Pomoc dla Uchodźców AGAIN

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Pomoc dla Uchodźców AGAIN

Postautor: Achill » 17 wrz 2015, 09:23

nie rozumiem dlaczego temat o uchodzcach zostal zamknięty. juz skonczylismy pomagać? tyle? ma byc cisza? nie wolno nic mowic? pisać? dlaczego? bo to cięzki temat?
Dziwie się moderatorowi ktory zamkneł temat. Rozumiem ze to trudna kwestia i ciezko jest podjac polemikę, i uzyc argumentow ktore obalą nietolerancyjne hasła ale zamykanie tematu nie jest rozwiązaniem. To nic innego jak odwrócenie się plecami i udawanie ze problemu nie ma. Gratuluję decyzji.

Aby uniknąć nieporozumień. wnoszę o zalatwianie spraw w następujący sposób.
1) wrzucamy tutaj tylko linki do roganizacji wspierających uchodźców.
2) przedstaiwamy (jesli sa takowe) własne inicjatywy jak mozna pomóc
3) posty powinny byc pozbawione wlasnych wartościujących komentarzy dotyczacych sytuacji, biezacych wydarzeń czy sposobu pomocy (zakladamy ze organizacje które tym sie zajęły wiedzą co robią).
3) posty nie spelniające powyższych warunków będą usuwane.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Pomoc dla Uchodźców AGAIN

Postautor: cthulhu87 » 17 wrz 2015, 09:51

Achill pisze:nie rozumiem dlaczego temat o uchodzcach zostal zamknięty. juz skonczylismy pomagać? tyle? ma byc cisza? nie wolno nic mowic? pisać? dlaczego? bo to cięzki temat?


Ja temat zamknąłem. Jeśli dziwisz się czemu prześledź dokładnie pierwszy wątek. Zamknięcie tematu nie odnosi się w żaden sposób do pomagania/niepomagania, ale wiąże się z obraźliwymi postami, które przewijają się w tej dyskusji. Zamiast wiecznie upominać i banować lepiej czasami zamknąć dyskusję.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Pomoc dla Uchodźców AGAIN

Postautor: Nikita » 17 wrz 2015, 13:01

Tez mnie zdziwilo, ze zamykacie temat. Widocznie trzeba o tym mowic skoro ten temat budzi tyle emocji...a byc moze poprzestac na ususwaniu obrazliwych postow? Kazdy z nas ma prawo do wlasnych przekonan....ja tylko chce zwrocic uwage na prawa duchowe panujace w tym swiecie: jezeli bedziemy osadzac i wysylac negatywna energie do jakiejsc osoby lub grupy ludzi to dostaniemy silna energie zwrotna...wtedy cala grupa bedzie nas "atakowac"....takie sa prawa duchowe a my spirytysci powinnismy zdawac sobie sprawe z praw ponadmaterialnych. W tym kontekscie niekoniecznie oplaca sie nam wytykac muzulmanom....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pomoc dla Uchodźców AGAIN

Postautor: Nikita » 17 wrz 2015, 13:04

Tylko milosc do siebie i do blizniego a bliznim jest kazdy czlowiek obojetne jakiej narodowosci , jakiej rasy i z jakiego kregu kulturowego pochodzi. Gdy naprawde przejmiemy taka postawe to nikt nie bedzei w stanie nam nic zrobic a jeszcze ci inni zmienia na lepsze . Tylko milosc uzdrawia i buduje. nienawisc nisuzczy i oslabia. Tak mnie jakos dzis natchnelo aby to napisac...widocznie ejst to wazne...moze przekaz od mojego Ducha Opiekunczego? :)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pomoc dla Uchodźców AGAIN

Postautor: Achill » 17 wrz 2015, 13:27

Marcinie. ok, wybacz trochę mnie ruszył fakt ze się zamyka tematy. Zgodzę się, ze miejsce na dyskusje o słuszności miłowania bliźniego i równego traktowania drugiej istoty na tym forum są conajmniej nie na miejscu jako że zachowania takie są wręcz wpisane w fundametalne zasady spirytyzmu. Jednakże mimo wielu poblemów ktory ten temat na pewno wywołuje uważam, że nie możemy decydować się na krok wstecz. W moim odczuciu zamykanie takich tematów, jest zwycięstwem ludzi przeciwnych wartościom którym spirytyści powinni się oddawać.

Kończąc tę dyskusję: Określone zostały zasady, mam nadzieję, że tym razem to wystarczy - w końcu jesteśmy wszyscy dojrzałymi i odpowiedzialnymi ludźmi. :)
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Pomoc dla Uchodźców AGAIN

Postautor: cthulhu87 » 17 wrz 2015, 13:42

Achill pisze: w końcu jesteśmy wszyscy dojrzałymi i odpowiedzialnymi ludźmi. :)

no... zobaczymy ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Pomoc dla Uchodźców AGAIN

Postautor: Krzysztoff » 21 wrz 2015, 20:57

Fundacja "Wolna Syria" , pomaga bez względu na wyznanie

http://wolnasyria.org/pomoc-humanitarna
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc dla Uchodźców AGAIN

Postautor: Nikita » 30 wrz 2015, 12:12

A tu troche rzetelnych informacji z Polskiego Radia. Przygotowano serwis pod tytuelm: Mniej strachu, wiecej informacji. I sa to rzetelne informacje: Tutaj reportaz o uchodzcach: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... odziennosc
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pomoc dla Uchodźców AGAIN

Postautor: Xsenia » 30 wrz 2015, 16:49

Nikita ten post nie jest o pomocy uchodźcom i nie powinien się znaleźć w tym wątku.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomoc dla Uchodźców AGAIN

Postautor: Nikita » 30 wrz 2015, 16:52

Dlaczego nie? ten post pokazuje rzetelne informacje prasowe . Zamiast nagonke na uchodzcow proponuje rzetelne i sprawdzone informacje. To takze pomoc...bo byc moze ludzie przestana sie tak bac tego "wroga" , gdy poznaja ich losy od sprawdzonych dzeinnikarzy.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Następna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości