Folklor

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Folklor

Postautor: danut » 19 lut 2022, 17:39

To nie kłótnia, to było odwracanie uwagi od zakazanego tematu, dlatego jak widzisz w tych trzech ostatnich sami tu prawie piszemy i nie wiem, czy ma to sens, ale przecież bardzo dużo ludzi tylko czyta to forum, zatem to dla nich.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Folklor

Postautor: Ryszard » 20 lut 2022, 00:31

No cóż, samo życie, wyżej czytałem , że ktoś pyta o kroniki a przecież to stary , pradawny temat.
Ja się naumiałem korzystać, nie z nauki a z kontaktu.
Także tutaj ponownie polecam serial "Folklor"
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Folklor

Postautor: danut » 20 lut 2022, 13:56

Nie wiem, czy już odstąpiono od tego, ale tradycją ludową na Filipinach jest biczowanie i ukrzyżowanie w ramach pokuty i wzmocnienia wiary. Odprawia się( lub odprawiało do niedawna) ten rytuał w Wielki Piątek. Widziałam dawno cały reportaż z tego aktu. Rozmowy z tymi, którzy dali się ukrzyżować. Dla nich to nie jest takie, jak my to widzimy. Taki człowiek przez cały tydzień pości, wyrzeka się najmniejszej przyjemności, medytuje, nie popełnia wobec nikogo najmniejszego grzechu, mimo że jest do niego prowokowany. Co najważniejsze osiąga taki stan w końcu, że nie czuje żadnego bólu, czuje wyzwolenie! A zadane mu rany goją się w bardzo szybkim prawie błyskawicznym tempie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Poprzednia

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości