Pora zacząć działać

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Pora zacząć działać

Postautor: 000Lukas000 » 14 paź 2014, 08:28

To nie jest kolejny wątek z serii a może by to albo to zrobić, to będzie wątek z serii zacząłem.

I nie uwierzycie co, sam nie do końca w to wierze.
Dziś rozmawiałem z Panią Ordynator Oddziału Medycyny Paliatywnej, o wolontariacie.
Ale postanowiłem być szczery, powiedziałem również że jestem Reikowcem (z wiadomych przyczyn nie użyłem słowa medium, słowa i tak nie mają znaczenia) i jakie jest moje podejście do zdrowia, czyli de facto podejście medycyny spirytystycznej. Opowiedziałem w czym Reiki pomaga, i tym że zawsze powinno działać we spół z medycyną konwencjonalną. Zdziwiło mnie jej podejście, spodziewałem się chłodnego przyjęcia, spotkałem się z czymś zupełnie przeciwnym. Powiedziała mi że będzie potrzeba podanie i odbyć szkolenie BHP, ponad to sama osobiście dowie się jakich dokumentów będzie jeszcze potrzeba i mi zadzwoni. Wszystko więc zmierza ku najlepszemu. Czasami wystarczy tylko trochę irracjonalnej wiary :lol:

Wolontariat obejmował będzie wsparcie duchowe oraz pomoc w najprostszych czynnościach oraz w porozumieniu z Ordynator zabiegi Reiki.

Przyznam że bardzo się cieszę że będę mógł wykorzystać całą zebraną wiedzę by pomagać ludziom, mam nadzieje że dobre duchy wesprą mnie na tej drodze i dodadzą sił w trudnych chwilach, a mój opiekun niech nie przestaje mnie upominać. :lol:

I tak droga o której marzyłem już wcześniej, i która nabrała kształtów po poznaniu spirytyzmu, dziś zaczyna się jawnie ziszczać.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Pora zacząć działać

Postautor: atalia » 14 paź 2014, 10:05

Bardzo to cenna inicjatywa. Przy okazji szacunek dla pani ordynator.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Pora zacząć działać

Postautor: Krzysztoff » 14 paź 2014, 12:54

Brawo :) piękna sprawa
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pora zacząć działać

Postautor: Nikita » 14 paź 2014, 13:09

Wspaniale Lukas....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pora zacząć działać

Postautor: gaba75 » 14 paź 2014, 21:46

Gratulacje.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: Pora zacząć działać

Postautor: Margerita » 15 paź 2014, 08:30

I tak po prostu z marszu poszedłeś i zapytałeś się?

Ja długo myślałam i myślę nad takim wolontariatem, co mnie powstrzymuje to wyśmianie. Koleżanka zaproponowała w jednym szpitalu warszawskim, że chciałaby w ramach wolontariatu pomagać chorym, w takim zakresie jak ty podałeś. Usłyszała, że pomagać to może, ale salowym wynosić baseny.
Margerita
 
Posty: 23
Rejestracja: 04 cze 2014, 08:02

Re: Pora zacząć działać

Postautor: Mirek » 15 paź 2014, 09:17

A myślałaś Małgosiu o hospicjum? Tam Cię nikt nie wyśmieje. Powiesz, że chcesz pacjentów wspierać psychicznie i nie bedzie problemu.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pora zacząć działać

Postautor: Margerita » 15 paź 2014, 11:59

Bardziej zastanawiałam się o domach opieki, tam przebywają nie tylko starzy ludzie...
Margerita
 
Posty: 23
Rejestracja: 04 cze 2014, 08:02

Re: Pora zacząć działać

Postautor: Mirek » 15 paź 2014, 12:09

To idź za głosem serca, a reakcjami ludzkimi się nie przejmuj :)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pora zacząć działać

Postautor: xArEs » 30 paź 2014, 11:43

Hospicja i ośrodki leczenia paliatywnego sa bardzo wdzięcznym odbiorcą wszelkich "nowinek" i na szczeście godza sie na dużo.
Wszyscy wiemi jakie osoby przebywają jako pensjonariusze tychże ośrodków i podejżewam że jakbym powiedział że jestem indiańskim szamanem i uzdrawiam nucąc do ucha utwory Phila Colinsa to może też by mnie wpuścili :). Lekarze czy opiekunowie z takich instytucji wiedza że swoim podwładnym juz raczej nikt i nic nie zaszkodzi bardziej niż choroby które ich dotkneły a być może coś im jednak choć odrobine pomoże, odrobine zmobilizuje psychicznie żeby poczuli sie przez minutę czy dwie lepiej.
Jednakże brawa dla pani ordynator za odrobine odwagi i dla Ciebie że masz na to ochote i że Ci sie chce pomagać tym ludziom.
Wiele ludzi nawet nie wie co to jest opieka paliatywna a nazwa "hospicjum" kojaży im się z klasztorem :)
pozdr
Krzych
Awatar użytkownika
xArEs
 
Posty: 25
Rejestracja: 22 wrz 2014, 10:27
Lokalizacja: Poznań

Następna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości