Stop aborcji

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Re: Stop aborcji

Postautor: Anka » 24 paź 2017, 17:11

Mirek pisze:Arika, nie warto się unosić. "Niech nie wie prawica, co czyni lewica." Niektórzy myślą, że pieniądze są w stanie rozwiązać wszystkie problemy, szczególnie te zdrowotne. Tak w rzeczywistości nie jest.
Oszukuja nas mówiąc: wpłacajcie pieniądze na walkę z rakiem. To taki szczytny cel, a ciągle blokują ci sami ludzie dostęp do skutecznych metod, które nic lub bardzo niewiele kosztują.

Masz racje Dziękuję :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Anka
 
Posty: 226
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:22

Re: Stop aborcji

Postautor: Mirek » 25 paź 2017, 08:17

I jeszcze taka mała dygresja. Jeżeli ktoś, organizacja z czymkolwiek chce walczyć, to oznacza, że to coś chce podtrzymywać. Przykłady: „walka z rakiem", „walka z terroryzmem", „walka z głodem w Afryce”.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stop aborcji

Postautor: cthulhu87 » 25 paź 2017, 10:39

Mirek pisze:I jeszcze taka mała dygresja. Jeżeli ktoś, organizacja z czymkolwiek chce walczyć, to oznacza, że to coś chce podtrzymywać. Przykłady: „walka z rakiem", „walka z terroryzmem", „walka z głodem w Afryce”.


Nie brzmi ten wywód zbyt logicznie.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Stop aborcji

Postautor: Mirek » 25 paź 2017, 12:10

Z faktami chcesz dyskutować? Udowodnij, że jest inaczej.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stop aborcji

Postautor: cthulhu87 » 25 paź 2017, 12:54

Mirek pisze:Z faktami chcesz dyskutować? Udowodnij, że jest inaczej.


Chodzi mi o to, że próbujesz mi wmówić, że kupując syrop na kaszel chcę mieć nadal kaszel. Po prostu to jest nielogiczne.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Stop aborcji

Postautor: odnowa » 25 paź 2017, 15:07

Mirkowi chyba chodziło o prawo przyciągania, że myśleniem na dany temat przyciągamy to. Był taki temat na forum - http://www.forum.spirytyzm.pl/viewtopic.php?f=6&t=833
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Stop aborcji

Postautor: Mirek » 25 paź 2017, 16:51

Chodzi mi o to, że z czym walczymy, to to wzmacniamy, a nie likwidujemy.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Stop aborcji

Postautor: Xsenia » 25 paź 2017, 20:20

Anka pisze:Moze cie to zaskoczy opiekuje sie takimi ludźmi codziennie Nie opływam w złoto a od czasu do czasu tak na ile moge to pomagam pieniężnie
A skoro tak mocno zareagowałas to tylko zapytam Ile ty z siebie dajesz innym całkiem bezinteresownie?

Super że sie opiekujesz i super że cokolwiek wpłacasz. Jednocześnie doskonale powinnaś wiedzieć i zdawać sobie z tego sprawę, ze to walka z wiatrakami i worek bez dna. Tych potrzebujących pomocy nigdy nie ubywa, a w obecnych czasach będzie ich tylko więcej i więcej. Nie chodzi mi o to by nie pomagać, ale o to by mieć trochę szerszy obraz całej sytuacji.
Tak często obecnie mówi się, że każdy powinien mieć szansę na życie, nawet nieuleczalnie chorzy. Ale jakoś państwo daje marne pieniądze na już żyjących nieuleczalnie chorych. Zasiłek pielęgnacyjny to dosłownie grosze w morzu potrzeb. I wygląda na to, że wszyscy zachęcają by ratować każde życie, ale już wykarmić, ubrać i opłacić całodobową opiekę to mało ludzi obchodzi.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Stop aborcji

Postautor: danut » 25 paź 2017, 20:39

Ja byłam w szoku po ujawnieniu kwoty zebranej przez pana Jerzego Owsiaka na szpitale -ze zbiórek naszych....i od razu zaświtała mi myśl-bo skoro są to aż tak wielkie sumy to ile wydaje państwo i to z naszych pieniędzy z ubezpieczeń na nie? Ha ale zagwozdka? Idźcie spojrzeć na jedzenie szpitalne - biedny i chory,samotny może umrzeć od tych głodowych porcji-a więźniowie zastrajkują i muszą mieć lepsze. Politycy chyba na prawdę nie widzą w czym tkwi problem,a wyszukują rozgłosu tam w okół czego robi się sztuczny szum i jest możliwa gra na ludzkich uczuciach..
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Stop aborcji

Postautor: Ryszard » 26 paź 2017, 09:46

danut pisze:Ja byłam w szoku po ujawnieniu kwoty zebranej przez pana Jerzego Owsiaka na szpitale -ze zbiórek naszych....i od razu zaświtała mi myśl-bo skoro są to aż tak wielkie sumy to ile wydaje państwo i to z naszych pieniędzy z ubezpieczeń na nie? Ha ale zagwozdka? Idźcie spojrzeć na jedzenie szpitalne - biedny i chory,samotny może umrzeć od tych głodowych porcji-a więźniowie zastrajkują i muszą mieć lepsze. Politycy chyba na prawdę nie widzą w czym tkwi problem,a wyszukują rozgłosu tam w okół czego robi się sztuczny szum i jest możliwa gra na ludzkich uczuciach..


Na "służbę zdrowia" idzie z budżetu około 75 miliardów, ogólnie wydajemy około 100 miliardów, to co dajecie Owsiakowi na tacę, z której przekazuje jakąś cześć na zakup urządzeń, to jak, kropelka wody w ogromnym basenie.
Owsiak może, dzięki Wam "godnie żyć" .
Nikt i nic nie zmieni podejścia lekarzy do pacjentów, to od dyrektorów placówek zależy co chory musi jeść, gdy nie ma rodziny. Podobnie jest z lekami.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości