Stop aborcji

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Re: Stop aborcji

Postautor: OneNight » 16 mar 2017, 19:26

Mirek pisze:A jeżeli zabije dziecko, bo ją nastraszono, że nie przeżyje, a później do końca życia będzie się zadręczać, że zabiła własne dziecko, to jej będziesz pomagał?
Porozmawiaj z kobietami, które poronily nie z własnej winy, a zobaczysz jaki ślad to odcisnęło w ich psychice, a co dopiero aborcja.


Aborcja to świadomy i dobrowolny wybór, poronienie nim nie jest.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Stop aborcji

Postautor: Mirek » 18 mar 2017, 13:30

Powinieneś tego posłuchać: https://www.youtube.com/watch?v=QQd5cU5-Z0s
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stop aborcji

Postautor: danut » 18 mar 2017, 22:10

Aborcja, to świadomy wybór, jednak na ile właściwy powinno się odpowiedzieć samemu w swoim sumieniu. Tak wiele tu piszecie o wielkim cierpieniu spowodowanym rozłąką przez śmierć i żyjecie nadzieją, że kiedyś gdzieś znowu się spotkacie z tymi ukochanymi przez Was osobami. Nie znacie zaś dnia i godziny i często nie będziecie mieć tego rozpoznania kiedy i gdzie to znowu nastąpi. Tymczasem może się okazać, że realizacja życia zachodzi tylko w odrodzeniu fizycznym, nie ma żadnych astralnych chmurek i wiecznego szczęścia. Co wtedy gdy gdzieś na moment rozjaśni się wasza świadomość i dowiecie się wtedy tragicznej prawdy, ze oto nie pozwoliłaś odrodzić się właśnie tej osobie kochanej za która tak tęsknisz, a ty ją do tego namówiłeś? I najważniejsze pytanie czy ona przez to najbardziej nie cierpi i czy będzie w ogóle w stanie znaleźć inną drogę do godnego życia?
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Stop aborcji

Postautor: Mirek » 19 mar 2017, 15:35

I tak też może być Danut.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stop aborcji

Postautor: OneNight » 19 mar 2017, 21:41

No coż - każdy z nas najwidoczniej ma inne wartości. Dla niektórych samo niechodzenie do kościoła jest oznaką niemoralności bez względu na czyny. Dla niektórych oznaką braku moralności jest każde zabójstwo, nawet w samoobronie. Tak samo dla niektórych aborcja jest przestępstwem, bez względu na powód - samoobronę.

Wy próbowaliście mnie przekonać argumentami typu "plan boga". Jeżeli planem waszego boga jest zabijanie i krzywdzenie ludzi, to już wolę być po stronie, jak to nazywacie "demonów" ;)

Danut, tak już namieszałaś tą spekulacją, że sam już nie wiem kto jest kim.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Stop aborcji

Postautor: danut » 19 mar 2017, 21:54

No niestety OneNight życie to nie jest prosta sprawa, nic nie jest tak oczywiste by dało się łatwo dzielić na czarne i białe. A najgorsze jest to , że tak samo jest w Niebie jak i na Ziemi. :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Stop aborcji

Postautor: Mirek » 21 mar 2017, 14:59

OneNight pytanie do Ciebie. Dowiadujesz sie, że Twoja żona jest w ciąży. Po dwóch miesiącach na badaniach wychodzi, że ma złośliwy nowotwór. Poddanie się jej leczeniu onkologicznemu skazuje dziecko na śmierć. Co robisz w takiej sytuacji?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stop aborcji

Postautor: OneNight » 21 mar 2017, 21:22

Mirek pisze:OneNight pytanie do Ciebie. Dowiadujesz sie, że Twoja żona jest w ciąży. Po dwóch miesiącach na badaniach wychodzi, że ma złośliwy nowotwór. Poddanie się jej leczeniu onkologicznemu skazuje dziecko na śmierć. Co robisz w takiej sytuacji?


Wracam do domu, tłukę w szafę dopóki nie zaczną krwawić mi dłonię i nie stracę w nich czucia, jednocześnie klnę wszystko i wszystkich w 4 różnych językach(góra w 5). Po fali agresji nadejdzie załamanie nerwowe, po drodze zapewne nadejdzie też nadzieja, po czym i tak nadzieja odejdzie. Zaczynam rozwalać co mi się na but nasunie, a gdy już wszyscy nsjbliżsi mi pozdychają, zamówię z Chin "tabletke na wszystkie dolegliwości" :twisted:
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Stop aborcji

Postautor: Mirek » 21 mar 2017, 22:59

I popatrz jak łatwo zmieniło się Twoje zdanie, gdy zostaleś pozbawiony wyboru.
Poczytaj sobie życiorys:
Joanny Beretty Molla
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stop aborcji

Postautor: OneNight » 22 mar 2017, 07:42

Mirek pisze:I popatrz jak łatwo zmieniło się Twoje zdanie, gdy zostaleś pozbawiony wyboru.
Poczytaj sobie życiorys:
Joanny Beretty Molla



Zmieniło? Wręcz przeciwnie. Pytałeś co ja bym zrobił, a decyzja o usunięciu płodu nie należy do mnie ;)
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości