Żyj zdrowo i pomagaj innym , pomysł na pomaganie

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Re: Żyj zdrowo i pomagaj innym , pomysł na pomaganie

Postautor: gaba75 » 19 kwie 2015, 22:05

Wiecie, co im więcej z Wami przebywam, tym zaczynam się tu zadamawiać. Może zostanę"kurą forumową" :lol: .
To tak na wstępie.


Soldado,

do odważnych świat należy. Należysz do odważnych więc i bramy niebios mogą stanąć przed Tobą otworem, ale.... czy Ty tego chcesz?
Ja chciałabym trafić do takiego miejsca, które przedstawione było w filmie Nasz dom. Do tego gdzie jest pokazana zielona trawa i piękne drzewa, natura. Czy zasłużę? Czy odpracuję zadanie, które powierzył mi Bóg? Tyle pytań, i pozostaną bez odpowiedzi aż do śmierci. Po niej dowiem się wszystkiego. I wy również.

Soldado, tak, ja również byłam karana za to, ze robiłam coś nie według oczekiwań oprawców. Niejeden żydowski ojciec przekazałby swemu dziecku wiedzę na temat jego złych poczynań za pomocą odpowiednich nauk i odpowiednich rozmów. Niestety również niejeden ojciec -biorąc pod uwagę cały świat- KARZE dziecko za swoje niedouczenie, niedoświadczenie i popełnione błędy życia teraźniejszego. No cóż taki los. Nie przypadkiem rozmawiamy sobie tu teraz na tym forum.

I soldado, dzięki za wsparcie. I kto by pomyślał.... hmmmm :) Tak bardzo chciałabym tak dużo zrobić dla ludzi żeby czuli się szczęśliwymi teraz, w obecnym życiu. Staram się. Ale... czasem wychodzi a czasem nie.

W piątek dowiedziałam się że prawdopodobnie koleżanka jest w ciąży. Prawdopodobnie. Wcześniej kota sobie sprawiła, bo myślała, że zadziała jak antykoncepcja, wiecie... czary... magia kotów, ona w to wierzyła. Z resztą... co tu dużo gadać, ja pewnie też bym wierzyła w tzw czary. Ja jej wtedy już ze 3 miesiące wstecz powiedziałam z uśmiechem, że jak będziesz miała być przy nadziei to będziesz, a wszystko wskazuje na to że będziesz i ... może się nie pomyliłam, zobaczymy. Ale była zła jak jej to powiedziałam... Poza tym jak się teraz z nią żegnałam na cześć to z auta krzyczałam że czeka ich wielkie szczęście przez to dziecko. takie moje przeczucie. No to się uśmiechnęła. I tak miało być. Nie rozumiem, dlaczego kobiety tak dużo muszą myśleć, przezywać, że nie są otoczone ochroną. Kobieta mimo wszystko jest delikatną istotą, i mężczyzna winien dla niej być oparciem i filarem, jeśli decyduje się przeżyć z nią całe doczesne życie.



Kurde, ależ się rozpisałam. Ale wy mnie nastawiacie. No poprostu tańczę jak mi zagracie :lol: żartuję oczywiście, ale dobry żart tynfa wart.... cholewka ja do tej pory nie wiem co to tynf a się posługuję tym powiedzonkiem. Dobra moi mili, już was nie bajeruję, lecę na google oblukać co oznacza słowo tynf.

Narazisko ludziska i dobre Duszki :)
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Żyj zdrowo i pomagaj innym , pomysł na pomaganie

Postautor: soldado » 21 kwie 2015, 20:33

Nie przypadkiem rozmawiamy sobie tu teraz na tym forum.


Czym dłużej żyję, tym bardziej przekonuję się o tym, że przypadek nie istnieje.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Żyj zdrowo i pomagaj innym , pomysł na pomaganie

Postautor: gaba75 » 23 kwie 2015, 07:26

Bo to prawda, przypadek nie istnieje. Po prostu spotykamy się, bo Bóg uważa,że akurat w danym momencie jesteśmy sobie potrzebni.


Przypadków nie ma i już.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Żyj zdrowo i pomagaj innym , pomysł na pomaganie

Postautor: soldado » 25 kwie 2015, 20:52

gaba75 pisze:Bo to prawda, przypadek nie istnieje. Po prostu spotykamy się, bo Bóg uważa,że akurat w danym momencie jesteśmy sobie potrzebni.


Przypadków nie ma i już.


I to należy brać jako pewnik.
Możemy zawsze zastanowić się.... dlaczego ? ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Żyj zdrowo i pomagaj innym , pomysł na pomaganie

Postautor: Arronax » 26 kwie 2015, 14:58

Ja do tego nie jestem do końca przekonany, może trzeba mi więcej czasu od was na zrozumienie...
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Żyj zdrowo i pomagaj innym , pomysł na pomaganie

Postautor: Xsenia » 07 maja 2015, 10:52

Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Żyj zdrowo i pomagaj innym , pomysł na pomaganie

Postautor: Mirek » 07 maja 2015, 11:09

To straszne, że w USA panuje taka znieczulica :(
Dopiero inny bezdomny musiał mu pomóc. Dokładnie jak z miłosiernym Samarytaninem było.
Czyli od 2000lat nic si nie zmieniło.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Żyj zdrowo i pomagaj innym , pomysł na pomaganie

Postautor: Nikita » 07 maja 2015, 12:22

Daje do myslenia...jacy my sami jestesmy?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Poprzednia

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości