Nasze organy po śmierci

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Re: Nasze organy po śmierci

Postautor: Hansel » 31 mar 2015, 17:58

Xsenia pisze:Swoją drogą w dawnej Japonii, Skandynawii, a nawet na Węgrzech był zwyczaj odchodzenia starych ludzi na ostatnią "pielgrzymkę" w góry. Sama chciałabym tak umrzeć :)
Naprwawdę ? To ciekawe ale ja słyszałem że taki zwyczaj panuje wśrud indian pónocnoamerykańskich.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Nasze organy po śmierci

Postautor: Mirek » 02 kwie 2015, 16:38

Ale gdy poczują "MARSA", to znowu chcą żyć ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasze organy po śmierci

Postautor: Hansel » 02 kwie 2015, 16:43

Udało ci się mnie rozbawić. Dziękuję.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Nasze organy po śmierci

Postautor: czarnyMag » 21 sty 2016, 00:38

Nie wiem kto wam naopowiadał tych bzdur że respirator się wyłącza na 10 minut - nic podobnego! Człowiek oddycha a oni go kroją bez znieczulenia bo wymyślili sobie z palca coś takiego jak "śmierć mózgu" na potrzeby swojego kolegi który złamał prawo i jako pierwszy lekarz pobrał narządy na tzw. samowolkę :) Mieli go sądzić za morderstwo lecz koledzy w białych kitlach wyssali z palca wtedy tą śmierć mózgu :) Taka jest historia "naukowej śmierci mózgu" :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Nasze organy po śmierci

Postautor: Xsenia » 21 sty 2016, 12:30

Czarny Magu to jest w prawie polskim:
OBWIESZCZENIE MINISTRA ZDROWIA
z dnia 17 lipca 2007 r. w sprawie kryteriów i sposobu stwierdzenia trwałego nieodwracalnego ustania czynności mózgu
"Badanie bezdechu:
a) przez 10 minut wentylować płuca badanego 100 % tlenem w układzie bezzwrotnym,
b) następnie przed wykonaniem próby bezdechu tak wentylować płuca 100 % tlenem, aby zawartość Pa CO2 ustabilizowała się na poziomie 40 mmHg (5,3 kPa),
c) natychmiast po pobraniu krwi odłączyć badanego od respiratora, rozpoczynając równocześnie insuflację tlenu przez założony do tchawicy zgłębnik z wylotem w pobliżu rozwidlenia tchawicy z przepływem 6 l/min, a u wszystkich dzieci odpowiednio mniej, tak aby utrzymać prawidłową wartość saturacji krwi tlenem,
d) od chwili odłączenia respiratora obserwować pilnie zachowanie się klatki piersiowej i nadbrzusza przez kolejne 10 minut,
e) z chwilą upływu 10 minut pobrać krew z tętnicy celem oznaczenia Pa CO2 i natychmiast po pobraniu krwi podłączyć badanego ponownie do respiratora,
f) w przypadku wystąpienia spadku skurczowego ciśnienia tętniczego, u dorosłych poniżej 90 mmHg (12 kPa), a u dzieci poniżej wartości prawidłowej dla wieku, znaczącego spadku Sp O2 lub zaburzeń rytmu serca należy pobrać próbkę krwi tętniczej w celu określenia Pa CO2 i badanego podłączyć do respiratora."

Do sprawdzenia tu:
http://www.poltransplant.org.pl/obw_new.html
I strona aktów prawnych z tym obwieszczeniem: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0070460547
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasze organy po śmierci

Postautor: czarnyMag » 21 sty 2016, 23:36

Xsenia pisze:Czarny Magu to jest w prawie polskim:
OBWIESZCZENIE MINISTRA ZDROWIA
z dnia 17 lipca 2007 r. w sprawie kryteriów i sposobu stwierdzenia trwałego nieodwracalnego ustania czynności mózgu
"Badanie bezdechu:
a) przez 10 minut wentylować płuca badanego 100 % tlenem w układzie bezzwrotnym.


niby fakt ale Profesor Jan Talar twierdzi inaczej (wprawdzie nauka go wyśmiała ale Kopernika współcześni też wyśmiewali :) A pytanie się nasuwa dlaczego w Niemczech tym ludziom podaje się znieczulenie przed pobraniem narządów ?!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Nasze organy po śmierci

Postautor: Xsenia » 22 sty 2016, 10:11

czarnyMag pisze: A pytanie się nasuwa dlaczego w Niemczech tym ludziom podaje się znieczulenie przed pobraniem narządów ?!

Żeby uspokoić głosy wołające, że ci ludzie cokolwiek jeszcze czują. Z medycznego punku widzenia nie ma takiej potrzeby.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Modlitwa o powrót do zdrowia

Postautor: Nikita » 21 kwie 2016, 07:50

Z przeszczepami jest tak, ze ktos dostanie serce ale ktos inny musi umrzec....dlatego ja mam duzy dystans do prezszczepow...poza tym jeszcze nikt nie udowodnil smierci mozgowej....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Modlitwa o powrót do zdrowia

Postautor: Xsenia » 21 kwie 2016, 08:11

Ten ktoś inny Nikita umrze tak czy siak. Nikt nie umiera tylko po to by zostać dawcą.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Modlitwa o powrót do zdrowia

Postautor: atalia » 21 kwie 2016, 08:16

W takim przypadku zawsze modlę się za dawcę organu.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości