Złość

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Złość

Postautor: lerefant » 26 paź 2022, 20:45

Kiedy ojciec Gurdżijewa umierał powiedział mu: "Chcę ci powiedzieć tylko jedno, zapamiętaj to!". Gurdzijew był bardzo mały, miał tylko 9 lat, a ojciec powiedział mu: "Nie jestem bogaty, więc nie mam dla ciebie niczego, tylko jedną radę, którą mojemu ojcu dał jego ojciec, kiedy umierał. To jest ta rada: jeśli się zezłościsz, nie odpowiadaj od razu, zaczekaj 24 godziny. Potem rób, co chcesz. Nawet jeśli zechcesz kogoś zabić, idź i zabij, ale po 24 godzinach.
Gurdżijew powiedział: "W całym moim życiu złość nie przysporzyła mi żadnych problemów, ponieważ muszę czekać 24 godziny, a potem wszystko wydaje się być głupie. Czasem nawet ktoś, kto stworzył złość, zdaje się mieć rację, więc idę mu dziękować. Złością nie stworzyłem sobie ani jednego wroga, przez złość moje życie nie skomplikowało się".
Osho
Z facebooka: https://www.facebook.com/17973209261526 ... 650582308/
lerefant
 
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50

Re: Złość

Postautor: karolina86 » 27 paź 2022, 11:16

Myślę, że coś w tym jest, bo kiedy emocje opadają wszystko wydaje sie inne niz bylo na pierwszy rzut oka. Mialam napisac, ze raczej nie powinno sie podejmowac trudnych decyzji pod wplywem niskowibracyjnych emocji, ale przeciez sa przypadki gdzie ta nagromadzona złość jest motorem na przyklad do odejscia z toksycznej relacji. Nie każdy potrafi stawiać granice szczególnie, gdy już psychika, poczucie wlasnej wartości są na bardzo niskim poziomie.
karolina86
 
Posty: 116
Rejestracja: 12 wrz 2014, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Re: Złość

Postautor: tadyszka » 30 paź 2022, 22:37

Bardzo lubię taki język "obrazów".

Wiele lat szarpałam się z moimi emocjami i wiem jak potrafią nas zaślepiać.

Nie tylko Alkohol tworzy nas pijanymi.. Emocje, zwłaszcza te nieprzyjemne potrafią stworzyć nas nietrzeźwymi.

Jak można tego uniknąć? Dać czasowi czas..
A Dystans , zmiana perspektywy ułatwia powrót do stanu równowagi..
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Złość

Postautor: lerefant » 31 paź 2022, 15:25

Zauważyłem, że jak działam "w złości", to gdy ta emocja opadnie, czuję się fatalnie, sądząc że postąpiłem niewłaściwie, źle.
lerefant
 
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50

Re: Złość

Postautor: karolina86 » 31 paź 2022, 21:32

No cóż, kto z nas nie ma wyrzutow sumienia, to raczej dobrze najwazniejsze to zrozumiec blad i pracować nad tym. Im czesciej sie przygladam pewnym emocjom tym latwiej mi nad nimi zapanowac w przyszlosci. Ja właśnie zamówiłam sobie ksiażke technika uwalniania Hawkinsa i myślę że to wlasnie będzie to czego potrzebuję. Na yt jest fragment trwa 44min, ale mnie zdecydowanie przekonał do dalszego zglebiania tematu
karolina86
 
Posty: 116
Rejestracja: 12 wrz 2014, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Re: Złość

Postautor: lerefant » 01 lis 2022, 08:13

karolina86 pisze:No cóż, kto z nas nie ma wyrzutow sumienia, to raczej dobrze najwazniejsze to zrozumiec blad i pracować nad tym. Im czesciej sie przygladam pewnym emocjom tym latwiej mi nad nimi zapanowac w przyszlosci. Ja właśnie zamówiłam sobie ksiażke technika uwalniania Hawkinsa i myślę że to wlasnie będzie to czego potrzebuję. Na yt jest fragment trwa 44min, ale mnie zdecydowanie przekonał do dalszego zglebiania tematu

Czytałaś "Siłę czy Moc" Równie ciekawa lektura.
lerefant
 
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50

Re: Złość

Postautor: karolina86 » 01 lis 2022, 11:29

Jeszcze nie, ale też jest na mojej liscie:-)
karolina86
 
Posty: 116
Rejestracja: 12 wrz 2014, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Re: Złość

Postautor: lerefant » 01 lis 2022, 12:26

karolina86 pisze:Jeszcze nie, ale też jest na mojej liscie:-)

Oooo, zatem czeka Ciebie naprawdę dobra lektura :)
lerefant
 
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości