Strona 1 z 3

Potrzebne Wsparcie

Post: 31 gru 2011, 06:00
autor: Piotr
Witam

Zjawiam się na tym forum, ponieważ interesuję się spirytyzmem. Za pewne ludzie, którzy tutaj goszczą odwiedzają to miejsce z podobnego powodu. Spirytyzm to wiedza, która ułatwiła by ludziom poznanie świata duchowego i zrozumienie siebie samego. Zjawiska paranormalne tak często występujące w świecie materialnym to klucz do zrozumienia prawdy. Niestety wiedza o tym jest skrzętnie ukrywana i nie dopuszczona do świadomości ludzi. Dzieje się to z powodu manipulacji panujących na tym świecie, a dążą one do tego, aby utrzymać ludzi w jak najdłuższej niewiedzy. Za pewne wielu z was zgodzi się z faktem, że głównie stoi za tym działalność... kościoła katolickiego. Spirytyzm to zaginiona wiedza, która została wyparta przez inkwizycje i innym tego typu podobnym powstaniom antyherezyjnym. Wiadomo, że za wszystkimi tego typu interwencjami stoi chęć dominacji i utrzymania władzy nad ludźmi, a tak długo jak żyjemy w niewiedzy można swobodnie ograniczyć nas.

Żyjemy w czasach kiedy wiedza ezoteryczna całkowicie obalająca manipulacje religii coraz głośniej wychodzi na światło publiczne. Tak oto masowo powstają książki ujawniające zagadnienia wiedzy duchowej, które docierają do świadomości ludzi. Na Ziemi rozpoczął się globalny proces przemiany duchowej, który między innymi zwiastuje fenomen pojawienia się dzieci indygo i kryształowych. Jesteśmy świadkami procesu, który obecnie dociera na całą ziemię i z wolna staje się chlebem powszednim każdego człowieka. Mówimy o czasach kiedy ludzkość dozna przebudzenia duchowego, a to całkowicie odmieni oblicze naszego świata.

Kluczem do wiedzy jest "owoc zakazany", a zakazany z powodu strachu przed utratą władzy. Tym owocem jest wiedza, którą propaguje ezoteryka i spirytyzm. Nie muszę mówić jawnie kto tak na prawdę pociąga za sznurki. Podpowiem tylko, że jest to manipulacja polegająca na wmawianiu ludziom grzechu pierworodnego i innych steków kłamstw jakie już dzisiaj można ujawnić kierując się wiedzą ezoteryczną i czysto racjonalnym tokiem rozumowania.

Jako administrator forum o podobnej tematyce przybywam tutaj z prośbą o pomoc przy zrealizowaniu uduchowionego planu mającego na celu ujawnić ludziom wiedzę duchową o spirytyzmie. Zamiast kopiować treści z tego szanownego forum (mam nadzieję, że jest to dozwolone o ile administracja tego forum kieruje się szlachetnymi i bezinteresownymi pobudkami) wolę, aby każdy kto dysponuje wiedzą z zakresu spirytyzmu podzielił się z "nami" wiedzą o praktyce rozwoju duchowego.

Jeżeli jest ktoś na to chętny w profilu pozostawiam kontakt. Jest to plan, który wspólnie realizujemy - łącząc się w jedności. Na pewnym sobie forum widnieje dział o nazwie: Spirytyzm, a dla jego rozbudowy wymagane jest wasze wsparcie.

Dziękuję jeśli jest to możliwe. Wszystko zależy od intencji obecnej Administracji.

Zapraszam

Re: Potrzebne Wsparcie

Post: 31 gru 2011, 15:11
autor: 000Lukas000
Mała znacząca poprawka, spirytyzm nie ma nic wspólnego z ezoteryką.
Nie powiedział bym też że KK ukrywa specjalnie spirytyzm, ludzie sami muszą chcieć to poznać, wtedy dotrą do tej tematyki.
Ty chciałeś poznać, więc poznałeś, ja chciałem poznać, więc poznałem, szukajcie a znajdziecie pukajcie a otworzą wam.


Co do forum, i tak odpowiadam na wiele pytań na innych forach, mogę też czasami odezwać się i na utworzonym przez ciebie forum.

Re: Potrzebne Wsparcie

Post: 07 sty 2012, 00:13
autor: Luperci Faviani
000Lukas000 pisze:spirytyzm nie ma nic wspólnego z ezoteryką.

No właśnie ma bardzo wiele wspólnego. Bo skoro nie ma nic wspólnego z ezoteryką, to z czym? Może miałeś na myśli... okultyzm?

Re: Potrzebne Wsparcie

Post: 07 sty 2012, 00:39
autor: 000Lukas000
Lupercji, myslałem że spirytyzm opiera się na faktach, ezoteryka na pewno nie.
Nie mówię że wiele zjawisk znanych z ezoteryki nie ma miejsca, ale mówię że podejście do tych zjawisk jest diametralnie różne.

Re: Potrzebne Wsparcie

Post: 07 sty 2012, 18:21
autor: Luperci Faviani
000Lukas000 pisze:Nie mówię że wiele zjawisk znanych z ezoteryki nie ma miejsca
Więc spirytyzm ma wiele wspólnego z ezoteryką.

000Lukas000 pisze:mówię że podejście do tych zjawisk jest diametralnie różne.

???
000Lukas000 pisze:spirytyzm nie ma nic wspólnego z ezoteryką.


Generalnie wiem o co Ci chodzi, ale takie skróty myślowe mogą wprowadzić w błąd.

Nie można powiedzieć, że ezoteryka nie opiera się na faktach, ale na pewno ezoterycy koncentrują się bardziej na uczuciach, niż logice.

Re: Potrzebne Wsparcie

Post: 07 sty 2012, 18:27
autor: 000Lukas000
Może wyniki po prostu to z mojego radykalizmu :)

Że różne podejścia, spirytyzm się bardziej rozumie, nie uwierzymy każdemu duchowi bo ładnie mówi, gdyby ezoteryk wkroczył do boju to uwierzył by wielu duchowym oszustom ponieważ ładnie by mówili. Mniej więcej o to mi chodziło, zbyt łatwowierne podejście ezoteryzmu do takich spraw jak np. tarot.

Re: Potrzebne Wsparcie

Post: 09 sty 2012, 02:55
autor: Piotr
Lukas przyda się twoja wiedza, dzięki za pomoc.

Re: Potrzebne Wsparcie

Post: 09 sty 2012, 11:56
autor: 000Lukas000
Nie wiem czy się przyda czy, nie ja na chwilkę urlop biorę, muszę się odkazić od ezoteryki :? :lol:

Re: Potrzebne Wsparcie

Post: 09 sty 2012, 13:16
autor: atalia
Spirytyzm opiera się na fizyce... :P

Re: Potrzebne Wsparcie

Post: 09 sty 2012, 16:36
autor: Krzysztoff
Witam

Cytując Kardec-a : ".... Główną rzeczą jest to, że nauka duchów jest przede wszystkim chrześcijańska, ponieważ opiera się na nieśmiertelności duszy, na karach i nagrodach przyszłych, na sprawiedliwości Bożej, na wolnej woli człowieka i na etyce Chrystusowej; nie stoi przeto w sprzeczności z religią. ... ". Z mojego punktu widzenia Kościół Katolicki nie przeszkadza w duchowym doskonaleniu . Moim zdaniem główną przeszkodą jest przywiązanie człowieka do tak zwanej materii :)) wiem z własnej autoobserwacji :).

pozdrawiam serdecznie