Potrzebne Wsparcie

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: Luperci Faviani » 17 sty 2012, 21:05

000Lukas000 pisze:Luperci z czy fizyka, chemia lub medycyna też według ciebie jest częścią ezoteryki???

Jeśli nie potrafisz tego zrozumieć, to ja nic na to nie poradzę. Twoja złośliwość wynika z najprostszego braku konstruktywnych argumentów. Gdyby spirytyści debatowali Twoim sposobem, spirytyzm rzeczywiście przestałby stanowić część ezoteryki, ponieważ już dawno zostałby zapomniany. Gratulacje.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: 000Lukas000 » 17 sty 2012, 22:14

Spokojnie, chłopie, żadne złośliwości, po prostu, tak jak te dziedziny nie są ezoteryką ponieważ to że kiedyś czarownicy używali zjawisk z tych dziedzin nie świadczy że jest to ezoteryka, podobnie jest ze spirytyzmem.

Kardec skodyfikował spirytyzm z jednego powodu, stworzył równowagę dla ateizmu, ukazał świat duchowy nie przeczący logice, bazujący na dowodach (zjawienia, materializacje, dokumentacje z wywołań) i dający pojąc się rozumem.

Według mnie jego słowa że "Spirytyzm będzie naukowy lub nie będzie go wcale" nie tyle są zwykłym powiedzeniem, są ostrzeżeniem dla nas, ludzkość się rozwija, i w pewnym momencie wszelkie religię które już teraz tracą wiernych jak i ezoteryka która mało z zdrowym rozsądkiem ma wspólnego ulegną zatracaniu. Rozwoju nie powstrzymasz, a gdy spirytyzm wcieli się w część ezoteryki, zacznie przejmować tamten sposób myślenia, wymiesza się z ezoterykami, w pewnym momencie zboczy z toru wyznaczonego przez Kardeca, i co nam wtedy na ziemi zostanie, co przeciwstawi się ateizmowi, ezoteryka nie, spirytyzm jako jej cześć nie będzie miał przebicia, już go nie ma właśnie przez to, religie też nie będą miały przebicia.

Świat na wiele lat pogrąży się w ateizmie, upadek moralności gwarantowany.

Może jestem czarnowidzem, ale pierwsze oznaki zatracania spirytyzmu już są.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: atalia » 17 sty 2012, 22:22

Jakie,drogi Lukasie?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: 000Lukas000 » 17 sty 2012, 22:30

co, jakie zjawiska, różne, kiedyś czarownicy, a przynajmniej uważani za nich, powodowali wybuchy z mieszanin chemicznych składników, ziali ogniem, leczyli różnymi ziołami mogli również stosować resuscytację, wszystko to nie pojęte dla większości zdawało się być czymś ponad naturalnym, magią.

A co dowodów, sama wiesz jak sprawdza się wiarygodność mediów, w księdze mediów wytłumaczone działania tych zjawisk, w opowieściach spirytystycznych zobaczymy różnego rodzaju fotografie przedstawiające materializację i ich odlewy gipsowe.

Ewolucja też ma takie udokumentowane dowody.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: atalia » 17 sty 2012, 22:32

Nie,jakie oznaki zatracania spirytyzmu?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: 000Lukas000 » 18 sty 2012, 10:08

Jak pojmowany jest spirytyzm przez ogół? Jak naukowcy z zewnątrz podchodzą do spirytyzmu? Czy zdają sobie w ogóle sprawę z jego istoty?
W czasach Kardeca naukowcy jeszcze jako tako interesowali się tymi zjawiskami, dziś się nimi nie interesują ponieważ uważają nas za ezoterycznych schizofreników.

Spirytyzm istnieje i się rozrasta, ale jego znaczenie maleje a to ono jest ważne.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: Luperci Faviani » 18 sty 2012, 21:36

Rzeczywiście jesteś czarnowidzem. Spirytyzm będzie zagrożony dopiero wtedy, gdy przestaniemy o nim mówić i publikować książki. Spirytyzm musi być naukowy, bo nienaukowy odchodzi w stronę czystej ezoteryki, a z tego robi się już szerokie pojęcie.

Chociaż uważam siebie za stu procentowego spirytystę jestem przekonany, że spirytyzm - jako nauka - jest tylko etapem, szczebelkiem w rozwoju duchowym, ezoterycznym. Spirytyzm jest zbyt materialny aby stanowił jakiś wyższy poziom rozwoju. Prędzej, czy później my wszyscy pozostawimy spirytyzm daleko za nami aby kroczyć drogą uczuć, czy intuicji, a przegląd analityczny przedmiotu wyda nam się prymitywną metodą badawczą :)
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: atalia » 20 sty 2012, 13:16

A ..to Ciebie jest 100% spirytysty w spirytyscie,Luperci? :shock:
U mnie sprawa przedstawia sie tak,ze (niestety) nie moge o sobie powiedzieć tego samego.Gdybym miała swoje poglądy duchowe okreslic w procentach,w przyblizeniu wyglądałoby to tak:
70% spirytyzm
20% buddyzm zen (pewnie pod wpływem snów "mistycznych" i lektur)
10% niepewność (zapewne wynikajaca z mojego wrodzonego sceptycyzmu)

Dane te są płynne i pewnie bedą sie zmieniać,jednak mam głęboka nadzieję,że wyjsciowe 70% pozostanie... :kardec:
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: Luperci Faviani » 21 sty 2012, 00:02

atalia pisze:A ..to Ciebie jest 100% spirytysty w spirytyscie,Luperci? :shock:

Tak raczej 100%.

***
No chyba że ustalimy jakąś skalę, np:
- Chico Xavier i Divaldo - 100%
- kamień nad Wisłą - 0%

no a ja gdzieś tam pomiędzy... :lol:
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Potrzebne Wsparcie

Postautor: kasiek7771 » 21 sty 2012, 01:19

Drogi Piotrze
To nie jest propozycja pomocy charytatywnej tylko "wspołpracy gospodarczej".
Szkoda - bo otwierając myslałam, że bedę mogła komuś pomóc.

Takie mamy czasy, że dostęp do wiedzy wszelkiego rodzaju jest łatwo dostępny. Czy to dobrze czy źle - nie mnie oceniać. Każdy ma prawo wyboru swojej drogi w każdej dziedzinie oraz do własnej opini.
Ja osobiście nie czuje się blokowana ani przez Kościól ani przez inną instytucję - jedyny mój "ogranicznik" a może kompas to własne osobiste :P sumienie i intuicja.




"Patrz na ludzi tak, jak chciałbyś aby oni patrzyli na Ciebie"
kasiek7771
 
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości