Droga ducha po śmierci ciała

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: Pablo diaz » 27 wrz 2016, 20:55

Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: Pawełek » 27 wrz 2016, 21:00

Pablo diaz pisze:http://spirytzm.blogspot.com/2016/09/droga-ducha-po-smierci-ciaa.html

Pablo, myślisz że osoby, które popełniły samobójstwo bo naprawdę już nie dawały rady, mają ciut lżej?
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: Pablo diaz » 27 wrz 2016, 21:13

Pawełek pisze:
Pablo diaz pisze:http://spirytzm.blogspot.com/2016/09/droga-ducha-po-smierci-ciaa.html

Pablo, myślisz że osoby, które popełniły samobójstwo bo naprawdę już nie dawały rady, mają ciut lżej?


Nie mam doswiadczenia z duchami samobójcami ,ale z pośrednimi już tak i jak wspomniałem są w beznadziejnym stanie.
Osobiście myślę,że czynniki ,które doprawadzają do odebrania sobie życia na pewno są brane pod uwagę,ale z drugiej strony nie chodzi tu o sądy i kary (kogokolwiek),bo ich nie ma ,są tylko konsekwencje.Dużo może zależeć od tego w jaki sposób oprzeżywa duch samobójcy (odebranie sobie życia )tak wielkie wykroczenie .Ja nie spotkałem się ze spirytystycznymi opisami ,które by mówiły w łagodny sposób o samobójcach,zawsze mówią (samobójcy)że bardzo cierpią .Strona duchowa informuje ,że większość z nich odradza się niepełnosprawna ,umiera na ciężkie choroby w młodym wieku itd
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: agnieszkag » 28 wrz 2016, 10:30

Drogi Pablo

Serdecznie Cie pozdrawiam.
Nurtuje mnie jedno pytanie.
Uczestniczac w spotkaniach w kosciele spirytualistow, jak juz wczesniej pisalam, bylam swiadkiem pokazu umiejetnosci wielu wspanialych medium.
Nigdy nie padlo jedno slowo, na temat kary, w tym kary za odebranie sobie zycia.
Wyglada na to, ze wszyscy sa tam rowni.
Czy osobiscie miales doswiadczenie z duchem, ktory otrzymal kare ?
agnieszkag
 
Posty: 453
Rejestracja: 19 cze 2016, 15:52

Re: Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: Pawełek » 28 wrz 2016, 14:34

Agnieszko, pozwól, że ja spróbuje choć trochę odpowiedzieć na to pytanie :) W spirytyzmie nie istnieje coś takiego jak kara, tylko raczej konsekwencja pewnych czynów. Gdy dotkniesz ognia, to się poparzysz i nie jest to kara za dotknięcie ognia, tylko konsekwencja. Za odebranie sobie życia również nie ma kary, tylko jest po prostu konsekwencja tego czynu, który my bądź co bądź możemy odebrać jako postać "kary".
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: agnieszkag » 28 wrz 2016, 15:06

Pawelku, dziekuje za odpowiedz.
Wg spirytualistow wyglada na to, ze konsekwencje nie bardzo maja miejsce.
Wnioskuje to z przekazow medium.
Wyglada na to, ze w swiecie spirytu kazdy niezaleznie od tego w jaki sposob sie odcielesnil, ma jakies zadania I ma sie dobrze.
Zawsze myslalam , ze jakas kara za samobojstwo musi byc, ale moze to kwestia katolickiego wychowania...
agnieszkag
 
Posty: 453
Rejestracja: 19 cze 2016, 15:52

Re: Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: Natasza » 28 wrz 2016, 15:59

Agnieszko dobrze mówią Ci Twoi spirytualiści, mówię to za każdym razem - nie ma konsekwencji . jedyne co jest to własne zdanie i własna wola
a wszystko rozbija się o to co da sobie człowiek wmówić
nigdy nie słuchajcie / nie wsłuchujcie się w kazania, oskarżenia i inne formy pressingu wytwarzane na Wasze pole świadomości tam po drugiej stronie
wykorzystują Wasz stan - szoku pośmiertnego i jadą na maksa jak chcą
mówcie NIE głośno i wyraźnie
jedne z ulubionych piosenek gdy jestem w moim świecie gdzie stawiam milion pytań
Mylene Farmer-Jean Louis Murat ,, Regrets,,
Enigma ,, Why?,,
Daniel Bloom , Mela Koteluk ,, Katarakta,,
Awatar użytkownika
Natasza
 
Posty: 2391
Rejestracja: 24 wrz 2015, 12:12

Re: Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: agnieszkag » 28 wrz 2016, 16:11

Moja Natasza kochana !
Jak zwykle krotko I na temat.
Pamietam jakie jest Twoje zdanie I jest ono dla mnie wazne.
Znam je bo sledzilam z uwaga watki o Twoich doswiadczeniach.
Juz wtedy zwrocilam uwage ze piszesz o braku kary.
agnieszkag
 
Posty: 453
Rejestracja: 19 cze 2016, 15:52

Re: Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: Natasza » 28 wrz 2016, 16:21

Aguniu widziałam nie jedną osobę po śmierci, widziałam osoby , które swe życie różnie zakończyły, jedne przez fajki, drugie przez głupi wjazd na tory prosto pod pociąg , inne , które odeszły z powodu choroby, inne przez osoby trzecie, i jeszcze te , które chciały skrócić tę egzystencję i nigdy w moim życiu nie widziałam by miały jakiekolwiek konsekwencje, a wręcz odwrotnie - były szczęśliwe i takiego szczęścia nie widziałam w ich życiu w ,, skafandrze,, mnie to dosłownie za każdym razem tak zaskakuje, bo powinnam widzieć ich w stanie sprzed dostania się do życia w astralu.

Gdybym nie widziała na własne oczy, i nie rozmawiała z nimi- wtedy brałabym pod uwagę wypowiedzi innych osób, ale jestem żyjącym świadkiem i mówię
nie ma kar . Jedyne co to wiem , że nie wolno zabijać innej żyjącej , funkcjonującej osoby . I sądzę, że to jest zauważane, skoro o tym mi powiedziano.
przesyłam Ci ogromne buźki, moc uścisków i tylko same najlepsze emocje ode mnie
jedne z ulubionych piosenek gdy jestem w moim świecie gdzie stawiam milion pytań
Mylene Farmer-Jean Louis Murat ,, Regrets,,
Enigma ,, Why?,,
Daniel Bloom , Mela Koteluk ,, Katarakta,,
Awatar użytkownika
Natasza
 
Posty: 2391
Rejestracja: 24 wrz 2015, 12:12

Re: Droga ducha po śmierci ciała

Postautor: Pablo diaz » 28 wrz 2016, 20:17

agnieszkag pisze:Drogi Pablo

Serdecznie Cie pozdrawiam.
Nurtuje mnie jedno pytanie.
Uczestniczac w spotkaniach w kosciele spirytualistow, jak juz wczesniej pisalam, bylam swiadkiem pokazu umiejetnosci wielu wspanialych medium.
Nigdy nie padlo jedno slowo, na temat kary, w tym kary za odebranie sobie zycia.
Wyglada na to, ze wszyscy sa tam rowni.
Czy osobiscie miales doswiadczenie z duchem, ktory otrzymal kare ?


Witaj Agnieszko

Również ciepło Cię pozdrawiam.

Bóg nie ustalił indywidualnych nagród lub kar,ale odwieczne uniwersalne prawa .

Prawo przyczyny i skutku jest mechanizmem kompensacji etycznej dla wszystkich duchów,wobec ,którego nasz obecny stan jest wynikiem działań z wielości istnień oraz ostatnich decyzji .

Duchy z popełnionych błędów oczyszczają się poprzez odkupienie win.

Reinkarnacja jest naturalnym procesem,który pozwala ,aby duch ponownie wcielił się jako człowiek (aby rozwijał się moralniei intelektualnie, aby odkupił błędy z przeszłości lub pomógł swoim bliżnim w postępie)

Samobójstwo jest poważnym wykroczeniem z bardzo poważnymi konsekwencjami na płaszczyżnie duchowej ,nie jest karą,lecz środkiem nauki wartości życia.Samobójcy,aby odzyskać równowagę bardzo często muszą przechodzić wcielenia pełne cierpień.
Filozofia spirytystyczna jest jedną z głównych doktryn ,która zapobiega popełnianiu samobójstw.

Duchy po odcieleśnieniu przez pewien okres krótszy lub dłuższy kultywują tendencję uzależnień i niemoralnych zachowań z czasów kiedy byli w ciele.
Często takie duchy opętują ludzi o niskiej moralności,uzależnionych lub same media (które dla nich są jak radiowe antenki)
Takie duchy są bardzo nieszczęliwe tkwią w astralu niższym dni a nawet całe wieki.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Następna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości