zbieram informacje

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

zbieram informacje

Postautor: Luperci Faviani » 12 cze 2015, 08:29

Zwracam się do członków PTSS i ewentualnie sympatyków stowarzyszenia.

Zbieram informacje na temat działań charytatywnych polskich spirytystów, aby opowiedzieć o nich w Pararadiu. Nie interesują mnie prywatne inicjatywy, a tylko te, pod którymi podpisaliście się jako SPIRYTYŚCI. Uważam, że trzeba je nagłośnić, aby ludzie kojarzyli PTSS z czymś pożytecznym. Rzecz jasna, nie będę podawał żadnych nazwisk, więc podkreślam, że chodzi o nagłośnienie działalności PTSS jako grupy ludzi, a nie konkretnych osób. Byłoby szkoda, gdybym musiał ograniczyć się do akcji z Oświęcimia i Krakowa, ponieważ słuchacze odnieśliby mylne wrażenie, że tylko Małopolanie pomagają bliźnim.

Nie potrzebuję długich elaboratów. Wystarczy po kilka zdań.

Możecie pisać na priv.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: zbieram informacje

Postautor: Nikita » 12 cze 2015, 12:08

Np ta akcja prowadzona jest oficjalnie przez spirytystow: viewtopic.php?f=16&t=2167
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: zbieram informacje

Postautor: Mirek » 12 cze 2015, 20:25

Jest takie zdanie w Biblii odnośnie pomocy charytatywnej: "Niech nie wie prawica, co czyni lewica."
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: zbieram informacje

Postautor: Luperci Faviani » 12 cze 2015, 21:09

A fragment o świeczniku pamiętasz?

Stowarzyszenie trzeba zareklamować, aby dać przykład innym i pokazać, że nie zajmujemy się tylko dyskutowaniem.

Na przykład jest wśród nas pewna osoba (na forum bardzo mało się udziela), która przekazała dużo własnych pieniędzy i kilka książek Kardeca stowarzyszeniu "się pomaga", uczyniła to w imieniu PTSS i warto o tym ludziom opowiedzieć.

NIE PO TO STWORZYŁEM TEN WĄTEK, ABY DYSKUTOWAĆ i FILOZOFOWAĆ. Zbieram informacje.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: zbieram informacje

Postautor: Luperci Faviani » 16 cze 2015, 06:17

Czyli domyślam się, że PTSS jako organizacja zajmuje się tylko gadaniem o miłosierdziu... z wyjątkiem kilku przypadków.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: zbieram informacje

Postautor: Mirek » 16 cze 2015, 07:59

Gadaniem, dobrze to określiłeś, bo zauważyłem, że spirytyści też maja problem z byciem miłosiernym.
Ilu spirytystów na tym forum używa Smartfonów? Jeżeli są miłosierni po tym filmie powinni przestać ich używać i kupować.
To taki mały test, czy to co głoszę jako spirytysta stosuję w życiu. Miłego oglądania:
https://www.youtube.com/watch?v=C0Z2DO_JZZY
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: zbieram informacje

Postautor: atalia » 16 cze 2015, 08:19

Luperci, ja się sporo udzielam , ale nie pod egidą PTSS, czasem nawet dla organizacji czy zakonów skupionych przy KK. Czy to wazne gdzie i jak dajemy, czy to srodki finansowe, czy swój własny czas?
Pamietajmy, ze "niech nie wie lewica co czyni prawica".
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: zbieram informacje

Postautor: Nikita » 16 cze 2015, 08:26

Spirytysci duzo sie udzielaja ale chyba kazdy z osobna a wspolne akcje sa rzadsze....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: zbieram informacje

Postautor: Luperci Faviani » 16 cze 2015, 09:32

OK, podyskutujmy.
atalia pisze:"niech nie wie lewica co czyni prawica".

Gdyby tak myśleli ewangeliści, nikt nie dowiedziałby się o Jezusue. Gdyby tak myślał Owsiak, nie byłoby WOŚP. Gdyby tak myślała Matka Teresa, nie byłoby "Misjaonarek Miłości", itd. Sens tego zdania znajduje się w naszych uczuciach i zamiarach, w tym, abyśmy nie chełpili się pomocą udzielaną innym. Jezus mówił też o świeczniku / lampie, którą ustawia się tak, aby wszyscy dostrzegali jej świato. Czyżby zaprzeczał sam sobie? Jeśli ktoś nie chce pisać na forum o swojej działalności, niech pisze na priv.

Ja dużo napisałem w internecie na temat mojej działalności w Oświęcimiu (jako PTSS) i bez względu na to, co w związku z tym możecie sobie o mnie pomyśleć, faktem jest, że żadna negatywna opinia nie cofnie dobrych rzeczy, które się wydarzyły. Złości mnie fałszywa skromność!

Albo PTSS jest organizacją skupiającą prawdziwych spirytystów, albo zajmuje się tylko "miłosierdziem teoretycznym".

O akcjach, pod którymi nie podpisaliście się jako PTSS mówił w Pararadiu nie będę. Ewentualnie wspomnę, że spirytyści udzielają się na własną rękę.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: zbieram informacje

Postautor: cthulhu87 » 16 cze 2015, 09:40

Luperci Faviani pisze:Ja dużo napisałem w internecie na temat mojej działalności w Oświęcimiu (jako PTSS) i bez względu na to, co w związku z tym możecie sobie o mnie pomyśleć, faktem jest, że żadna negatywna opinia nie cofnie dobrych rzeczy, które się wydarzyły. Złości mnie fałszywa skromność!


Piotrze, problem w tym, że inni niekoniecznie uważają tak samo jak Ty, musisz to uszanować ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Następna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości