Stop aborcji

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Re: Stop aborcji

Postautor: OneNight » 15 mar 2017, 22:40

Nie, wg. mnie na aborcje powinno być przyzwolenie w ekstremalnych przypadkach typu zagrożenie życia. Kobiety nie możesz zmusić również do urodzenia dziecka z gwałtu - wyobraź sobie, co by czuła przez te 9 miesięcy.

Nigdzie nie napisałem, że aborcja jest lekarstwem na wszystko. Nie jest to środek antykoncepcyjny.

I nie chodzi mi już o nazywanie aborcji morderstwem, ale twierdzenie, że kobieta sobie na gwałt zasłużyła.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Stop aborcji

Postautor: Mirek » 15 mar 2017, 22:56

Mordercy też nie mogę zmusić do tego by nie mordował.
Nawet nie zamierzam żadnej kobiety zmuszać do urodzenia dziecka.
Zawsze Jednak mogę ją do tego przekonać i uratować jakieś stworzenie. Tym samym uchronić kobietę od odpowiedzialności za ten czyn. To, że jest zagrożone życie kobiety nie oznacza jeszcze, że ta kobieta umrze jak zdecyduje się urodzić.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stop aborcji

Postautor: OneNight » 15 mar 2017, 23:12

Lekarze starają się, aby uratować oboje. Tobie to obojętne, gdy jakaś kobieta jest Ci obca, bo jej śmierć niczego w Twoim życiu nie zmieni. Tak naprawdę to nie wiemy czy i jakie konsekwencje czekają za aborcje. Ja wyraziłem swoją opinie - jestem za aborcją w tych ekstremalnych przypadkach. Medycyna ma ratować nasze życie i zdrowie. Nie można zatem porównywać aborcji
z powodu zagrożenia życia z aborcją dla widzimisię(bo ktoś ot tak nie chce dziecka). Tak to widzę. To w sumie tyle od mojej strony.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Stop aborcji

Postautor: Mirek » 16 mar 2017, 09:24

Żadna śmierć nie jest mi obojętna, nawet tego nienarodzonego dziecka, które traktujesz jak przedmiot, a nie człowieka.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stop aborcji

Postautor: OneNight » 16 mar 2017, 10:20

Mirek pisze:Żadna śmierć nie jest mi obojętna, nawet tego nienarodzonego dziecka, które traktujesz jak przedmiot, a nie człowieka.

A nie obojętna Ci śmierć kobiety, którą byś chciał przekonywać?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Stop aborcji

Postautor: Mirek » 16 mar 2017, 10:50

Masz 100% pewność, że umrze, jak nie zabije dziecka?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stop aborcji

Postautor: OneNight » 16 mar 2017, 11:09

Mirek pisze:Masz 100% pewność, że umrze, jak nie zabije dziecka?

Tak :P

A co jeśli umrze? Nie będziesz miał wyrzutów, że ją namówiłeś? Że ktoś po niej płacze? Że być może osierociła dzieci?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Stop aborcji

Postautor: Mirek » 16 mar 2017, 12:52

A jeżeli zabije dziecko, bo ją nastraszono, że nie przeżyje, a później do końca życia będzie się zadręczać, że zabiła własne dziecko, to jej będziesz pomagał?
Porozmawiaj z kobietami, które poronily nie z własnej winy, a zobaczysz jaki ślad to odcisnęło w ich psychice, a co dopiero aborcja.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stop aborcji

Postautor: czarnyMag » 16 mar 2017, 13:53

Krzysztoff pisze:
czarnyMag pisze: Aborcja to przyzwolenie ogółu na dokonanie morderstwa usankcjonowanego prawem, religią i przekonaniem! Aborcja to mord niższego ducha wcielonego któremu filozofia życia (spirytyzm) np. daje "zielone światło" do wyeliminowania przyszłego życia w oparciu o wiedzę książkową która to usprawiedliwia niejako jak to podaje cytując z książek "OneNight" !!!

Spirytyzm nie daje "zielone światło" dla aborcji , proszę nie wprowadzać ludzi w błąd


A w takim razie ten cytat to co oznacza?
Połączenie duszy i ciała
344. W którym momencie dusza łączy się z ciałem?
„Połączenie rozpoczyna się w chwili zapłodnienia, lecz staje się kompletne dopiero w czasie narodzin. Od momentu zapłodnienia, Duch wyznaczony do połączenia się z danym ciałem, łączy się z nim fluidalnym więzadłem, które stopniowo skraca się, aż do chwili, gdy dziecko ujrzy światło dzienne; pierwszy krzyk dziecka to symboliczny znak, że powiększyła się liczba żyjących w ciele sług Bożych”.

Idąc po słowie: "lecz staje się kompletne dopiero w czasie narodzin" - a więc gdy nie dojdzie do narodzin nie ma połączenia kompletnego!

"w chwili, gdy dziecko ujrzy światło dzienne; pierwszy krzyk dziecka to symboliczny znak, że powiększyła się liczba żyjących w ciele sług Bożych”. - a więc dopóki dziecko się nie narodzi i nie krzyknie nie ma połączenia ducha z ciałem!

To kto wprowadza w błąd? Ja? czy autor książki podyktowanej mu przez duchy?!
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Stop aborcji

Postautor: cthulhu87 » 16 mar 2017, 14:18

czarnyMag pisze:A w takim razie ten cytat to co oznacza? Połączenie duszy i ciała344. W którym momencie dusza łączy się z ciałem?„Połączenie rozpoczyna się w chwili zapłodnienia, lecz staje się kompletne dopiero w czasie narodzin. Od momentu zapłodnienia, Duch wyznaczony do połączenia się z danym ciałem, łączy się z nim fluidalnym więzadłem, które stopniowo skraca się, aż do chwili, gdy dziecko ujrzy światło dzienne; pierwszy krzyk dziecka to symboliczny znak, że powiększyła się liczba żyjących w ciele sług Bożych”.Idąc po słowie: "lecz staje się kompletne dopiero w czasie narodzin" - a więc gdy nie dojdzie do narodzin nie ma połączenia kompletnego!"w chwili, gdy dziecko ujrzy światło dzienne; pierwszy krzyk dziecka to symboliczny znak, że powiększyła się liczba żyjących w ciele sług Bożych”. - a więc dopóki dziecko się nie narodzi i nie krzyknie nie ma połączenia ducha z ciałem!To kto wprowadza w błąd? Ja? czy autor książki podyktowanej mu przez duchy?!


Duch nawiązuje połączenie z ciałem w chwili zapłodnienia, które następnie umacnia się z czasem, aż osiąga pełnię w chwili narodzin (tj. duch traci swobodę wskutek ograniczeń materii związanych z wcieleniem się). Czego tu nie rozumiesz?

Podobnie może być w drugą stronę: np. Leon Denis pisał o osobach starych, że czasami wydają się bliskim nieco zagubieni, a być może jest tak, że są już częściowo w świecie duchowym, ich związek z materią jakby się rozluźniał.

"w chwili, gdy dziecko ujrzy światło dzienne; pierwszy krzyk dziecka to symboliczny znak, że powiększyła się liczba żyjących w ciele sług Bożych”. - a więc dopóki dziecko się nie narodzi i nie krzyknie nie ma połączenia ducha z ciałem!


Przecież dopiero zacytowałeś fragment, który mówi, że to połączenie nawiązuje się z chwilą zapłodnienia. CzarnyMagu, czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości