Spotkanie w Krakowie.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Spotkanie w Krakowie.

Postautor: methyl » 12 sty 2011, 19:40

LF, dobry art o książce ks. Zwolińskiego.
Ja ostatnio męczyłem się z jego "Reinkarnacją i wędrówką dusz".
Ufff... to była katorga.
Jeśli miałbym delikatnie nazwać naturę jego argumentów przeciwko spirytyzmowi to jedyne określenie, które podpowiada mi moja niedoskonała natura to "beton" i to zbrojony.
Najstraszniejsze dla mnie jest to, że ten "znawca" jest profesorem i kierownikiem katedry Katolickiej Nauki Społecznej w PAT w Krakowie i jest jednym z "najwybitniejszych" :twisted: :mrgreen: teologów zajmujących się kwestiami reinkarnacji itp.
Stwórca to jednak ma genialnie wyrafinowane poczucie humoru 8-) .
arecki

"Wiedza to jedyny skarb podążający za swym właścicielem" - przysłowie chińskie
Awatar użytkownika
methyl
 
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:20
Lokalizacja: Pabianice

Re: Spotkanie w Krakowie.

Postautor: Luperci Faviani » 12 sty 2011, 21:31

Dzięki :D miło mi bardzo, że artykuł podoba się. Ja, póki co, o ks. Zwolińskim wiem niewiele, ale poczytam sobie na jego temat. Jak napisałem w moim artykule, chciałbym aby któryś z katolickich przeciwników spirytyzmu rzeczowo odniósł się do "Księgi Duchów" i "Ewangelii w/g spirytyzmu", ale bez gadaniny, że opętał nas szatan, bo w taki sposób można wszystko wytłumaczyć.

A na temat poczucia humoru Niebios mogę coś powiedzieć:

Na studiach miałem dużo egzaminów ustnych. Zawsze bardzo się denerwowałem, przez co w trakcie egzaminu pamięć płatała mi różne figle (czego świadomość potęgowała moje zdenerwowanie i koło zamykało się). Jakoś od drugiego roku studiów przed każdym egzaminem ustnym, w wieczornej modlitwie prosiłem Najwyższego o pomoc. Efekt był taki, że w noc poprzedzającą egzamin śniło mi się, z którego miejsca mam ciągnąć dwa pytania (studenci doskonale wiedzą o czym mówię). Nigdy nie oblałem takiego egzaminu, zawsze wybierałem łatwe tematy. Sytuacja raz mnie zaskoczyła, gdy na egzaminie z językoznawstwa wykładowca nieoczekiwanie kazała mi wylosować trzecie, dodatkowe pytanie. Zdenerwowałem się, bo we śnie nie było mowy o czymś takim. Prawie spanikowałem! No, ale losować trzeba było, więc wylosowałem przypadkową karteczkę i odczytałem pytanie. Egzaminatorka parsknęła śmiechem gdy usłyszała, że trzecie, dodatkowe pytanie okazało się sumą dwóch wcześniejszych, na które już wcześniej odpowiedziałem bezbłędnie. Od razu pomyślałem sobie, że... że ktoś robi sobie ze mnie jaja :shock: ale było mi miło :D Taki słodki żarcik :?
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Spotkanie w Krakowie.

Postautor: Ewa Fortuna » 13 sty 2011, 10:24

Ha ha,niesamowite :D
Żyjemy, póki ktoś o nas pamięta
Awatar użytkownika
Ewa Fortuna
 
Posty: 233
Rejestracja: 27 paź 2010, 10:01

Re: Spotkanie w Krakowie.

Postautor: atalia » 13 sty 2011, 11:11

LF,opublikowałam Twój artykuł na swoim fb.Cóż mozna powiedzieć-podpisuję sie pod nim "tymi ręcyma".
Moze znacie ksiażkę o.Edmunda Robillarda "Reinkarnacja-mit czy rzeczywistość?".Ten człowiek to dopiero jest niedościgniony w "betoniarstwie"-jest zwolennikiem predestynacji,co przemyca po cichu,acz wyraźnie.Sugeruje on(rzecz jasna o tym nie mówiąc,ale wynika to z jego przekonań),że Bóg jest mściwym,niesprawiedliwym,kapryśnym satrapą.Ksiażka jest napisana wspólcześnie,bynajmniej nie w mrokach sredniowiecza.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Spotkanie w Krakowie.

Postautor: cthulhu87 » 13 sty 2011, 13:10

Artykuł jest fajny, ale moim zdaniem to taka walka z wiatrakami. Jedyny sposób na obalanie stereotypów to nie artykuły polemiczne, ale wydawanie własnych książek, żeby pokazać ludziom, że istnieje odpowiedź na ich wątpliwości, nawet bardziej logiczna. Poza tym chcę zaznaczyć trochę na obronę autora, że tytuł książki nie zawiera w sobie słowa "spirytyzm", tym bardziej sądzę, że niepotrzebnie zrobiłeś reklamę ks. Zwolińskiemu - i tak jego książka ma nakłady, których my nawet nie możemy sobie wyobrazić.
Książkę czytałem kilka lat temu. Pamiętam, że podobał mi się tam rys historyczny, ale całość zawiera taki misz-masz upstrzony tanią apologetyką. Nie sądzę, żeby autor kierował się dobrą wolą pisząc to dziełko. Cel był wybitnie apologetyczny, a w takich przypadkach "cel uświęca środki" - to domena większości tego typu książek, np. autorów katolickich o mormonach, świadkach jehowy, o reinkarnacji, religiach wschodnich, wspólnotach ewangelikalnych - tu nigdy nie było miejsca na rzetelność albo próbę przedstawienia racji drugiej strony. Szczególnie celuje w tym wydawnictwo WAM.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Spotkanie w Krakowie.

Postautor: atalia » 13 sty 2011, 13:51

Moim zdaniem dobrze jest czasem prostować mijające się z prawdą stanowisko "drugiej strony".I tak dostatecznie wiele osób żywi najświetsze przekonanie,że spirytyzm to nic innego jak czarne msze, profanowanie zwłok, a w najlepszym razie wrózbiarstwo i nekromancja. Tym bardziej oburzajace jest propagowanie takiej pseudowiedzy przez człowieka ,było nie było, z tytułem profesorskim.To nic innego,niz zwyczajna potwarz i szkalowanie.Ojcu profesorowi pewnie nawet nie chciało się zajrzeć do jakiejś literatury przedmiotu.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Spotkanie w Krakowie.

Postautor: Luperci Faviani » 13 sty 2011, 15:23

cthulhu87 pisze:Poza tym chcę zaznaczyć trochę na obronę autora, że tytuł książki nie zawiera w sobie słowa "spirytyzm", tym bardziej sądzę, że niepotrzebnie zrobiłeś reklamę ks. Zwolińskiemu - i tak jego książka ma nakłady, których my nawet nie możemy sobie wyobrazić.


Ważniejsza jest treść książki od tytułu, a ta traktuje o spirytyzmie także kardecjańskim. Wiem, że zrobiłem reklamę ks. Zwolińskiemu, ale spirytyzmowi to nie zaszkodzi, a przynajmniej pojawił się w sieci komentarz spirytysty. Ta książka sama w sobie nie jest zła bo pokazuje badania mediumiczne, jakie były niegdyś prowadzone. Może nawet pokusiłbym się na stwierdzenie, że to ks. Zwoliński zrobił reklamę spirytyzmowi, bo naszym chyba jedynym zagrożeniem jest zapomnienie. Ludzie sami do nas przychodzą albo odchodzą w zależności od tego, co dyktuje im serce i książka ks. Andrzeja tego nie zmieni.

cthulhu87 pisze:Artykuł jest fajny, ale moim zdaniem to taka walka z wiatrakami.

Walką z wiatrakami byłby list do ks. Zwolińskiego, w którym próbowałbym przekonać go do spirytyzmu, a mój artykuł jest raczej małą kropelką w walce ze stereotypami.

cthulhu87 pisze:Jedyny sposób na obalanie stereotypów to nie artykuły polemiczne, ale wydawanie własnych książek,

A czym jest "Ewangelia w/g spirytyzmu" jeśli nie dziełem polemicznym?
A "Księga Duchów"? To też jest dzieło polemiczne.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Spotkanie w Krakowie.

Postautor: Ewa Fortuna » 15 sty 2011, 09:52

Za chwilę zbieram sie na spotkanie. Pogoda paskudna,wiatr,ciemno szaro i ponuro :roll: ale atmosfera spotkania pewnie bedzie lepsza :D
Żyjemy, póki ktoś o nas pamięta
Awatar użytkownika
Ewa Fortuna
 
Posty: 233
Rejestracja: 27 paź 2010, 10:01

Re: Spotkanie w Krakowie.

Postautor: Voldo » 15 sty 2011, 12:59

Jak już wrócicie to opiszcie wrażenia ;)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spotkanie w Krakowie.

Postautor: jb3 » 15 sty 2011, 16:15

.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2011, 11:07 przez jb3, łącznie zmieniany 1 raz
jb3
 
Posty: 82
Rejestracja: 05 mar 2010, 20:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości