Grupa oobenautów

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Grupa oobenautów

Postautor: Estia72 » 20 maja 2016, 15:50

OneNight pisze:Ciesze się widząc Twój zapał. Wiesz jak możesz rozpoznać oob? Po charakterystycznym dla niego 'wessaniu' do ciała. Po prostu widzisz wszystko dookoła, a gdy wejdziesz w ciało - obraz znika, bo zasłaniają Ci powieki. Czujesz wtedy, że nie spałaś. Gdy budzisz się ze snu, to znika obraz w jakimś miejscu i budzisz się w swoim ciele - nie ma zachowanej ciągłości, czyli cofnięcia przez wszystkie miejsca, aż po pokój, w którym śpisz.

Możesz też zerknąć, czy nie widzisz na swoim łóżku ciała - ja tak zawsze robię, ale ostrzegam; ciało wydać Ci się może paskudne, obce.


Ok dzieki OnetNight za wskazowki, no wlasnie nie pamietam powrotu do ciala wiec na pewno to byl tylko pokrecony sen.... :twisted:
Co do ciala to pamietam przy spontanach wyglad ciala....brrr :o
"Na poczatku Bog ktory jest plomieniem stworzyl Niebo i Niebian"
Awatar użytkownika
Estia72
 
Posty: 781
Rejestracja: 30 wrz 2015, 13:15
Lokalizacja: Manchester, Anglia

Re: Grupa oobenautów

Postautor: OneNight » 20 maja 2016, 15:51

Co do ciala to pamietam przy
spontanach wyglad ciala. ... brrr


Znam to uczucie :D
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Grupa oobenautów

Postautor: Estia72 » 21 maja 2016, 20:33

OneNight pisze:
Co do ciala to pamietam przy
spontanach wyglad ciala. ... brrr


Znam to uczucie :D


A tak wogole to zastanawiajace jest czemu w taki sposob odbieramy wlasne cialo....przeciez jednak powinno ono byc dla nas czyms najblizszym bo przeciez przez tyle lat zyjemy w nim, przejawiamy sie w nim a mimo to mamy takie nieprzyjemne odczucia patrzac na nie z perspektywy duszy...
"Na poczatku Bog ktory jest plomieniem stworzyl Niebo i Niebian"
Awatar użytkownika
Estia72
 
Posty: 781
Rejestracja: 30 wrz 2015, 13:15
Lokalizacja: Manchester, Anglia

Re: Grupa oobenautów

Postautor: Pawełek » 21 maja 2016, 20:39

Estia72 pisze:A tak wogole to zastanawiajace jest czemu w taki sposob odbieramy wlasne cialo....przeciez jednak powinno ono byc dla nas czyms najblizszym bo przeciez przez tyle lat zyjemy w nim, przejawiamy sie w nim a mimo to mamy takie nieprzyjemne odczucia patrzac na nie z perspektywy duszy...

Gdybyś siedziała w celi, to po 15 latach polubiłabyś ją?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Grupa oobenautów

Postautor: OneNight » 21 maja 2016, 20:57

Ciało jest ogranicznikiem duszy - nie lata, nie przenika przez ściany, nie ma oczu dookoła głowy, ale konsumuje, wytwarza metan i jest jedną wielką kupą chodzącego mięsa. To tak jak napisał Pawełek, ciało jest metaforyczną celą naszej duszy.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Grupa oobenautów

Postautor: atalia » 22 maja 2016, 07:47

Może raczej wehikułem służacym do poruszania się w świecie gestej materii?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Grupa oobenautów

Postautor: cthulhu87 » 22 maja 2016, 08:24

atalia pisze:Może raczej wehikułem służacym do poruszania się w świecie gestej materii?


Tu chyba wiele zależy od postrzegającego. Np. stwierdzenie, że jest "wehikułem" niesie ze sobą nieco mniejszy ładunek emocjonalny niż stwierdzenie, że jest "kupą mięsa";).

Dla mnie ciało jest miejscem, w którym nieśmiertelny duch spotyka się z bezwładną materią - ta ostatnia ma swoje zdeterminowane uwarunkowania, które jednak ulegają modyfikacjom pod wpływem woli ducha. Wydaje mi się, że gdyby było inaczej, na świecie nigdy nie pojawiałoby się nic nowego, nie byłoby twórczości i ewolucji. To wszystko jest takie oczywiste i tak prozaiczne dla nas, bo dotyczy najzwyklejszych rzeczy: od tych najprostszych jak świadomy ruch ręki, do tych najbardziej złożonych - jak projektowanie i budowanie domu. Tylko, że czasami w czymś, co oczywiste, może w rzeczywistości tkwić coś niezwykłego.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Grupa oobenautów

Postautor: Casandra » 22 maja 2016, 14:52

Tylko, że czasami w czymś, co oczywiste, może w rzeczywistości tkwić coś niezwykłego.


Spójrzmy na dzieci. Dla nich od pierwszych lat cały świat jest niesamowity, niezwykły. To, co dla dorosłego człowieka jest czymś oczywistym (słońce, deszcz, śnieg, zwierzęta), dla dziecka jest wielkim "wow!". Każdy z nas był kiedyś taką istotką, która z "karpikiem" obserwowała świat. W oczach dziecka - świat cudów. Dorośli patrzyli na to nasze odkrywanie otaczającej rzeczywistości z uśmiechem i pobłażaniem. Dopóki nie trafiłam na trop spirytyzmu itp, byłam pewna, że etap "dziwowania się" i bycia odkrywcą minął wraz z dzieciństwem. A teraz coś mi mówi, że gdzieś obok może być cała masa dusz, które patrzą z pobłażaniem na nas, tu przebywających. Bo to, co dla nas jest wielkim "wow!" (OOBE, seanse spirytystyczne, inne światy) jest dla nich zupełnie normalne, znane, oczywiste. Dla nich jesteśmy jak dzieci, które trzeba obserwować i prowadzić, aby nie zrobiły sobie krzywdy podczas nauki i zaspokajania ciekawości. Co o tym sądzicie?
Stworzyłeś Panie tyle krętych dróg, pozwól mi proszę dostrzegać też Twe drogowskazy.
Awatar użytkownika
Casandra
 
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2015, 15:48
Lokalizacja: Województwo Lubelskie

Re: Grupa oobenautów

Postautor: cthulhu87 » 22 maja 2016, 16:27

Casandra pisze:
Tylko, że czasami w czymś, co oczywiste, może w rzeczywistości tkwić coś niezwykłego.

Dopóki nie trafiłam na trop spirytyzmu itp, byłam pewna, że etap "dziwowania się" i bycia odkrywcą minął wraz z dzieciństwem. A teraz coś mi mówi, że gdzieś obok może być cała masa dusz, które patrzą z pobłażaniem na nas, tu przebywających. Bo to, co dla nas jest wielkim "wow!" (OOBE, seanse spirytystyczne, inne światy) jest dla nich zupełnie normalne, znane, oczywiste. Dla nich jesteśmy jak dzieci, które trzeba obserwować i prowadzić, aby nie zrobiły sobie krzywdy podczas nauki i zaspokajania ciekawości. Co o tym sądzicie?


Tak to właśnie wygląda, jakby zaraz obok znajdowała się zupełnie nowa rzeczywistość, do której większość ludzi ma nikły dostęp, niektórzy doświadczają jej epizodycznie - kilka razy w ciągu życia, a inni częściej (media). I chyba dopiero po dezinkarnacji będziemy mogli doświadczyć szerzej tego "drugiego" świata. Co do dzieci, ciekawi mnie czasami, że dorośli zatracają tę ciekawość świata i żyją bardziej mechanicznie w oparciu o wypracowane już nawyki działania, dzieci natomiast przeżywają każdą chwilę inaczej, jakby intensywniej, angażując uwagę nastawioną na poznawanie. Może dlatego dorosłym życie upływa w takim szybkim tempie i nieco inna jest percepcja czasu. Zwróćmy uwagę, że dla dorosłego pół godziny czekania to żaden problem, a dzieciom taki czas strasznie się dłuży.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Grupa oobenautów

Postautor: Casandra » 22 maja 2016, 18:22

Zwróćmy uwagę, że dla dorosłego pół godziny czekania to żaden problem, a dzieciom taki czas strasznie się dłuży.


Hmm...jeszcze zależy na co się czeka. Wyobraźmy sobie, że w portfelu ostatnia złotówka a wypłata powinna być wczoraj i nadal jej nie ma. Odświeżasz stronę banku co pół godziny...to bardzo długie pół godziny:-)
Albo czekasz na randkę z ukochaną osobą...ja to zawsze byłam w gorącej wodzie kąpana. Ale za to potrafię się cieszyć czymś jak dziecko :-)
Stworzyłeś Panie tyle krętych dróg, pozwól mi proszę dostrzegać też Twe drogowskazy.
Awatar użytkownika
Casandra
 
Posty: 159
Rejestracja: 27 wrz 2015, 15:48
Lokalizacja: Województwo Lubelskie

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości