Sny o innych światach, zmarłych, przyszłości itp

Jeśli szukasz miejsca, gdzie zamieścić temat niezwiązany ze Spirytyzmem, złożyć życzenia, zamieścić ogłoszenie o sprzedaży "nienawiedzonego" domu to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Re: Sny o innych światach, zmarłych, przyszłości itp

Postautor: Luperci Faviani » 06 lut 2009, 21:51

Lilo, odnoszę wrażenie, że myślimy o tym samym ale używamy nieodpowiednich słów. Duch zmaterializowany dzięki obecności ektoplazmy nie jest tym samym "tworem", co Duch ukazujący się gdy np. ktoś zamyka oczy lub gdy przyjmuje tylko formę zjawy. Wiem napewno, że zobaczyłem w lusterku wstecznym więźnia i strasznie się przestraszyłem ale czy to był Duch zmaterializowany, czy zjawa, czy może tylko moja wyobraźnia - nie wiem. Materializacje, jako takie, zdarzają się znacznie rzadziej niż zjawy... i gdyby nie inne moje doświadczenia tego typu, to zapewne uznałbym to jako 100% twór mojej wyobraźni.

Nie potrafię odpowiedzieć, czy "zaproszenia" Duchów do przejścia na drugą stronę są na serio - jak to ujęłaś. Jak to sprawdzić? Może zaproszenie przeze mnie opisane było na serio, a jakieś inne nie? A może gdyby moja babcia wsiadła do tej taksówki nic by się nie stało? Nie wiem. Napewno szybka śmierć członka rodziny, po takim śnie, daje do myślenia.

Z niektórych relacji osób, które przeżyły śmierć kliniczną można wysnuć wniosek, iż tego typu zaproszenie nie musi skończyć się nieodwracalnym przejściem na drugą stronę.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Sny o innych światach, zmarłych, przyszłości itp

Postautor: lilo » 07 lut 2009, 13:49

Luperci Faviani pisze:Lilo, odnoszę wrażenie, że myślimy o tym samym ale używamy nieodpowiednich słów.


Luperci F. być może posługujesz się jakimiś subtelnościami, których - co tu kryć - nie znam. Nie jestem znawcą odnośnie materializowania się duchów, ektoplazmy czy temu podobnych pojęć. Moje doświadczenia są tak naprawdę doświadczeniami mojego męża, którego ciągle dopytuję o niuanse pamiętnego dla nas zdarzenia. I gdy go pytam czy to był zmaterializowany duch czy ektoplazma itp. on odpowiada: "zobaczyłem kobietę (nagle stanęła przede mną), wiedziałem kim ona jest, mówiła do mnie bez słów np. powiedziała "choć za mną" ale to nie były te słowa to był impuls, który dokładnie to oznacza, powiedziała - tłumacząc na ludzki język - "nie przeszkadzaj teraz moja kolej" - ale te słowa nie padły ja to tak zrozumiałem. I kiedy powiedziała choć za mną nie byłem już w sobie".
Ja w tym czasie byłam na stole operacyjnym i jedyne co mogę powiedzieć to, że popsuły się urządzenia (monitor i jeszcze jakaś aparatura), przykryto mnie kocem bo byłam już po "głupim Jasiu" i jedyne co mogłabym powiązać ze zdarzeniem przed salą operacyjną, to te popsute urządzenia i przez to opóżnienie operacji. Ale oczywiście nie miałam pojęcia co działo się na zewnątrz i nie mogę powiedzieć że widziałam ducha. Dlatego mam nadzieję nie odebrałeś moiego pytania jak ataku, czy kwestionowania Twoich doświadczeń, lecz jako ciekawość z mojej strony. Z Twoich wypowiedzi odnoszę wrażenie, że jesteś człowiekiem posiadającym ponadprzeciętną (dużą) wrażliwość, dlatego pytam o ten kontakt, o modlitwę która wyprzedza myśli itp. Po prostu ciekawość...

Luperci Faviani pisze:Nie potrafię odpowiedzieć, czy "zaproszenia" Duchów do przejścia na drugą stronę są na serio - jak to ujęłaś.


Zauważaliśmy, że ten typ snów ma wielu ludzi. Oprócz Basi (dziewczyny Knyp'a), Twojej Babci i mnie słyszałam podobny scenariusz od wielu osób. Pierwszy raz jednak spotykam się z tym, że ktoś "skorzystał z zaproszenia".

paszek pisze:duch kobiety


Sukub ??? :lol: :lol: :lol:

konrad pisze:Jedzą, piją, odczuwają wszystkie fizyczne zjawiska takie jak głód, strach, a nawet takie jak to, że rosną im włosy, zarost itd. Świat duchowy jest więc wbrew pozorom bardzo "fizyczny" . (...)Oczywiście mowa tu o takiej strefie świata duchów, która jest jeszcze bardzo powiązana ze światem materialnym.


Z publikacji z którymi dotychczas się zapoznałam wynika, że takie odczucia powiązane są właśnie ze sferami niskimi, w których ludzie budują całe miasta swoją myślą, która to myśl ma moc sprawczą. W ostatniej książce Brune (sorry że ciągle ją przytaczam, ale są tam ciekawe informacje) Geralt ma za zadanie przekonać, pewną zmarłą kobietę że nie żyje, mówi, że dzsiaj ma ochotę na trochę materializmu - zakłada smoking, bo jest umówiony z tą kobietą, będą tańczyć a póżniej poinformuje ją że jest martwa Tzn. "wyzwolona". A z drugiej strony też spotkałam się że duchy nie mówią wprost, gdyż dostrajają się do naszych okojonych standartów. Niekoniecznie więc wójek Knypa był w niższej sferze.
"Na poczatku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.(...)
W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła."
Awatar użytkownika
lilo
 
Posty: 181
Rejestracja: 19 paź 2008, 18:32

Re: Sny o innych światach, zmarłych, przyszłości itp

Postautor: Luperci Faviani » 08 lut 2009, 13:51

Nie martw się, nie odbieram Twoich pytań jako atak :) i też nie mam zamiaru nikogo atakować nawet, jeśli używam czasami sformuowań, które mogą być różnie odbierane.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Sny o innych światach, zmarłych, przyszłości itp

Postautor: konrad » 09 lut 2009, 19:01

Pamiętajmy, że kto się czubi, ten się lubi ;)

A swoją drogą rozmowy na forum są dużo ciekawsze dlatego, że nasze zdanie nie zawsze się pokrywa w 100%. Gdyby ktoś zakładał temat: "Wierzę w X", a każdy by mu odpowiadał "Ja też", "ja też" byłoby nudno i forum trzeba byłoby zamknąć :)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Różne różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości