Stop aborcji

W jaki sposób pomóc innym? Ten dział forum stworzony został po to, by wzajemnie się inspirować do działań charytatywnych... Zapraszamy do dyskusji!

Re: Stop aborcji

Postautor: czarnyMag » 14 kwie 2016, 12:38

Nikita pisze:Alez wy straszycie...podobnie jak kiedys kaotlicy straszyli pieklem teraz wy straszycie piekielkiem za aborcje...a jak wiadomo z roznych powodow dokonuje sie aborcji...wiec nie osadzajmy...


Ponieważ mój post jest ostatni a Ty personalnie nie piszesz to pozwolę się Tobie odpowiedzieć jednak
"nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe" - a więc żyjesz Nikito to pozwól żyć innym (każdy z nas ma swoją "karmę" do odrobienia i każdy z nas potrzebuje swojej szansy.
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Stop aborcji

Postautor: Nikita » 14 kwie 2016, 15:13

Nawet zwierzeta zagryzaja swoje mlode w sytuacjach zagrozenia i braku pozywienia...wiec jest to jakby instynktowne dzialanie....Ja nie mowie aby aborcje traktowac jako srodek antykoncepcyjyn ale sa sytuacje dramatyczne i dlatego apeluje abyscie nie straszyli i nie osadzali...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Stop aborcji

Postautor: Xsenia » 14 kwie 2016, 15:20

Popieram słowa Nikity. Magu panuj nad własnymi słowami. Aborcja to nie przyjemność i nie jest łatwo podjąć taką decyzję. A niektóre kobiety wręcz muszą taką podjąć (np. by przeżyć). Dowalanie im, że ich własna chęć przeżycia robi z nich morderczynie, raczej dobre nie jest. Kopanie leżącego nigdy mi się nie podobało.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Stop aborcji

Postautor: czarnyMag » 14 kwie 2016, 15:22

Nikita pisze:Nawet zwierzeta zagryzaja swoje mlode w sytuacjach zagrozenia i braku pozywienia...wiec jest to jakby instynktowne dzialanie....Ja nie mowie aby aborcje traktowac jako srodek antykoncepcyjyn ale sa sytuacje dramatyczne i dlatego apeluje abyscie nie straszyli i nie osadzali...


W sumie chodzi mi - ale tylko mi! o idee :)
Zwierzęta zagryzają jak im Pan pozwoli - jak ich uprzedzi to jednak nie - a Pan nie jest zadowolony gdy suka zagryzie swoje młode (jak pan daje suce co jej trzeba) bo jej to podpowiada zwierzęcy instynkt :)
W sumie tę przytoczoną sytuację przeze mnie można z powodzeniem wtłoczyć w sytuację człowieka zamieniając Pan na Bóg a s.... no wiecie :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Stop aborcji

Postautor: Xsenia » 14 kwie 2016, 17:20

czarnyMag pisze:W sumie chodzi mi - ale tylko mi! o idee :)
Zwierzęta zagryzają jak im Pan pozwoli - jak ich uprzedzi to jednak nie - a Pan nie jest zadowolony gdy suka zagryzie swoje młode (jak pan daje suce co jej trzeba) bo jej to podpowiada zwierzęcy instynkt :)

Czyżbyś tak mało wierzył w Boga, że nie wierzysz, iż Bóg robi wszystko by kobieta jednak nie decydowała się na aborcję? W ciężkich chwilach naszego życia zawsze można liczyć na Jego pomoc przychodzącą do nas w różnych osobach. Dlaczego wiec Bóg miałby opuszczać kobiety chcące poddać sie aborcji?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Stop aborcji

Postautor: OneNight » 14 kwie 2016, 17:58

To nie żaden bóg robi wszystko, aby zakazać aborcji. To ludzie chcą tego zakazać, bo uważają to za niemoralne.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Stop aborcji

Postautor: danut » 14 kwie 2016, 18:10

OneNight pisze:To nie żaden bóg robi wszystko, aby zakazać aborcji. To ludzie chcą tego zakazać, bo uważają to za niemoralne.


A czego to człowiek, by nie potrafił wymyślić dla swojego usprawiedliwienia się? Słuchając tych wszystkich "za i przeciw" nasuwa mi się myśl, że co niektóre kobiety nie chcące rodzic, bo zbrzydnie ich ciało, bo nie będzie miała już tyle dla siebie czasu na rozrywki, bo... itd. wymyślą, że zabijając swoje dziecko czynią według woli Boga, bo on ma wyższą moralność od ludzkiej, a jej święte ciało musi czcić, bo to ono zostało wybrane przez Boga. - Szkoda mi słów....
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Stop aborcji

Postautor: Pablo diaz » 14 kwie 2016, 21:10

Natasza pisze:Pablo a kto ma dokonać wyboru i jakim prawem ma się kierować w każdym przypadku zarówno gdy chodzi o kwestię

dziecka w ciąży, pełnoletniej w ciąży, ciąży zagrażającej życiu kobiety itd.

nie życzę nikomu stawania wobec okrutnych życiowych dylematów,oczywiście nie męzczyzna będzie je miał ale głównie dziewczyna/kobieta
jeśli dokonasz wyboru to niech to będzie twoj wybór a nie czyjeś dysponowanie twoim życiem, ciałem i twoimi uczuciami

ile przypadków widzieliście , jeden?
życie potrafi weryfikować ludzkie wybory
jeden z was zgodzi się na przyjęcie losu a inny wcale nie musi
nikt niczego nie musi
nie pytajcie się co mówią duchy ani czyjeś poglądy, stajecie się łatwo sędziami
cytując pewne pismo ,, nie sądźcie byście sami sądzeni nie byli,, - wolny przekład


Prawo,które zostało ustalone przez człowieka nie oznacza ,że jest prawem Bożym.
Nuka i spirytyzm udwowodnili,że życie zaczyna się od poczęcia.Od tego momentu cokolwiek zrobi człowiek
w stosunku do życia staje się nieuzasadnionym przestępstwem przed Bogiem.
Spirytyzm niczego nie zabrania jak tylko informuje o konsekwencjach.

Kardec zadał pytanie Duchom

880. Które z praw naturalnych dotyczących człowieka jest najważniejsze?

„Prawo do życia; to dlatego nikt nie ma prawa pozbawiać życia bliŹŸniego
ani też czynić czegokolwiek, co naruszałoby jego istnienie cielesne.”
Księga duchów

Jeśli chodzi o przypadki i dylematy to mógłbym troszkę o tym napisać ,bo ten temat akurat mnie dotyczy.
Ponieważ to nam w szpiatlu zaoferowano usunięcie ciąży (zapewniając ,że nic się nie stanie,że to będzie dyskretne ,nikt o tym się nie dowie...)i z jakim przekonaniem.
Mógłbym napisać elaborat na temat aborcji ,podać masę wiedzy ,którą przekazała strona duchowa,oraz którą przekazali Chico Xavier,Divaldo Franco i inni,ale po co ?Kiedy ja wiem,że w nas ludziach brak jest miłości,ponieważ wciąż na pierwszym miejscu zabiegamy o dobra materialne i wygody .Dla przeciętnego człowieka w tych czasach (w Polsce) poczuciem bezpieczeństwa jest mieć przysłowiowy wikt .Kobieta martwi się o to ,co będzie jutro i to często jest tym ,co skłania ją do podjęcia takiej ,a nie innej decyzji .

Gdybyśmy tylko zrozumieli słowa Jezusa,które właśnie mówią o wikcie :

Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać?

Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Stop aborcji

Postautor: Nikita » 15 kwie 2016, 07:16

A mimo to ludzie umieraja z glodu i laduja na ulicy jako zebracy wiec nie w kazdym przypadku Bog pomaga...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Stop aborcji

Postautor: Pablo diaz » 15 kwie 2016, 07:37

Bog pomaga ludziom rozumiejac.W tych slowach znajduje sie cala prawda o cierpieniu ubostwie chorobach i wszelakiej nedzy tego swiata.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

PoprzedniaNastępna

Wróć do Działania charytatywne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości