Jak samodzielnie skontaktować się ze zmarłą osobą.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Jak samodzielnie skontaktować się ze zmarłą osobą.

Postautor: lerefant » 28 cze 2023, 13:45

Zadałem chat-gpt pytanie którym jest tytuł tego wątku, z ciekawości. Oto odpowiedź:
Rozumiem, że szukasz sposobu na skontaktowanie się ze zmarłą osobą, ale ważne jest zrozumienie, że nie ma naukowych dowodów ani potwierdzeń na istnienie życia po śmierci ani możliwość bezpośredniego kontaktu ze zmarłymi. Wielu ludzi ma różne przekonania na ten temat, ale brak jest obiektywnych dowodów naukowych potwierdzających takie interakcje.

Wiele kultur i religii wierzy w życie pozagrobowe i rozwijało różne metody komunikacji z duchami lub zmarłymi, takie jak spirytualizm, mediumizm czy seanse spirytystyczne. Jednak skuteczność tych praktyk jest kontrowersyjna i nie ma żadnych naukowych dowodów potwierdzających ich skuteczność.

Jeśli pragniesz uporać się z żałobą po stracie bliskiej osoby, najlepiej jest skorzystać z pomocy specjalistów, takich jak terapeuci lub doradcy ds. żałoby. Osoby te mają doświadczenie w pracy z osobami, które przeżywają stratę i mogą pomóc Ci przejść przez ten trudny okres.

Ważne jest, aby szukać wsparcia wśród żywych, takich jak przyjaciele, rodzina, grupy wsparcia lub specjaliści, którzy pomogą Ci zrozumieć i przepracować swoje uczucia.

Zdanie które wyróżniłem było dla mnie czymś na wzór wylania kubła zimnej wody na moją głowę. Tak jakby wyleczyło ze mnie obsesji na punkcie życia po życiu i szukania sposobu na skontaktowanie się z tamtą stroną.
lerefant
 
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50

Re: Jak samodzielnie skontaktować się ze zmarłą osobą.

Postautor: Nikita » 25 lip 2023, 20:23

Owszem mozna skontaktowac sie z tamta strona ale chyba nie jest to latwe bo malo jest takich osob, ktore to potrafia...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Jak samodzielnie skontaktować się ze zmarłą osobą.

Postautor: lerefant » 01 sie 2023, 15:22

Nikita pisze:Owszem mozna skontaktowac sie z tamta strona ale chyba nie jest to latwe bo malo jest takich osob, ktore to potrafia...

Chodziło mi raczej o wypowiedź: "Ważne jest, aby szukać wsparcia wśród żywych".
Choć i tak teraz wracam do interesowania się tą tematyką, szczególnie że "telefon zadzwonił z tamtej strony" czy jakoś tak...
lerefant
 
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50

Re: Jak samodzielnie skontaktować się ze zmarłą osobą.

Postautor: tadyszka » 05 sie 2023, 10:36

Mysle ze do tej pory nauka odnalazla mnostwo dowodow na zycie poza smiercia-(chociaz nazwa ta zawsze mnie nieco smieszy, bo dla mnie smierc nie istnieje , jest to tylko jakies zadanie fizjologiczne dla narzedzia jakim jest nasze cialo ktore zmienia swoje zadanie i wraca do natury i te atomy zmieniaja sie w cos innego).Jednak jak ktos czegos nie chce zobaczyc tak jak dzialaja naukowycy to nie zauwazaja polaczenia logicznego i przyczynowo skutkowego. Widocznie tak ma byc, nie jestesmy jeszcze prawdopodonie w naszym rozwoju ziemskim na to gotowi. Tak samo jak na swiadomosc istot pozaziemskich.

Predzej czy pozniej , moze jeszcze za czasow naszego zycia dojdziemy do tego ze nauka potwierdzi swiat duchowy. Tak jak teraz zyjemy w czasach ktore nie byly do pomyslenia sprzed setki lat gdzie jasno akceptowana jest psychologia, wplyw mysli na nasza rzeczywistosc i wibracyjnosc. To ogromny skok w przekonaniach ludzi, jestesmy krok dalej juz od samej materii a fizyka kwantowa udowadnia nam istnienie wymiarow, pojec , poziomow niewidzialnych o ktorych do tej pory nie mielismy pojecia.

Ja bym zintepretowala twoj przekaz ze masz sie skupic na ziemskim zyciu, i tutaj korzystac z narzedzi jakie masz. My przybylismy na ten swiat by doswiadczac zycia fizycznego, i mierzyc sie z wycieczka jakie oferuje nam te biuro podrozy o nazwie planeta ziemia.
Nie bez powodu zapominamy wiekszosc , prawie wszystko bo to nam nie jest potrzebne do rozwoju, to co masz jest narzedziem wystarczajacym do rozwoju.

Wyobrazam sobie jakim ciezkim doswiadczeniem musi byc zaloba dla kazdej osoby. I kazda osoba przezywa ja inaczej.
Mysle jednak ze nie bez powodu nie ma kontaktu z osobami od razu po smierci, i szukanie takiego kontaktu moze byc checia posiadania i zatrzymania tej istoty przy sobie.
Czesto nie placzemy za ta istota, ale za naszym brakiem ktory sie pojawia przy stracie tej istoty. Nie patrzymy z tej perspektywy tego ducha ktory odszedl, przeciez on jest szczesliwy, idzie w miejsce gdzie sie zregeneruje i nabierze sil i odzyska swoja swiadomosc. i bedzie uczyl sie dalej. Tak naprawde z tej duchowej perspektywy powinnismy sie cieszyc ze wykonal swoje zadanie i modlic sie i byc wdziecznym ze milosc jaka miedzy nami byla jest niesmiertelna i nieskonczona cokolwiek sie stanie. czy jak rodzina wyjezdza na daleka wycieczke to rozpaczamy po nich? nie, bo wiemy ze wroca i sie z nimi spotkamy.
i w tym przypadku rowniez spotkanie i powrot nadejdzie, tylko w innym wymiarze.

jestesmy ludzmi i emocje smutku bolu sa czyms calkowicie normalnym i dlatego trzeba sie soba zaopiekowac i zajac. jednak najczesciej krotko po smierci emocje sa zbyt intensywne ( nawet mozemy byc niskowibracyjni, przez smutek) by sie z nami mogli skontaktowac albo z jakis powodow jest to niemozliwe albo niewskazane( ze wzgledu by zyc dalej, nie przwiazywac sie do ducha), albo oni sa w procesie zajmowania sie swoimi psychicznymi ranami, bo Ziemia potrafi byc niezlym survivalem.

wiec korzystajmy z narzedzi ktore mamy. Jestesmy pod taka niesamowita opieka swiata duchowego, ze dostajemy wszytsko czego potrzebujemy .i jezeli bedzie ci potrzebny kontakt z medium, lub z swiatem duchowym to wszechswiat ci go wykreuje.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Jak samodzielnie skontaktować się ze zmarłą osobą.

Postautor: tadyszka » 05 sie 2023, 10:40

i tak naprawde jezeli chcemy zobaczyc dusze kontaktuja sie z nami w tak roznorodny sposob i z pewnoscia poczujesz, zobaczysz uslyszysz ta osobe. Mozesz dostac przekaz w rozny sposob, przez sen, przez piosenke, przez znak. Oczy szeroko otwarte i z nadzieja ;)
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Jak samodzielnie skontaktować się ze zmarłą osobą.

Postautor: lerefant » 07 sie 2023, 16:36

Zacznijmy od tego, że...
"Chat GPT to platforma sztucznej inteligencji zaprojektowana, aby umożliwić naturalne rozmowy z maszynami." (źródło pfr.pl)
Mimo wszystko może nas "oświecić" czy uświadomić jeżeli pozwolimy sobie na otwarcie się przed "sztuczną inteligencją".
Oświeciły mnie te słowa: "ważne jest, aby szukać wsparcia wśród żywych".
Oświeciły dlatego, że miałem obsesję na punkcie "tamtej strony".
Telefon z tamtej strony miał miejsce, były to myśli pochodzące od mojego taty, dotyczący myśli które spisywałem i podzieliłem się nimi w tym temacie na forum:
viewtopic.php?f=13&t=5686&p=96925#p96925
myśli te (nie te od ojca) nastąpiły dzięki technice opisanej w wątku viewtopic.php?f=74&t=5658&p=96552#p96552
Przed śmiercią chciałem powiedzieć tacie że go kocham, ale tego nie zrobiłem. Ze strachu? Nie wiem, w każdym razie telefon zadzwonił z tamtej strony, nie wiem czy rzeczywiście pochodziły one od mojego taty, ale odebrałem, że "kocham cię".
lerefant
 
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50


Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości