Wróżki telefoniczne

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Wróżki telefoniczne

Postautor: 000Lukas000 » 11 sie 2011, 09:10

Nie, rozum bardzo trudno jest okiełznać, praktycznie nigdy, chyba że dla człowieka rozum jest tylko iluzją a w istocie postępuje uczuciami.
Wiele w życiu widziałem manipulacji, tyle jej przeżyłem, i wiem że rozum przeciwstawi się wszystkiemu.

Gdybym kierował się uczuciami byłbym katolikiem, nawet nie zaznał bym ewangelizmu.
A już na pewno nie dotarł bym na grunt spirytystyczny.
Żadna jednak z tych religii mimo pięknych uczuć mnie nie zdołała zatrzymać bo wciąż posługiwałem się rozumem, a jak słyszałem że należy myśleć sercem to myślałem, Boże gdzie ja jestem że takie głupoty gadają, czy oni w to wierzą, przecież sami doszli na grunt ewangeliczny ze względu na to że posłużyli się rozumem.

Widziałem też jak jedna osoba zmanipulowała kilka osób, uderzając w ich uczucia, grała bardzo ładnie, nazywam ją do tej pory mistrzem manipulacji, ale wystarczyło odsunąć uczucia i ocenić sytuację i jej poczynania a od razu pokazywał się prawdziwy obraz bez fałszywej otoczki.

Niedawno Artur dał świetny przykład działania uczuciami, spirytyzm mu nie wystarczał, jak mówił nie czuł nic będąc z nim związany, żadnych uniesień, nic, a w katolicyzmie to czuje, dlatego właśnie katolicyzm według niego ma słuszność.
Jak myślisz, dlaczego wrócił na łono katolicyzmu, co spowodowało że został zmanipulowany? To co powinien ocenić rozumem, ocenił uczuciami.

Poczytaj sobie bardzo ciekawą i mądrą książkę, „Świętoszek”, zobaczysz tam jak łatwo można oszukać uczucia, a jak trudno oszukać rozum.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Wróżki telefoniczne

Postautor: atalia » 11 sie 2011, 10:44

Bardzo mi sie Twój racjonalizm podoba,Lukasie-ja stoję na podobnym stanowisku :D
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wróżki telefoniczne

Postautor: tadyszka » 11 sie 2011, 18:52

czytałam Moliera jak jeszcze chodziłam do szkoły, ale uważam ze podałeś zły przykład jeżeli chodzi o to ze się nie da zmanipulować rozumu.
ta lektura jest stronnicza, bo tu faktycznie wygrywa umysł nad zabobonnym i zacofanym kościołem( ty chcesz przekazać analogie co do uczuć)
ale to nie jest żaden argument na to ze nie da się zmanipulować czyjegoś umysłu.
przykładem z historii który mi się nasuwa, może to być jak jedno zrzeszenie naukowe uznało promieniotwórczość radu, polonu, promieni x za lecznicze i przekonali resztę towarzystw medycznych ( bez uprzednich badan!) za lekarstwo na wszystko. Skutkiem czego stworzono modę na to i dzięki czemu umierali ludzie

będę broniła kierowania się emocjami, i jak wcześniej napisałam intuicja. i rozśmiesza mnie święte wierzenie w umysł.. który jak dobrze wiemy również może zaprowadzić w kozi róg.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Wróżki telefoniczne

Postautor: 000Lukas000 » 12 sie 2011, 09:12

Pytanie o co chodziło, środowisko nauki nieraz spotyka się z presją, i założę się że w tej sytuacji właśnie tak było jak w innych tego typu.
Naukowcy czasami milczą ponieważ są pod presją, powiedzą jedno słówko za dużo i ono może zachwiać ich karierą.

Sama podałaś dowód na to że ci naukowcy byli postawieni pod presją i nie kierowali się rozumem, gdyby kierowali się rozumem, chcieli by pierwsze zbadać sprawę dogłębnie, przeprowadzić badania aby ZROZUMIEĆ, w tej jednak sytuacji z pewnych powiązań które istniały byli poddani presji, i jeżeli by nie ulegli cała ich kariera mogła by legnąć w gruzach, więc zamiast na drogę rozumu wkroczyli na drogę emocji, z powodu strachu i troski o własną przyszłość, znowu więc przyczyną były emocję.

Świętoszek nie jest stronniczy, pokazuje pewną sytuację, emocję i rozum oraz ich działanie, która nie jeden raz ma miejsce w prawdziwym życiu tylko że nie koniecznie na podłożu religijnym.

Jest taka mądra teza, którą przeczytałem w mieczu prawdy, na prawdę mądra książka polecam każdemu:
"Ludzie uwierzą w kłamstwo jeżeli chcą by było prawdą albo jeżeli boją się że jest prawdą"

Jest to fakt, pokazujący że bardzo łatwo zmanipulować ludzi gdy są emocjonalnie nastawieni do sprawy.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Wróżki telefoniczne

Postautor: konrad » 12 sie 2011, 10:55

A ja uważam, że we wszystkim trzeba odnaleźć równowagę. I rozum, i uczucia są ważne. Dopiero z ich połączenia może się zrodzić coś naprawdę wielkiego.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wróżki telefoniczne

Postautor: 000Lukas000 » 12 sie 2011, 12:34

Zgadzam się, ale są też sprawy które trzeba badać rozumem, a są sprawy które trzeba czynić z sercem.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Poprzednia

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości