej oboje żeby mieć dokładny obraz sprawy.
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 11:21


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości