Pomoc dla uchodzcow

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Re: Pomoc dla uchodzcow

Postautor: Darel » 17 wrz 2015, 00:03

Pawełek pisze:
Darel pisze:Tutaj link do fundacji, która organizuje pomoc dla CHRZEŚCIJAŃSKICH uciekinierów z tego państwa.

Zawsze mnie to drażniło... Jakby chrześcijanie byli ważniejsi od muzułmanów (normalnych muzułmanów - podkreślam), albo od ateistów. Przed Bogiem wszyscy jesteśmy równi.


Źle mnie zrozumiałeś. Nigdzie na twierdzę, że chrześcijanie są lepsi. Gdybyś lepiej mnie znał, wiedziałbyś że dla mnie wyznanie, poglądy polityczne czy orientacja nie mają ŻADNEGO znaczenia. Podkreśliłem ich wyznanie dlatego, że bardzo często podkreśla się niechęć do islamu, odmienność kulturowa itd. więc wyszedłem z założenia, że skoro dla kogoś (podkreślam - nie dla mnie) jest to problem, to może komuś bliższemu w sensie religijnym pomoże chętniej. Tyle. Już w KD przecież piękne słowa są, że chrześcijanin, muzułmanin czy ateista to chwila maska jaką przybieramy, rola i etap w naszej ewolucji, a jedynym prawem i wyznaniem jest MIŁOŚĆ
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Darel
 
Posty: 175
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:12

Re: Pomoc dla uchodzcow

Postautor: Achill » 17 wrz 2015, 05:26

Pawełek pisze: uchodźcy - tak, islam - nie ;)

Powszechna Deklaracja Praw Człowieka - Preambuła pisze:ZWAŻYWSZY, że uznanie przyrodzonej godności oraz równych i niezbywalnych praw wszystkich
członków wspólnoty ludzkiej jest podstawą wolności, sprawiedliwości i pokoju świata,
ZWAŻYWSZY, że nieposzanowanie i nieprzestrzeganie praw człowieka doprowadziło do aktów
barbarzyństwa, które wstrząsnęły sumieniem ludzkości, i że ogłoszono uroczyście jako
najwznioślejszy cel ludzkości dążenie do zbudowania takiego świata, w którym ludzie korzystać
będą z wolności słowa i przekonań oraz z wolności od strachu i nędzy,
ZWAŻYWSZY, że konieczne jest zawarowanie praw człowieka przepisami prawa, aby nie musiał
- doprowadzony do ostateczności - uciekać się do buntu przeciw tyranii i uciskowi,
ZWAŻYWSZY, że konieczne jest popieranie rozwoju przyjaznych stosunków między narodami,
ZWAŻYWSZY, że Narody Zjednoczone przywróciły swą wiarę w podstawowe prawa człowieka,
godność i wartość jednostki oraz w równouprawnienie mężczyzn i kobiet, oraz wyraziły swe
zdecydowanie popierania postępu społecznego i poprawy warunków życia w większej wolności,
ZWAŻYWSZY, że Państwa Członkowskie podjęły się we współpracy z Organizacją Narodów
Zjednoczonych zapewnić powszechne poszanowanie i przestrzeganie praw człowieka
i podstawowych wolności,
ZWAŻYWSZY, że jednakowe rozumienie tych praw i wolności ma olbrzymie znaczenie dla ich
pełnej realizacji,

A w kontekście naszej dyskusji bardzo istotny jest artykuł 2, który brzmi:
Powszechna Deklaracja Praw Człowieka - Artykuł 2 pisze:Każdy człowiek posiada wszystkie prawa i wolności zawarte w niniejszej Deklaracji bez względu
na jakiekolwiek różnice rasy, koloru, płci, języka, wyznania, poglądów politycznych i innych,
narodowości, pochodzenia społecznego, majątku, urodzenia lub jakiegokolwiek innego stanu.
Nie wolno ponadto czynić żadnej różnicy w zależności od sytuacji politycznej, prawnej lub
międzynarodowej kraju lub obszaru, do którego dana osoba przynależy, bez względu na to, czy
dany kraj lub obszar jest niepodległy, czy też podlega systemowi powiernictwa, nie rządzi się
samodzielnie lub jest w jakikolwiek sposób ograniczony w swej niepodległości.


My spirytyście też uchodzimy za wysłańców szatana, zagrożenie dla chrześcijaństwa.
Każdy kto powtarza ze islam jest zły... nie wie co mówi.
Jest tak samo zły jak chrześcijaństwo. To ludzie robią z niego narzędzie do czynienia zła.
Zwalczając islam nie dość że nie robimy nic aby rozwiązać problem, to jeszcze ta wroga postawa anty-islamska jest jak woda na młyn w spirali nienawiści która jest na rękę zarówno terrorystom ktorzy werbuja posrod wyznawców islamu, jak i przez światowe koncerny zbrojeniowe - bo nie oszukujmy się wojna to biznes, trwac będzie tak długo jak się to komuś będzie opłacać.

To co mnie dziwi to postawa osób któe tyle tu juz pisały o miłości i wybaczaniu. Spirytyzm dlatego włąśnei wskazuje na nauki Chrystusa jako jedne z najważniejszych, że on wychodził z nimi i do ludzi nie tylko żyjących na marginesie jak zbrodniarze czy prostytutki co i do ludzi którym odebrano prawo do bycie częscią społeczeństwa, do bycia człowiekiem - do trędowatych. On nie patrzył kim jestes, nie patrzył na to czy wierzysz w to co on czy jesteś przeciwny lub nieprzekonany. Nie rozróżniał. Pomagał każdemu.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Pomoc dla uchodzcow

Postautor: Pawełek » 17 wrz 2015, 07:26

Darel pisze:
Pawełek pisze:
Darel pisze:Tutaj link do fundacji, która organizuje pomoc dla CHRZEŚCIJAŃSKICH uciekinierów z tego państwa.

Zawsze mnie to drażniło... Jakby chrześcijanie byli ważniejsi od muzułmanów (normalnych muzułmanów - podkreślam), albo od ateistów. Przed Bogiem wszyscy jesteśmy równi.


Źle mnie zrozumiałeś. Nigdzie na twierdzę, że chrześcijanie są lepsi. Gdybyś lepiej mnie znał, wiedziałbyś że dla mnie wyznanie, poglądy polityczne czy orientacja nie mają ŻADNEGO znaczenia. Podkreśliłem ich wyznanie dlatego, że bardzo często podkreśla się niechęć do islamu, odmienność kulturowa itd. więc wyszedłem z założenia, że skoro dla kogoś (podkreślam - nie dla mnie) jest to problem, to może komuś bliższemu w sensie religijnym pomoże chętniej. Tyle. Już w KD przecież piękne słowa są, że chrześcijanin, muzułmanin czy ateista to chwila maska jaką przybieramy, rola i etap w naszej ewolucji, a jedynym prawem i wyznaniem jest MIŁOŚĆ

A to przepraszam, mój błąd :)

Achill, może nie skonkretyzowałem jak ja to odebrałem. Z mojego punktu widzenia chodziło o Islam fanatyczny, rozumiesz - terroryzm, narzucanie swojego prawa itd. Nie mam nic do zwykłych ludzi z Islamu, dopóki nie robią niczego złego :)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomoc dla uchodzcow

Postautor: atalia » 17 wrz 2015, 08:46

Jednak temat wrócił, choć pod innym szyldem. :?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Poprzednia

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość