Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: skinwalker » 23 lut 2022, 23:50

A teraz Jezus wyraźnie napisane o Nim Zrodzony a nie Stworzony i to chyba wyraźnie odróżnia Go od Adama, czyż nie?

Tak, odróżnia.
Odróżnia konkretnie rodzaj Energii.
Zrodzona tzn. stworzona z tej samej.
To tak jak u ludzi kobieta rodzi dziecko, w którym płynie ta sama krew.
Konkretnie Jezus był Współistotny Ojcu.
Był światłością ze światłości.
To ta sama Boska Energia, która ma ogromną moc.
Stworzyć możemy kogoś na swoje podobieństwo, ale nigdy to nie będzie oryginał. ;)

. Adam żył 800 lat. I dlaczego ten wszechmocny Bóg potrzebuje rydwanu ( tworzyły go 4 orły w każdym z narożników" by odwiedzić Adama i uczestniczyć w jego pogrzebie, gdy umarł?


Niczego nie potrzebuje.
To symbole, które zostały celowo stworzone dla ludzi.

Jest jeszcze jedno pominięcie w rozmyślaniu nad tymi tekstami, za nic w świecie Adam i Ewa to nie byli pierwsi ludzie na Ziemi, było tylko 2 braci gdy Kain znalazł sobie żonę i założył swoje plemię, i znajduje ją po długiej swojej podróży, sam Adam mówi do Boga, że boi się by ktoś go tam nie zabił po wygnaniu z Raju - no to kto miałby?


Kto miałby co? Bo nie rozumiem pytania.

gdzie tu jest miłość i dobro, i po której stronie?


To tak jak w życiu.
Jeśli chodzi o te sprawy, to nic tutaj nie można oszukać.
Zawsze wyczujemy prędzej czy później, co jest dla nas dobre a co jest dla nas złe.
skinwalker
 
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2022, 02:09

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: danut » 23 lut 2022, 23:56

Nie potrzebuje rydwanu dlatego uważam, że Adam i Ewa nie są pierwszymi ludźmi powstałymi z zamiaru Boga. Kto miałby co?- ich zabić tego się obawiali po wygnaniu. W temacie o Sumerach piszę więcej kogo wtedy uznawali za bogów i jak te historie potem przystosowano do współczesnych komuś widzeń. Nie da się nic oszukać wszystko idzie zobaczyć gdy się głęboko w tym zanurzy.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: skinwalker » 24 lut 2022, 00:04

danut pisze:Nie potrzebuje rydwanu dlatego uważam, że Adam i Ewa nie są pierwszymi ludźmi powstałymi z zamiaru Boga. Kto miałby co?- ich zabić tego się obawiali po wygnaniu. W temacie o Sumerach piszę więcej kogo wtedy uznawali za bogów i jak te historie potem przystosowano do współczesnych komuś widzeń. Nie da się nic oszukać wszystko idzie zobaczyć gdy się głęboko w tym zanurzy.


A jak myślisz
Starożytni Sumerowie uznawali za bogów Istoty pozytywne czy negatywne?
skinwalker
 
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2022, 02:09

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: danut » 24 lut 2022, 00:10

W większości negatywne nawet w linku tam w temacie jest ich opis i jakie pełnili funkcje
.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: skinwalker » 24 lut 2022, 00:14

danut pisze:W większości negatywne nawet w linku tam w temacie jest ich opis i jakie pełnili funkcje
.


Tak, to były Istoty negatywne.
skinwalker
 
Posty: 21
Rejestracja: 26 sty 2022, 02:09

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: Siewiczpl » 24 lut 2022, 22:15

danut pisze:W większości negatywne nawet w linku tam w temacie jest ich opis i jakie pełnili funkcje
.


Podejrzewam że jahwe był jednym z bogów sumeryjskich który oderwał się od reszty z braci, mojżeszowi mi.n mówł o tym że są inni ale oni są nie ważni gdyż on jest najważniejszy i wgl. jest naj naj i rządzi tym małym ludkiem który Mojżesz prowadził.
Możliwe że jest to owy Marduk ale to akurat teoria.
Wszystko przeminie.
Awatar użytkownika
Siewiczpl
 
Posty: 96
Rejestracja: 09 lut 2020, 14:53
Lokalizacja: Gorzów wlkp.

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: danut » 24 lut 2022, 22:26

Siewiczpl pisze:
danut pisze:W większości negatywne nawet w linku tam w temacie jest ich opis i jakie pełnili funkcje
.


Podejrzewam że jahwe był jednym z bogów sumeryjskich który oderwał się od reszty z braci, mojżeszowi mi.n mówł o tym że są inni ale oni są nie ważni gdyż on jest najważniejszy i wgl. jest naj naj i rządzi tym małym ludkiem który Mojżesz prowadził.
Możliwe że jest to owy Marduk ale to akurat teoria.


Tak, to jest teoria, bo przecież w praktyce nie mamy faktycznych wspomnień z tamtych czasów. Opieramy to tylko na logicznym rozpatrywaniu tego co jest dostępne i zapisane. Jak pisałam nie ważne jest kto to/ co to, bo wystarczy wyczytać zamiary, uczucia, intencje, które prowadziły starożytnych ludzi. Mamy obraz u Sumerów nawet dokładniejszy niż w Biblii o tworzeniu człowieka "Geshtu-egod, którego krew i inteligencja były używane przez Mami do stworzenia człowieka. Z krwi której.. i mamy tu też tę Lilith... Mamy bogów zarazy.. o zgrozo, a co się działo w Egipcie i z czyjej przyczyny? I co najciekawsze, to skąd oni przybyli na Ziemię, dlaczego kazali się czcić jak Bogów i dlaczego gnębili tych ludzi? (Na początku pewno były to prawdziwe istoty zamieszkałe w swoich miastach lub na górze Olimp jak w greckich mitach. A dawno pisałam też o plemiennych królach). Bo ich gwar przeszkadzał bogini płodności spać? Jest taki mit choć wydaje się być on przerobiony z tego : "Młodsi, głośniejsi bogowie byli tymi, którzy stworzyli ludzkość, która pierwotnie miała służyć jako zniewolona siła do przejęcia jej obowiązków. Według najstarszej zachowanej legendy, Mitu Atrahasisa, młodsi bogowie początkowo musieli trudzić się, by żyć. Zbuntowali się i rozpoczęli strajk. Enki zasugerował, że przywódca zbuntowanych bogów (Kingu) powinien zostać zabity, a ludzkość stworzona z jego ciała i krwi zmieszanej z gliną, aby wypełniać obowiązki unikane przez bogów.
Ale po tym, jak Enki i Nitur (lub Ninham) stworzyli ludzi, rozmnażali się w takim tempie, że hałas, jaki robili, nie pozwolił mu zasnąć. Enlil wysłał boga śmierci Namtarto, aby spowodował zarazę, aby zmniejszyć ich liczebność, ale Attrahsis kazał ludziom skoncentrować cały kult i ofiary na Namtar, a ludzie zostali ocaleni."
Co do Mojżesza, to tak jak już pisałam, tam była wojna z Bogiem, chyba tym mojżeszowym wygrana przez Jakuba i tak tylko się wydaje, że wybrany naród prowadził Mojżesz, a może on miał niewiele tam do powiedzenia, po drodze były bunty, kłótnie przecież, bo wygrał Jakub ze swoim bogiem? Ciekawa przy tym opisie wyjścia jest ta zaraza i śmierć pierworodnych - pomaluj drzwi swojego domu krwią, to cię ona nie dopadnie.... Mojżesz może chciał tego uniknąć dlatego prosił faraona, by ten odpuścił wcześniej? Znał czyjeś zamiary, ale nie wiele mógł? Oby to nie oznaczało Alfy i Omegi - początek i koniec. Jak się zaczęło, tak się skończyło....
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: soldado » 19 mar 2022, 00:38

Wracając do tematu...
Holograficzna rzeczywistość, czyli taka, która jest sztucznie stworzona, w której jesteśmy po to, żeby się rozwijać.
Nasze prawdziwe Ja jest Duchowe, nie jest ograniczone ciałem, które jest jak Avatar, którym poruszamy się w grze - w hologramie - w tej rzeczywistości.
Nasz Duch ma właściwości Energii.
Ma nieograniczone wręcz możliwości.
Możemy być w kilku miejscach jednocześnie w czasie mniejszym od sekundy.
Nasze prawdziwe Ja nie patrzy oczami, ale patrzy całym sobą...
Nasze prawdziwe Ja wchodzi w wiele rzeczywistości - w wiele hologramów jednocześnie.
To bardzo trudny temat...
Krótko pisząc nasze myśli mają ogromną moc, jak również słowa.
Gdy np. zaczniemy o czymś intensywnie myśleć, np. o tym, że Ukraina wygra te wojnę, to dokładnie tak będzie.
Rzeczywistość będzie taka, że Ukraina wygra, przegra wojnę, ale nasze Ja znajdzie się w jednym z tych hologramów, w którym Ukraina wygrywa wojnę.
To bardzo ciężko wytłumaczyć ale spróbuję.
Każdy z nas bez wyjątku zostawia cząstkę swojej Energii w świecie duchowym, dzieje się tak z wielu względów.
Możemy np. powitać w ten sposób tam osoby zmarłe, które wróciły do świata duchowego - pomimo tego, że z tej obecnej perspektywy nie zdajemy sobie z tego sprawę.
Wiem jak to brzmi, ale dokładnie właśnie tak jest.
Nie rozumiemy tego, bo ogranicza nas ciało, nasze ciało duchowe ma nieograniczoną praktycznie moc, gdy nasze ciało fizyczne umrze, wtedy odzyskamy niejako wolność i będziemy dokładnie to wiedzieć tak na bank.
Bo odzyskamy wiedzę, którą utraciliśmy wchodząc w te nasze ciało fizyczne.
Krótko pisząc, Ci z Was, którzy będą cały czas myśleć o tym, ze Ukraina wygra wojnę znajdą się ze mną właśnie w takiej rzeczywistości.
Oczywiście mój odpowiednik będzie też w rzeczywistości takiej, w której Ukraina przegrywa wojnę, jednak ja tego nie będę odczuwać, tak jak nie odczuwam w tej chwili tego, co robi moja cząstka energii, którą pozostawiłem w świecie duchowym. ;)

Jak wielu z Was myślało o czymś intensywnie, długo, a potem dokładnie tak było? :)
Dokładnie tak to działa... ;)
Ogranicza nas tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. ;)

Kto z Was podejmie ten temat? :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: Nikita » 19 mar 2022, 09:38

My owszem oddzialujemy na nasza rzeczywistosc ale tak troche posrednio...poprzez nasze wybory. Co do Ukrainy to chyba wszyscy zycza jej wygranej wiec moze rzeczywiscie Ukraina wygra. Ja tam wierze w nich. A Putin sam sie wykonczy...on juz i tak jest przegrany w oczach wszytskich ludzi. Wkoncu go zdejma sami Ruscy.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Holograficzna rzeczywistość i to jak ją postrzegamy

Postautor: Xsenia » 19 mar 2022, 19:54

Oby tak było.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości