Chico Xavier -samobójcy

Wszystko o Spirytyzmie w Internecie: ciekawe strony, nagrania, linki do książek w wersji elektronicznej, informacje o ciekawych aukcjach.

Chico Xavier -samobójcy

Postautor: Pablo diaz » 13 sty 2018, 12:31

Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Chico Xavier -samobójcy

Postautor: Pawełek » 13 sty 2018, 12:34

Piękny przekaz. Myślę, że każdemu w życiu chociaż raz się przytrafiło, że miał destrukcyjne myśli, ale tylko niewielu odważyło się na ten krok, a raczej nie odważyli tylko nie widzieli już innego wyjścia.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Chico Xavier -samobójcy

Postautor: odnowa » 13 sty 2018, 18:58

Czym się różni śmierć w wyniku samobójstwa od tej w wyniku wypadku samochodowego czy lotniczego nie spowodowanego przez ofiarę, bądź jako ofiara strzelaniny czy zamachu terrorystycznego? Co decyduje w takim wypadku o następnym wcieleniu? Czy wobec ofiar wypadków/terroryzmu istnieje taryfa ulgowa?
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Chico Xavier -samobójcy

Postautor: cthulhu87 » 13 sty 2018, 19:19

odnowa pisze:Czym się różni śmierć w wyniku samobójstwa od tej w wyniku wypadku samochodowego czy lotniczego nie spowodowanego przez ofiarę, bądź jako ofiara strzelaniny czy zamachu terrorystycznego?


Myślę, że stanem świadomości/ducha. I ten stan wpływa na percepcję rzeczywistości wokół nas.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Chico Xavier -samobójcy

Postautor: odnowa » 13 sty 2018, 20:27

Czy na pewno? Czy samobójstwo z uśmiechem na twarzy będzie się różniło od samobójstwa w ciężkiej depresji?
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Chico Xavier -samobójcy

Postautor: cthulhu87 » 13 sty 2018, 21:00

odnowa pisze:Czy na pewno? Czy samobójstwo z uśmiechem na twarzy będzie się różniło od samobójstwa w ciężkiej depresji?


Myślę, że tak. Tego ducha w ciężkiej depresji chyba łatwiej wyprowadzić na prostą :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Chico Xavier -samobójcy

Postautor: Pawełek » 13 sty 2018, 23:49

Jedynie co przychodzi mi do głowy w przypadku "samobójstwa z uśmiechem" to poświęcenie własnego życia. Myślę że takie sytuacje miały kiedykolwiek miejsce i mogą w jakiś sposób być lepiej traktowane.

Co do różnicy śmierci w sposób nagły/naturalny od tej samobójczej, to główną różnicą jest sama świadomość jak wspomniał o tym cthulhu87. Jeśli umrzemy naturalnie/w wypadku to jest szansa, że było to na swój sposób zaplanowane odejście z tego świata. Natomiast samobójstwo jest złamaniem najwyższych zasad, bo pomimo tego że to "nasze życie" to nie mamy prawa sami sobie go odebrać, bo odbieramy sobie szansę na przejście danej próby/lekcji jaką sobie obraliśmy w danym wcieleniu.

Odnowo, nie możemy być winni czyjemuś zachowaniu. To tak jakbyśmy mieli odpowiadać za kradzież, którą popełnił inny człowiek. Poza tym samobójstwo z uśmiechem, a samobójstwo w ciężkiej depresji zawsze będzie się różniło od siebie. My ludzie mamy przewidziane określone kary za konkretne czyny w postaci kodeksu karnego, ale i tak nigdy nie wiemy w 100% co się stało. W przypadku śmierci, wszystko jest brane pod uwagę i jest podejście indywidualne. Nie ma dwóch takich samych śmierci. W tamtym świecie nic nie ukryjemy, tak jak tu na ziemi, w naszej głowie.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Chico Xavier -samobójcy

Postautor: odnowa » 14 sty 2018, 19:58

Pawełek pisze:Odnowo, nie możemy być winni czyjemuś zachowaniu.
Jeżeli kogoś upokorzymy i ta osoba targnie się na swoje życie to niestety jesteśmy winni tej śmierci.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Chico Xavier -samobójcy

Postautor: Pawełek » 14 sty 2018, 20:44

odnowa pisze:
Pawełek pisze:Odnowo, nie możemy być winni czyjemuś zachowaniu.
Jeżeli kogoś upokorzymy i ta osoba targnie się na swoje życie to niestety jesteśmy winni tej śmierci.

To prawda, jesteśmy współwinni, ale to nie my zawiązaliśmy sznur czy nie skoczyliśmy z dachu... Najgorsze jest to, że niektórzy nie widzą innego wyjścia w takich sytuacjach...
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk


Wróć do Spirytyzm w Internecie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości