Avaaz - góra dobrych wiadomości

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Avaaz - góra dobrych wiadomości

Postautor: Krzysztoff » 28 mar 2016, 21:33

warto przekazać , informację z organizacji Avaaz która stara się wywrzeć nacisk na rządzących
Dobrzy ludzie działają !


".....
Oto, co już osiągnęliśmy w 2016 roku:

Powstrzymaliśmy rzeź finwali

Islandzki milioner i skandalista Kristjan Loftsson przez wiele lat zabijał setki zagrożonych wielorybów – finwali. Położyliśmy temu kres! Współdziałając z naszymi sprzymierzeńcami, aż milion członkiń i członków naszej społeczności przekonało rząd Holandii, aby nie wpuszczał jego statku do portów. Nieco później tego samego dokonała społeczność Avaaz w Niemczech. Następnie wywołaliśmy medialną i polityczną burzę na Karaibach, gdzie statek Loftssona był zarejestrowany. Wreszcie, po latach naszych starań, Loftsson zaprzestał polowań na wieloryby!

„Nacisk globalnej społeczności Avaaz niewątpliwie przyczynił się do długo oczekiwanej decyzji Loftssona.”
- Vanessa Williams-Grey, Organizacja na rzecz Ochrony Wielorybów i Delfinów


Koniec ze sprzedażą broni do Arabii Saudyjskiej

Z punktu widzenia obrońców praw człowieka Arabia Saudyjska od dawna jest koszmarem. Ale kiedy saudyjskie lotnictwo zbombardowało szkoły i szpitale w Jemenie, jak Europa długa i szeroka rozległo się żądanie: wstrzymać sprzedaż broni do Arabii Saudyjskiej. Gdy europejscy politycy zaczęli ustępować pod naciskiem potężnych saudyjskich lobbystów, dało o sobie znać 740 tysięcy członkiń i członków społeczności Avaaz, którzy zasypali Parlament Europejski listami i telefonami. Wygraliśmy! Po raz pierwszy w historii zachodni parlament przegłosował zakaz sprzedaży broni do Arabii Saudyjskiej. Rządy innych krajów są teraz pod presją, by pójść w ślady państw europejskich.

„Głosy w tej sprawie płynęły do nas zewsząd – od Szkocji i Francji po Jemen. Ruch Avaaz odegrał istotną rolę w zwróceniu uwagi Parlamentu Europejskiego na tę kwestię.”
- Alyn Smith, poseł do Parlamentu Europejskiego



Blokujemy najbardziej zyskowną truciznę Monsanto

Oparty na glifosacie środek chwastobójczy korporacji Monsanto jest używany na całym świecie i odpowiada za znaczną część dochodów tej firmy. Kiedy eksperci ONZ uznali, że glifosat jest prawdopodobnie rakotwórczy, półtora miliona członkiń i członków naszej społeczności zażądało wycofania go z użytku. Tymczasem Unia Europejska była bliska przedłużenia pozwolenia na stosowanie go o kolejne 15 lat. Niemal w ostatniej chwili zdążyliśmy dostarczyć naszą petycję, a tysiące z nas wysłało naglące listy do rządów swoich krajów. W rezultacie poparcie dla Monsanto załamało się, a Komisja Europejska była zmuszona przełożyć głosowanie na inny termin! Będziemy naciskać dalej, dopóki glifosat nie zostanie całkowicie zakazany.

„Kampania Avaaz pomogła zainteresować społeczeństwo problemem glifosatu. Dzięki temu mogłem zająć się tą kwestią jako parlamentarzysta. Nie opuszczajcie nas w tej walce.”
- Dr Pavel Poc, poseł do Parlamentu Europejskiego i wiceprzewodniczący Komisji ds. Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności



Zwyciężamy dla Palestyny

Po straszliwej śmierci cywilów w Gazie niemal 2 miliony z nas wezwało 6 dużych firm, aby przestały czerpać zyski z okupowania Palestyny przez izraelskie wojsko. Wysyłaliśmy listy do dyrektorów korporacji, organizowaliśmy wiece od Londynu po Ramallę, odbyliśmy spotkania z przedstawicielami rządów i firm, a także lobbowaliśmy w innych krajach na rzecz zerwania relacji z tymi firmami. Do ubiegłego miesiąca aż 3 spośród tych 6 firm wycofały inwestycje! To taktyka, która pozwala coraz skuteczniej walczyć o wolność i pokój.

„Prawie 2 miliony członkiń i członków społeczności Avaaz wezwało zachodnie przedsiębiorstwa, aby przestały czerpać zyski z okupacji. To sygnał dla Izraela, że potępienie okupacji terytoriów palestyńskich weszło już do głównego nurtu opinii publicznej.”
- Rabinka Alissa Wise, wiceprezeska organizacji Jewish Voice for Peace



Ratujemy zaginione dzieci uchodźców

Tysiące dzieci syryjskich uchodźców przybyłych do Europy uważa się za zaginione. Oddzielone od rodziców, często dostają się w ręce handlarzy ludźmi. Dlatego aż 40 tysięcy członkiń i członków społeczności przekazało datki, które pozwolą odnaleźć te dzieci, udzielić im pomocy prawnej i zapewnić im bezpieczeństwo. Udzieliliśmy już pomocy kilkudziesięciu dzieciom. Właśnie w tym tygodniu trzej chłopcy dotarli do Londynu i po wielomiesięcznej rozłące zobaczyli swoje rodziny!

„Nie umiem wyrazić mojej wdzięczności dla was wszystkich. Dziękuję Wam z całego serca.”
- Jeden z chłopców, których rodziny pomogliśmy odnaleźć w Wielkiej Brytanii


Zakaz okaleczania kobiet w Somalii

Ponad milion z nas podpisało się pod petycją o całkowity zakaz okaleczania żeńskich narządów płciowych w Somalii. Swój podpis pod petycją złożył także premier Somalii! Obrońcy praw kobiet w Somalii przekonywali nas, że nacisk światowej opinii publicznej pomoże im w walce o wprowadzenie zakazu okaleczania kobiet – ale ani przez chwilę nie sądziliśmy, że naszą petycję podpiszą premier, minister spraw zagranicznych i ministra ds. praw kobiet i praw człowieka w Somalii! Dzięki współpracy z tymi przywódcami, z organizacją UNICEF i z poszkodowanymi kobietami jest dziś prawdopodobne, że praktyka okaleczania żeńskich narządów płciowych, której poddawane jest 98% Somalijek, zostanie zakazana!

„Zrobię wszystko, co w mojej mocy, posługując się środkami prawnymi, a także przez perswazję, edukację i zaangażowanie społeczności lokalnych, aby wykorzenić proceder okaleczania żeńskich narządów płciowych w Somalii.”
- Premier Somalii Omar Abdirashid Ali Sharmarke


Iskry nadziei w 2016 roku:

Wszystkie te starcia są częścią głębszych zmagań – między miłością i strachem, między nadzieją i desperacją, między ignorancją i zrozumieniem. Niekiedy kampanie Avaaz pomagają nieco odmienić dominującą politykę i kulturę promując wartości, które są dla nas ważne. Oto kilka przykładów takich pozytywnych chwil z ostatnich miesięcy:


Czcimy greckich bohaterów

Zainspirowana przez rybaków i emerytów z Grecji, którzy zaopiekowali się tysiącami zdesperowanych rodzin uchodźców, członkini Avaaz Alkmini utworzyła petycję o nominowanie tych przemilczanych bohaterek i bohaterów do Pokojowej Nagrody Nobla. Jej pomysł poparło ponad 600 tysięcy z nas, a grono 230 pracowników naukowych z biskupem Desmondem Tutu na czele złożyło oficjalny wniosek do Komitetu Noblowskiego. To wzruszające wydarzenie, które pokazało, jak empatia i człowieczeństwo przezwyciężają strach, przyciągnęło uwagę mediów całego świata, od CNN po BBC.

„W czasach, gdy fobie i rasizm zagrażają całym społeczeństwom, a w Europie rosną coraz wyższe mury, tak wielka humanitarna mobilizacja członkiń i członków Avaaz rozległa się echem na całym świecie."
- Matina Katsiveli, współzałożycielka ruchu Leros Solidarity Network


Otaczamy opieką byłe niewolnice seksualne

Przez dziesięciolecia cierpiały w milczeniu. Ale teraz 14 odważnych kobiet z Gwatemali udało się do sądu, by stanąć twarzą w twarz z generałami, którzy uczynili z nich swoje seksualne niewolnice. Gdy wchodziły na salę rozpraw, otoczyliśmy je miłością, przekazując im życzenia od ponad 40 tysięcy członkiń i członków społeczności Avaaz w całej Ameryce Łacińskiej. Odwaga tych kobiet wzięła górę. Ich oprawcy, generałowie, po raz pierwszy w historii kraju zostali skazani za zbrodnie przeciwko ludzkości.

„Wszystkie te głosy poparcia dodały mi otuchy. Wiem, że nie jestem sama. Kiedy się dowiedziałam, że wspiera mnie tylu ludzi na całym świecie, zrozumiałam, że mogę wystąpić z odsłoniętą twarzą."
- Doña Rosa, jedna z kobiet


Odpowiadamy na ksenofobię kwiatami i solidarnością

Po noworocznych atakach na kobiety w Niemczech przez Europę przetoczyła się fala rasizmu i ksenofobii. W odpowiedzi na nią uchodźcy – mężczyźni – wyszli na ulice, by na znak szacunku rozdawać kobietom kwiaty. Chcąc odwzajemnić ten gest i okazać uchodźcom solidarność, sto członkiń społeczności Avaaz wręczało kwiaty uchodźcom w Kolonii – tam, gdzie doszło do ataków. Nagranie wideo z tego wydarzenia pobiło rekordy popularności.

„Uchodźcy wręczali kobietom kwiaty na znak pokoju. Jako społeczność Avaaz chciałyśmy odwzajemnić ten piękny gest i pokazać, że nienawiści przeciwstawiamy nasze człowieczeństwo."
- Maresa, członkini ruchu Avaaz



Serce rośnie od tych relacji, prawda?

A najbardziej niesamowite jest to, że te historie to tylko drobna część działań naszego ruchu w ostatnich miesiącach!

Robimy ważne rzeczy i zwyciężamy, a nasze zwycięstwa osiągamy metodami, które przyczyniają się do budowania takiego świata, jaki pragniemy zostawić naszym dzieciom. Przed nami dużo pracy, ale dziś chcemy wyrazić wdzięczność Wam – 43 milionom cudownych ludzi, którzy tworzą nasz wyjątkowy ruch. Działać razem z Wami to ogromna radość.

Dziękujemy, dziękujemy, pięknie dziękujemy Wam wszystkim!!
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Avaaz - góra dobrych wiadomości

Postautor: Xsenia » 30 mar 2016, 08:29

Czy aby na pewno Avaaz jest tak czysta i wspaniała jak to opisano?
http://wolnaplaneta.pl/terra/2013/05/20 ... avaaz-org/
https://gloria.tv/media/bTwffgmFTZv
https://astromaria.wordpress.com/2012/0 ... cja-avaaz/

Chyba jestem z natury anarchistką.... :?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Avaaz - góra dobrych wiadomości

Postautor: Krzysztoff » 30 mar 2016, 12:08

Xsenia pisze:Czy aby na pewno Avaaz jest tak czysta i wspaniała jak to opisano?
http://wolnaplaneta.pl/terra/2013/05/20 ... avaaz-org/
https://gloria.tv/media/bTwffgmFTZv
https://astromaria.wordpress.com/2012/0 ... cja-avaaz/

Chyba jestem z natury anarchistką.... :?

No tak, w jednym artykule piszą że avaaz jest za mało radykalny a w 2gim że ocieplenie klimatu to bzdura
Nie uszczesliwisz wszystkich na tym świecie.

Ja oceniam po owocach
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości