Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: ZabaZaba » 06 wrz 2021, 13:09

danut pisze:Soldado - no właśnie, a dlaczego w niezauważalny? Bo świadomości ludzkie się zakotwiczyły( nie piszę, że wszystkie ale duży ich procent) i nie chcą ewoluować :)


dlaczego nie chcą ewoluować? bo są przywiązane do sfery materialnej?
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: danut » 06 wrz 2021, 14:32

ZabaZaba pisze:
danut pisze:Soldado - no właśnie, a dlaczego w niezauważalny? Bo świadomości ludzkie się zakotwiczyły( nie piszę, że wszystkie ale duży ich procent) i nie chcą ewoluować :)


dlaczego nie chcą ewoluować? bo są przywiązane do sfery materialnej?


Ależ to właśnie te strefy materialne i niematerialne to największa bzdura w pojmowaniu, z którą walczę nawet tu od lat. :D No i nie ruszy z miejsca. Jeszcze raz - wszystko co żyje, oddziałuje ze sobą jest materialne, a niematerialne to jest nic, pustka, mgiełka nie mogące cokolwiek zdziałać. Duch jak to się tu nazywa nie miałby możliwości wyprodukować energii gdyby był niczym, czymś niematerialnym, ani przesłać wiadomości ani być świadomym. Przechodzenie ze strefy materialnej na inną materialną jest możliwe i ono zachodzi, więc co za przywiązanie? Do czego? Do swojego portfela? :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: ZabaZaba » 06 wrz 2021, 14:41

no ok :) to o co chodzi z tym, że nie chcą ewoluować?
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: Xsenia » 06 wrz 2021, 14:53

danut pisze:Ależ to właśnie te strefy materialne i niematerialne to największa bzdura w pojmowaniu, z którą walczę nawet tu od lat. No i nie ruszy z miejsca. Jeszcze raz - wszystko co żyje, oddziałuje ze sobą jest materialne, a niematerialne to jest nic, pustka, mgiełka nie mogące cokolwiek zdziałać. Duch jak to się tu nazywa nie miałby możliwości wyprodukować energii gdyby był niczym, czymś niematerialnym, ani przesłać wiadomości ani być świadomym. Przechodzenie ze strefy materialnej na inną materialną jest możliwe i ono zachodzi, więc co za przywiązanie? Do czego? Do swojego portfela?

Danut bardzo cię proszę przestań szerzyć ignorancję na tym forum. Albo do swoich "rewelacji" dodawaj za każdym razem informacje, że to tylko twoje przemyślenia i tylko twoje wnioski.
Spirytyzm zakłada, że istnieje sfera materialna (ciało), niematerialna (dusza) i fluid, który łączy powyższe. I Danut NIE WALCZ z nami na ten temat. To jest podstawą spirytyzmu, jak w to nie wierzysz, to spytam po raz tysięczny: co ty robisz na forum spirytystycznym???
Dusze nie mają za zadanie "produkcji energii". Weź to pod uwagę.

Zaba ludzie, w większości, nie lubią zmian, nie lubią nieoczekiwanego. Będą narzekać jak to im ciężko i źle, ale nic nie zrobią by to zmienić. Tacy są już ludzie. Ale zaznaczę, nie wszyscy :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: danut » 06 wrz 2021, 15:11

Xsenia - spirytyzm to spojrzenie opiera na wierze, ja tam nie wnikam niech sobie każdy wierzy w co chce. Tylko dobrze jest wiedzieć co na ten temat podaje nauka już od Einsteina - więc nie są to wcale moje rewelacje. Energia i masa są równoważne, jeśli coś w jakikolwiek sposób oddziałuje, to musi mieć masę. A teraz dostrzeżono to, że ona ogólnie się tworzy na podobnych zasadach do holograficznego obrazu. Spirytyzm wierzy w kontakty z duchami, a ja powiedziałabym z tymi co tu umarli, ale wciąż żyją i są materialni, bo inaczej w ogóle by taki kontakt nie był możliwy, chyba ze bierzemy za taki kontakt rozmowę z własnym wyobrażeniem i myślami, a twierdzicie ze chodzi wam o prawdziwy kontakt, to jak to jest? To nie są moje wymysły, to są fakty i to poparte nauką.

ZabaZaba pisze:no ok :) to o co chodzi z tym, że nie chcą ewoluować?


Chodzi o ewolucję świadomości, też już tu kiedyś nawet założyłam taki temat o ewolucji świadomości i postępie w rozumieniu życia.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: Ryszard » 06 wrz 2021, 23:24

Nauka jak to nauka, kiedyś było tak, dzisiaj jest tak, jutro będzie jeszcze inne tak.
Same "taki" ale jakże różne.
Wspaniałe czasy gdy już nie płoną stosy i można mieć różne "taki" .
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: danut » 06 wrz 2021, 23:39

Ryszard pisze:Nauka jak to nauka, kiedyś było tak, dzisiaj jest tak, jutro będzie jeszcze inne tak.
Same "taki" ale jakże różne.
Wspaniałe czasy gdy już nie płoną stosy i można mieć różne "taki" .

A jakżeż nie płoną :lol: Nie zauważasz agresji u ludzi przy konfrontacji z innymi, gdy ktoś się z ich poglądem nie zgadza? A że "taki" to mógłbyś tylko powiedzieć do spekulacji jak np. ta przy kablu od telewizora :lol: Ktoś widzi postacie, ale nie wie skąd one się wzięły na ekranie telewizora, no to spekuluje - no niematerialne wyłączę kabel nie ma, he to może one fruną przez kabel, rozcina i jak go prąd nie kopnie :lol: A ja piszę skąd się biorą kontakty z tymi co umarli i jak to się dzieję, to ci od spekulacji mówią, żem głupia, ok. wszystko okaże się w swoim czasie :D . Xseniu nie jestem tu po to, by prosić o nauczanie mnie spirytystów, Chico Xavier poddał się im i dał się prowadzić, bo sam nie umiał sobie poradzić ze swoimi doświadczeniami i ich nie rozumiał. Ja nie popełnię tego błędu, poświęciłam życie na rozpracowanie tego tematu i dzięki temu potrafię wiele rzeczy podpowiedzieć spirytystom oraz je im wyjaśnić. Jeśli oni nie chcą tego słuchać, to forum polega tylko na dyskusji, więc piszę z tymi którzy są ciekawi mojej wiedzy, a tu są tacy. Xseniu piszesz rozkazująco - "Dusze nie mają za zadanie "produkcji energii". Weź to pod uwagę." - Tak? To odpowiedz mi skąd się bierze nazwana przez owych "badaczy" ta nieuchwytna i inteligentna siła oraz doświadczanie jej działania przez wielu Waszych sympatyków?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: Ryszard » 08 wrz 2021, 22:13

Chcesz plusa ?

Jak wiesz spotkało mnie kolejne nieszczęście, po krótkiej, okrutnej walce z nowotworem zmarła moja ukochana Grażynka (Żabka).
"Rozmawiam" z nimi, jak, jeden czort wie jak.
Opisać słowami się nie da nauka, chociaż szukam gdzie się tylko da, także nie.
Czasami rzeczy po prostu się dzieją i tyle.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: danut » 08 wrz 2021, 22:46

Ryszardzie - Nie chcę plusika :lol: Już byłam na takim forum, gdzie dawano plusy i gdzie z zazdrości aż jedna z moderatorek zaczęła mnie minusować na maxa, aby wyniki spadły. To co się wie daje się opisać używając nawet najprostszych słów, nie da się opisać tego czego nie wiemy np. jak coś działa. Akurat i o tym wspomniałam tu w ostatnim poście viewtopic.php?f=72&t=5197&start=200
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: Ryszard » 08 wrz 2021, 23:42

Jak widać jestem zbyt głupi, cóż poradzić.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości