pytanie medium

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

pytanie medium

Postautor: qaz » 13 sty 2010, 12:50

objawy utraty zdoloności mediumicznych.
Jest trochę w internecie ale za mało.
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 11:21

Re: pytanie medium

Postautor: Luperci Faviani » 13 sty 2010, 18:23

Utrata i przerwy w medialności (KSIĘGA DUCHÓW)
220. Zarówno w odniesieniu do manifestacji fizycznych, jak i pisania, zdolności medialne występują okresowo lub z przerwami. Oto odpowiedzi Duchów na kilka pytań w tej kwestii:
I. Czy medium może utracić swoje zdolności?
„Często się to zdarza, bez względu na rodzaj medialności. Często bywa też tylko czasową przerwą, która kończy się, gdy ustaje jej przyczyna”.
II. Czy powodem utraty zdolności medialnych jest wyczerpanie się fluidu?
„Jakakolwiek nie byłaby to zdolność, medium nie może zrobić niczego bez pomocy Duchów. Gdy nie otrzymuje żadnych komunikatów, nie zawsze znaczy to, że brakuje mu zdolności. Często dzieje się tak dlatego, że Duchy nie chcą już lub nie mogą korzystać z jego usług”.
III. Co może być przyczyną opuszczenia medium przez Duchy?
„Dobre Duchy zwracają największą uwagę na to, jaki użytek robi się ze swych zdolności. Możemy opuścić medium, gdy wykorzystuje je do zabawy lub dla celów ambicjonalnych, albo też, gdy odmawia ujawnienia naszych słów lub czynów osobom zwracającym się do niego
z pytaniami czy potrzebującym zobaczyć zjawiska, aby uwierzyć. Medialność to zdolność przyznawana człowiekowi przez Boga nie dla jego przyjemności, ani tym bardziej dla zaspokojenia ambicji. Ma mu ona pomóc w poprawieniu się oraz w ujawnieniu prawdy innym ludziom. Jeżeli Duch stwierdza, że medium już nie odpowiada jego dążeniom oraz nie korzysta z jego ostrzeżeń i rad, to odchodzi i idzie poszukać sobie innego podopiecznego”.
IV. Czy odchodzącego Ducha może ktoś zastąpić, a gdy ma to miejsce, to czy nie dochodzi wtedy do przerwy w medialności?
„Nie brakuje Duchów, którym nie zależy na niczym innym, jak tylko na komunikowaniu się. Są one zawsze gotowe zastąpić tego, który odchodzi. Gdy jednak medium opuszcza dobry Duch, to może się zdarzyć, że opuszcza je tylko na pewien czas, aby chwilowo pozbawić je jakichkolwiek komunikatów. Ma to być lekcją i udowodnić medium, że jego zdolności nie zależą od niego samego oraz iż nie są powodem do dumy. Ta chwilowa niemoc ma również dowieść medium, że pisze ono pod wpływem kogoś innego, w przeciwnym bowiem wypadku przerw by nie było. Zresztą przerwa w zdolnościach nie zawsze świadczy o karze. Niekiedy jest to oznaka opieki Ducha nad medium, które kocha. Duch ten chce więc dostarczyć mu tyle fizycznego odpoczynku, ile uważa za właściwe, dlatego też nie pozwala innym Duchom się zastąpić”.
V. Spotyka się jednak media zasłużone w kontekście moralnym, które nie odczuwają potrzeby odpoczynku i dlatego bardzo się martwią tymi przerwami, nie rozumiejąc ich celowości.
„Dzieje się tak, aby wystawić na próbę ich cierpliwość oraz aby ocenić siłę ich uporu. Dlatego też Duchy przeważnie nie wyznaczają ram czasowych tego rodzaju przerw; chcą sprawdzić, czy medium się zniechęci. Często służy to także daniu mediom czasu na przemyślenie przekazanych im nauk. Na podstawie sposobu medytowania nad naszymi naukami rozpoznajemy prawdziwych spirytystów. Nie można tak nazwać tych, którzy w rzeczywistości są tylko miłośnikami komunikatów”.
VI. Czy wobec tego medium powinno podejmować próby pisania?
„Jeśli Duch mu to doradza, tak. Jeśli mówi, że powinno się powstrzymać, to nie”.
VII. Czy istnieje jakiś sposób, by skrócić tę próbę?
„Rezygnacja i modlitwa. Zresztą wystarczy codziennie próbować przez kilka minut, bo dłuższe bezowocne próby byłyby tylko stratą czasu. Próby te mają na celu sprawdzenie, czy zdolności już powróciły”.
VIII. Czy przerwa w zdolnościach komunikowania się pociąga za sobą odejście Duchów, które zwykle to czynią?
„W żadnym wypadku. Medium znajduje się wtedy w sytuacji osoby, która na pewien czas utraciła wzrok. Mimo że wciąż są wokół niego jego przyjaciele, to nie jest w stanie ich zobaczyć. Medium może więc, a nawet powinno rozmawiać ze swymi zaprzyjaźnionymi Duchami
w myślach, w przekonaniu, że jest przez nie wysłuchiwane. O ile utrata medialności może pozbawić je jawnych komunikatów, to nie pozbawia komunikatów przekazywanych skrycie w myślach”.
IX. Czy przerwy w medialności zawsze świadczą o jakichś zarzutach ze strony Duchów?
„Oczywiście, że nie. Mogą też być oznaką przychylności”.
X. W jaki sposób można się zorientować, że przerwa taka stanowi wymówkę?
„Niech medium odwoła się do swego sumienia i zada sobie pytanie, czy dobrze wykorzystywało swoje zdolności – czy dla jego bliźnich wypłynęło z tego jakieś dobro, czy otrzymane rady coś mu dały –
a uzyska odpowiedź”.
XI. Czy medium chwilowo nie będące w stanie pisać, może poprosić o pomoc inne medium?
„To zależy od przyczyny tej przerwy. Często jej celem jest, abyście przez pewien czas po uzyskaniu rad nie otrzymywali komunikatów, abyście nie przyzwyczaili się, że wszystko macie robić tylko z nami.
W takim przypadku dane medium ma niewielkie szanse, że poprosiwszy o pomoc jakieś wielkie medium, uda mu się nawiązać kontakt. Ma to także inny cel – mianowicie wykazanie, że Duchy są istotami wolnymi i nieuzależnionymi od was, a więc nie będą postępować według waszych upodobań. Także z tego samego powodu osoby nie będące mediami nie zawsze otrzymują wszelkiego rodzaju komunikaty, na
których im zależy”.
Uwaga. Istotnie, należy zauważyć, że kto prosi inną osobę o pomoc w otrzymywaniu komunikatów, chociaż sam jest medium, często nie uzyskuje nic zadowalającego, podczas gdy innym razem odpowiedzi są bardzo znaczące. W takim stopniu zależy to od woli Ducha, że zmiana medium nic nie daje. Wydaje się, że w tym względzie Duchy jakoś się porozumiewają i jeżeli nie uzyskuje się nic od jednego z nich, to nie otrzyma się także od drugiego. Należy się wtedy powstrzymać od nalegań i być cierpliwym, aby nie stać się przedmiotem działań oszukańczych Duchów, które odpowiedzą za wszelką cenę, jeśli tylko się tego chce, a dobre Duchy pozwolą im to zrobić, aby nas ukarać za upór.
XII. W jakim celu Opatrzność obdarzyła medialnością szczególnie niektóre osoby?
„Jest to dająca im szczęście misja, którą mają wypełnić. Osoby takie są tłumaczami pomiędzy Duchami i ludźmi”.
XIII. Niektóre media nie znoszą jednak wykorzystywania swych zdolności.
„Są to media niedoskonałe. Nie znają wartości łaski, którą zostały obdarzone”.
XIV. Jeżeli jest to misja, to jak wytłumaczyć fakt, że nie stanowi przywileju osób cnotliwych, a otrzymują ją ludzie nie zasługujący na szacunek, którzy mogą jej nadużywać?
„Takim osobom przyznaje się te zdolności, bo potrzebują ich, aby się poprawić, mając możliwość uzyskiwania dobrych rad. Jeżeli nie wykorzystają tej możliwości, to z tego powodu ucierpią. Czyż Jezus nie zwracał się przede wszystkim do grzeszników, mówiąc, że «nie zdrowi potrzebują lekarza, lecz chorzy»?67.
XV. Czy ludzie bardzo pragnący pisać jako media, a mimo to im się nie udaje, mogą wyciągnąć z tego obciążające wnioski, którymi urażą życzliwe im Duchy?
„Nie, bo być może to Bóg odmówił im owej zdolności, podobnie jak odmawia talentu do poezji czy muzyki. Jeżeli nie korzystają akurat z tej łaski, to może otrzymali inne”.
XVI. W jaki sposób człowiek może się rozwinąć dzięki naukom Duchów, jeśli nie ma możliwości ich otrzymywania ani osobiście, ani przy pomocy mediów?
„Czyż nie dysponuje książkami, jak chrześcijanin Ewangelią? Aby praktykować moralność Jezusa, chrześcijanin nie potrzebuje słuchać słów, wychodzących z jego ust”.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 17:23
Lokalizacja: Polska

Re: pytanie medium

Postautor: qaz » 14 sty 2010, 06:19

Dziękuję za odpowiedz. Zwaszcza że nie mam Księgi Duchów.
qaz
 
Posty: 145
Rejestracja: 03 sty 2010, 11:21

Re: pytanie medium

Postautor: Zuzka » 14 sty 2010, 18:15

qaz pisze:Dziękuję za odpowiedz. Zwaszcza że nie mam Księgi Duchów.


Jeśli chcesz, mogę Ci przesłać na priv e-book Księgi Duchów :)
:)
Zuzka
 
Posty: 89
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:45


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości