Aborcja według spirytyzmu

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Pablo diaz » 13 mar 2015, 09:03

Aborcja według Javiera Gargallo
z centrum spirytystycznego “Entre el Cielo y la Tierra,, w Madrycie
http://pablodiaz.bloa.pl/aborcja-wedlug-spirytyzmu/
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Nikita » 13 mar 2015, 13:00

Pablo dzieki za ten tekst...bardzo mnie poruszyl....Jasna odpowiedz na to czy mozemy dokonywac aborcji czy nie. To sie tez wiaze ze stanem swiadomsoci....dopoki swiadomosc nie wzrosnie to ludzie beda dokonywali aborcji. My wsyszcy popelnialismy wiele bledow w poprzednich i w tym wcieleniu...az nadchodzi moment uswiadomienia sobie...ze tak dalej byc nie moze.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Hansel » 13 mar 2015, 13:10

No to ciekaw jestem bardzo co sie stanie z takim Chazanem po śmierci bo on za PRL-u był taki ,,święty,, nie był, a z tego co widzę to obecnie obłuda mu wręcz bije z oczu https://www.youtube.com/watch?v=6iecIpgCSuY
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Mirek » 13 mar 2015, 13:28

Gdy zmienia się moralność i przychodzi świadomość popełnionych czynów, to rozpoczynamy życie od czystej karty.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Nikita » 13 mar 2015, 13:31

Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz: czy mozliwe jets , ze duch usunietego dziecka urodzi sie ponownie u tej samej matki gdy ta za kilka lat zajdzie ponownie w ciaze i tym razem urodzi? czy moze byc ten sam duch?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Mirek » 13 mar 2015, 13:33

Może być ten sam duch, gdy matka poroni lub urodzi martwe dziecko. To wiem na pewno. A czy po aborcji tego nie wiem.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Hansel » 13 mar 2015, 13:38

Mirek pisze:Gdy zmienia się moralność i przychodzi świadomość popełnionych czynów, to rozpoczynamy życie od czystej karty.


Ja wątpię w szczerość jego nawrócenia, ale jeśli nawet przyjmujemy że ono żeczywiście nastąpiło to co z Duchami tych wszyskich dzieci które on kiedyś abortował: one mogę nie chcieć mu wybaczyć i się na nim mścić ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Wiatr1000 » 13 mar 2015, 18:51

Aborcje też są lekcją dla reszty ludzi. Samo oburzenie u ludzi spowodowane taką decyzją u kobiety jest tego efektem. Potępiamy kobiety które tą decyzję podjęły zapominając, że to też może być świadoma lekcja lub zwrócenie uwagi. A co z duszą w ciele dziecka? A skąd to mamy wiedzieć? Czy to akurat nasz cel i zadanie? Tam był cel i plan, który dla nas jest po za naszym poznaniem. Zresztą.. Czy ktoś nawet z nas zna i swój plan? No właśnie. Ze swoim mamy problem a rozmyślamy o cudzych planach ;) Tak widać miało być.. niestety.. a może i stety..
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Hansel » 13 mar 2015, 19:48

Wiatr1000 pisze:Aborcje też są lekcją dla reszty ludzi. Samo oburzenie u ludzi spowodowane taką decyzją u kobiety jest tego efektem. Potępiamy kobiety które tą decyzję podjęły zapominając, że to też może być świadoma lekcja lub zwrócenie uwagi.
Ja takim kobietą raczej wspułczuję niż je potępiam zresztą każdy przypadek należy ropatrywać indywidułalnie.

Wiatr1000 pisze:Zresztą.. Czy ktoś nawet z nas zna i swój plan? No właśnie. Ze swoim mamy problem a rozmyślamy o cudzych planach ;) Tak widać miało być.. niestety.. a może i stety..


Takie myslenie jest sprzeczne z załorzeniami Spirytyzmu. Jeśli Spirytyzm ma być rzeczywiście nauką o duszy ludzkiej to musi wszystko logicznie tłumaczyć i w nic nie może kazać tak jak religie wierzyć ślepo.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Aborcja według spirytyzmu

Postautor: Wiatr1000 » 13 mar 2015, 20:19

Hansel pisze:Takie myslenie jest sprzeczne z załorzeniami Spirytyzmu. Jeśli Spirytyzm ma być rzeczywiście nauką o duszy ludzkiej to musi wszystko logicznie tłumaczyć i w nic nie może kazać tak jak religie wierzyć ślepo.



Logika jest tylko formą ziemskiego umysłu. Wręcz ciasnego umysłu. To jest nasza koncepcja rozumienia naszej rzeczywistości oraz tego co jest poza nią. Jednak jest na razie jedyna jeśli bierzemy pod uwagę umysł. Drugą rzeczą w odbiorze są emocje i uczucia. Tu logika ma zgryz. Te 2 czynniki dla osób logicznych są irracjonalne.

Czy ja mówiłem to w kontekście religii i wierzenia jakiegoś? Mój umysł jest zbyt wątpiący by tak wierzyć w coś. To bardziej postawa moja, że dyskutuje nad czymś o czym wiedzy nie mamy na dany temat. Co do planów. Czy my zstępując w reinkarnacji nie mamy jakiegoś planu co robić w tym życiu? Czyż opiekun nam nie pomaga w realizowaniu tego planu? Skąd postawa, że coś wyżej też nie jest ustawione według planu dla szerszej grupy ludzi by coś nas nauczyć? Najgorszą rzeczą jest utknięcie w ślepej furtce albo faktu i logiki albo tylko w samej wierze. Jeśli analizować to biorąc każdą możliwość nie tylko jeden aspekt według nauki spirytyzmu np.
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Następna

Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości