Stop aborcji

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Re: Stop aborcji

Postautor: Ingitre » 05 lis 2017, 19:24

Ważnym jest że jesteśmy tutaj u siebie.

Ja się czuję obywatelem świata - nie czuję się zobowiązany do siedzenia w kraju, w którym się urodziłem. Jest mi gdzieś źle, to się przenoszę. Co nie znaczy, że jestem jakiś prozachodni i jestem gejem o wyznaniu muzułmańskim i posiadam 30 dzieci, które utrzymuje się z zasiłku w Niemczech :lol: Niemcy =\\= Europa

Jest takie powiedzonlo: jeśli polak coś osiąga, to za granicą :P

Znacie odpowiedź polityków na protest lekarzy rezydentów? Niech jadą! :P
Ostatnio zmieniony 05 lis 2017, 19:26 przez Ingitre, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ingitre
 
Posty: 45
Rejestracja: 01 lis 2015, 12:20
Lokalizacja: Noordwijk, Holandia

Re: Stop aborcji

Postautor: Xsenia » 05 lis 2017, 19:25

Przypomnę tylko, bo zdaje się że niektórzy zapominają o regulaminie:
"Wszystkie dyskusje muszą być prowadzone z poszanowaniem pozostałych użytkowników forum. Nie musimy się we wszystkim zgadzać, jednakże kategorycznie zabrania się:
- drwienia z innych osób, w tym z ich niewiedzy na jakikolwiek temat - zadawanie pytań, nawet naiwnych jest lepsze niż zadufanie w sobie i przekonanie o własnej nieomylności
- wyśmiewania czyichś poglądów - nie musimy się zgadzać we wszystkim, szanujmy jednak prawo innych do wyrażania swoich przekonań[...]
3) Prezentowane poglądy i zamieszczone linki nie mogą być niezgodne z prawem obowiązującym w Polsce, w szczególności nie mogą nawoływać do nienawiści ani mieć charakteru rasistowskiego itp."
Powyższy punkt spowodował, że musiałam usunąć większość ostatniej dyskusji. Proszę też by wrócić do tematu wątku, czyli "Stop aborcji" lub chociaż pokrewnego lekarze.
Xsenia
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Stop aborcji

Postautor: agnieszkag » 05 lis 2017, 19:35

Pozdrowienia dla moderatora .
My się tu nie kłócimy Xeniu.
Tak tylko dyskutujemy.
X
agnieszkag
 
Posty: 453
Rejestracja: 19 cze 2016, 15:52

Re: Stop aborcji

Postautor: Xsenia » 05 lis 2017, 19:39

Wiem, że to nie kłótnie :) ale niestety pojawił się rasizm, który jest wręcz karalny. Nie lubię niczego usuwać, ale czasem jestem zmuszona.
Heh sama dodałabym cegiełkę do tej dyskusji, ale wywołałabym tylko jeszcze większy rozdźwięk. Może podpowiem tylko, że o Islamie też jest tu kilka wątków :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Stop aborcji

Postautor: Ivo700 » 01 gru 2017, 14:33

Witam

Osobiście dużo myślałem nad tematem Aborcji i jestem za WCZESNĄ ABORCJĄ do 12 tygodnia życia --kiedy płód nie ma jeszcze rozwiniętego systemu nerwowego i mózgu ---więc nie odczuwa bólu i nie jest świadomy

podobnie jak część Spirytystów na świecie uważam że Fotonowa świadoma energia ---czyli Duch łączy inkarnuje się z ciałem fizycznym dopiero kiedy mózg już jest wykształcony w takim płodzie i nerwy i Duch może poprzez ten mózg odbierać bodźce ze świata zewnętrznego, zresztą do XIII wieku nawet kościół Rzymsko-Katolicki uznawał Aboracje do któregoś tygodnia, bo twierdził że dusza się wciela nie od poczęcia ---czyli nie w zarodek a już w ukształtowany płód .

Osobiście dopuszczam Aborcje ale wczesną ---i jeżeli życie matki byłoby ZAGROŻONE .

Jestem też za tym żeby zgwałcona kobieta MIAŁA WYBÓR I DOSTĘP DO PIGUŁKI ---TABLETKI ----PO ----I WOGÓLE ŻEBY BYŁA RZETELNA WIEDZA I PRZEDMIOT W SZKOŁACH ----EDUKACJA SEKSUALNA I ŻEBY BYŁ DOSTĘP DO ŚRODKÓW ANTYKONCEPCYJNYCH .

Także osobiście ja ----dopuszczam W SKRAJNYM WYPADKU ABORCJE ----ale zawsze zdanie powinno należeć do matki ---kobiety, natomiast ZAKAZY, NAKAZY nic tu nie zrobią i gdyby kobiety w Polsce miały dostęp do tabletki poronnej lub tabletki PO i gdyby ta tabletka była bez recepty i tania ----nie byłoby tyle Aborcji i nie byłoby PODZIEMIA ABORCYJNEGO. JESTEM ZA ŻYCIEM ----ale równocześnie uważam że KOBIETY powinny mieć WYBÓR ---a nie żeby je za to KARAĆ i tego LEKARZA co dokonał na życzenie kobiety zabiegu aborcyjnego .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Stop aborcji

Postautor: Ivo700 » 01 gru 2017, 14:41

PS ---o ABORCJI

Aborcja a poronienie

Embrion po całkowicie samoistnym poronieniu w ok. 6. tygodniu od poczęcia.
Aborcja nie jest tym samym co poronienie[3]. Samoistne, przedwczesne zakończenie ciąży nazywane jest poronieniem (jeśli ma miejsce do 22. tygodnia ciąży) lub porodem przedwczesnym (jeśli ma miejsce po 22. tygodniu ciąży)[12]. W przypadku niezupełnego poronienia samoistnego dokonuje się usunięcia obumarłego płodu lub resztek tkankowych, aby uniknąć powikłań zdrowotnych zagrażających życiu kobiety[3]. W przyrodzie występuje tylko poronienie[3]. Około 60% wszystkich poczęć kończy się samoistnie jeszcze przed zakończeniem pierwszego trymestru ciąży, z czego spora liczba jeszcze przed wystąpieniem opóźnionej miesiączki, co określa się terminem ciąża subkliniczna albo aborcja menstruacyjna[12].

W 2010 raporty zamówione przez Departament Zdrowia Wielkiej Brytanii stwierdzają, że przed upływem siódmego miesiąca ciąży płód znajduje się w stanie stałego braku przytomności, przypominającego sen lub narkozę oraz, że jest widoczne, że połączenia nerwowe z korą mózgową są nierozwinięte, a ponieważ większość neurochirurgów wierzy, że kora mózgowa jest niezbędna do odczuwania bólu, można wnioskować, że płód nie może odczuwać żadnego bólu do tej fazy rozwoju[5]. Wcześniejsza praca przeglądowa badaczy z University of California w San Francisco, opublikowana w 2005 roku na łamach JAMA, podobnie podsumowywała stan wiedzy medycznej dotyczącej możliwości nocyceptywnych płodu[2]. Autorzy uznali, że mało prawdopodobnym jest, aby płód odczuwał ból przed trzecim trymestrem ciąży. Coraz powszechniejszy wśród neurobiologów zajmujących się rozwojem ośrodkowego układu nerwowego staje się pogląd, że kluczowym dla wykształcenia zdolności odczuwania bólu przez płód jest wykształcenie odpowiednich połączeń wzgórzowo-korowych, które ma miejsce około 26. tygodnia ciąży[3].
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

Re: Stop aborcji

Postautor: cthulhu87 » 01 gru 2017, 15:15

Ivo700 pisze:PS ---o ABORCJI

Aborcja a poronienie

Embrion po całkowicie samoistnym poronieniu w ok. 6. tygodniu od poczęcia.
Aborcja nie jest tym samym co poronienie[3]. Samoistne, przedwczesne zakończenie ciąży nazywane jest poronieniem (jeśli ma miejsce do 22. tygodnia ciąży) lub porodem przedwczesnym (jeśli ma miejsce po 22. tygodniu ciąży)[12]. W przypadku niezupełnego poronienia samoistnego dokonuje się usunięcia obumarłego płodu lub resztek tkankowych, aby uniknąć powikłań zdrowotnych zagrażających życiu kobiety[3]. W przyrodzie występuje tylko poronienie[3]. Około 60% wszystkich poczęć kończy się samoistnie jeszcze przed zakończeniem pierwszego trymestru ciąży, z czego spora liczba jeszcze przed wystąpieniem opóźnionej miesiączki, co określa się terminem ciąża subkliniczna albo aborcja menstruacyjna[12].


Według spirytyzmu połączenie między duchem a ciałem zawiązuje się w chwili poczęcia, ale na początku jest ono bardzo słabe i wzmacnia się z czasem. Poronienie czasami wynika z niedoskonałości materii, czasami jest próbą dla rodziców. Ale człowiek nie powinien wywoływać tego sztucznie.

W 2010 raporty zamówione przez Departament Zdrowia Wielkiej Brytanii stwierdzają, że przed upływem siódmego miesiąca ciąży płód znajduje się w stanie stałego braku przytomności, przypominającego sen lub narkozę oraz, że jest widoczne, że połączenia nerwowe z korą mózgową są nierozwinięte, a ponieważ większość neurochirurgów wierzy, że kora mózgowa jest niezbędna do odczuwania bólu, można wnioskować, że płód nie może odczuwać żadnego bólu do tej fazy rozwoju[5]. Wcześniejsza praca przeglądowa badaczy z University of California w San Francisco, opublikowana w 2005 roku na łamach JAMA, podobnie podsumowywała stan wiedzy medycznej dotyczącej możliwości nocyceptywnych płodu[2]. Autorzy uznali, że mało prawdopodobnym jest, aby płód odczuwał ból przed trzecim trymestrem ciąży. Coraz powszechniejszy wśród neurobiologów zajmujących się rozwojem ośrodkowego układu nerwowego staje się pogląd, że kluczowym dla wykształcenia zdolności odczuwania bólu przez płód jest wykształcenie odpowiednich połączeń wzgórzowo-korowych, które ma miejsce około 26. tygodnia ciąży[3].


Rozumiem, że to jest argument zwolenników aborcji. Trzeba jednak zaznaczyć, że konsekwentnie stosowany byłby też argumentem za eutanazją osób będących w stanie śpiączki czy jakiejkolwiek utraty bądź poważnego ograniczenia świadomości, gdy człowiek nie odczuwa bólu. Nie wiadomo też dlaczego kwestia odczuwania bólu miałaby mieć decydujące znaczenie w sprawie czyjegoś życia lub śmierci, a nie np. inny czynnik.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Stop aborcji

Postautor: Ryszard » 01 gru 2017, 21:42

Zarówno aborcja czy eutanazja jest powszechna, czy są zakazy czy ich nie ma.
Nie wiemy co czuje płód ani od jakiego czasu czuje, widziałem filmy jak płód ucieka , chowa się jak najdalej od szczypiec które mają go rozszarpać. Zagrożenie życia matki ... hmm co ważniejsze , nowe życie czy stare, można dyskutować.
Rozumiem, ciężka nieuleczalna choroba dziecka lub gwałt, ale nie bo ktoś po pijaku na imprezie nie miał hamulców.
Nie chcesz mieć i wychowywać możesz od razu oddać a nie zabijać.
Eutanazja , bo potrzebny narząd dla kogoś ważnego, czytaj zasobnego, eutanazja bo i tak niedługo umrze itp to w Polsce a także na świecie normalność.
Może nie aż taka jak w Holandii jawna, gdzie jedynym kryterium jest wiek, tylko taka jak w Polsce gdzie lekarze udają , ze próbują leczyć, mimo iż ktoś już przekroczył wiek produkcyjny, czyli jest oczywistym "bagażem" dla społeczeństwa.
Nikt i nic nie zmieni mentalności lekarzy ani ludzi.
Nie trzeba pytać duchów czy Kardeka co jest dobre a co złe, mili Państwo.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Stop aborcji

Postautor: cthulhu87 » 01 gru 2017, 23:11

Ryszard pisze:Nie trzeba pytać duchów czy Kardeka co jest dobre a co złe, mili Państwo.


Zadawanie pytań zawsze jest lepsze niż ich niezadawanie. Natomiast aby nie zwalniać się z myślenia przy lekturze książek o duchowości, należy jeszcze pytać "dlaczego" coś jest dobre lub złe.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Stop aborcji

Postautor: Ivo700 » 01 gru 2017, 23:37

Z Aborcją to jest tak ---

wiadomo że jeżeli ktoś przyjmuje pogląd że

1. duch wciela się od poczęcia ----to dla takich osób usunięcie płodu w skrajnych sytuacjach nawet żeby ratować życie matki będzie to jednak zło lub grzech

2.dla natomiast tych osób [tak jak ja i inni spirytyści, niektórzy ezoterycy ---w USA wśród Spirytystów są zdania podzielone w tej materii ---bo istnieją też nurty Spirytystyczne nie-kardecjańskie które powstały po XIX wieku]

które uważają że DUCH inkarnuje się w późniejszym okresie a nie od poczęcia ---nie będzie złem jak się płód usunie ze wzglądu na gwałt, upośledzenie płodu ---ale do 12 tygodnia ---kiedy płód nie ma jeszcze wytworzonego systemu nerwowego , mózgu i nie jest świadomy --nie odczuwa bólu, itp .

Jak pogodzić te dwa stanowiska ---może pogodzić się nie da ---ale uważam że nie należy NAKAZYWAĆ ANI ZAKAZYWAĆ ---kobieta sama powinna podjąć decyzje co do Aborcji i nie zaostrzać tego prawa moim zdaniem, a wogóle żeby uniknąć np aborcji ---skrobanek, dopuścić TABLETKE antykoncepcyjną dla kobiet ''PO'' .

Także każdy niech postępuje ZGODNIE Z SUMIENIEM .
Ivo700
 
Posty: 85
Rejestracja: 01 gru 2017, 13:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 4 gości