Modlitwa za ojczyznę

Tu można podzielić się z innymi użytkownikami pięknymi, zasłyszanymi gdzieś modlitwami, a także poprosić o to, by wspólnie pomodlić się w jakiejś sprawie.

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: cthulhu87 » 05 cze 2013, 01:01

Krzysztoff pisze:
cthulhu87 pisze:Drogi Krzysztofie - mnie brat załatwił pracę na pół etatu... w administracji, po znajomości. Nie wstydzę się tego powiedzieć, bo ta praca jest dla mnie ważna. Czy to jest niemoralne?

Marcinie, czy to ma być jakaś rodzaj spirytystycznej spowiedzi ? :shock: :lol:
(słychać 3 krotne stukanie)
idź i niechaj ta praca Ci służy na zdrowie :lol:

tak generalnie to moje wcześniejsze uwagi dotyczą przemiany długofalowej tak w perspektywie owej "przemiany planetarnej" - bo mam wrażenie że się nie rozumiemy :D


Lubię sobie tak ponarzekać i pożalić się czasami, typowo po polsku :)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: Luperci Faviani » 05 cze 2013, 07:18

cthulhu87 pisze:brat załatwił pracę na pół etatu... w administracji, po znajomości. [...] Czy to jest niemoralne? Być może.

Załatwianie roboty po znajomości jest niemoralne przede wszystkim wtedy, gdy na ważne stanowisko przyjmuje się osobę z góry niekompetentną, ale jeśli angażuje się do pracy człowieka sprawdzonego, to fala społecznej krytyki opiera się głównie na ludzkiej zawiści, zazdrości i frustracji.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: atalia » 05 cze 2013, 08:03

Widzę Forrescie, ze jestes zwolennikiem KNP,zreszta ja też kiedys głosowałąm na JKM(!). Jednak tak skrajny liberalizm stoi w całkowitej sprzecznosci z nauka spirytystyczna, krótko mowiąc, w ogóle nie jest dla normalnych ludzi.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: forrest » 05 cze 2013, 15:23

Nie widzę sprzeczności. To raczej etatyzm jest sprzeczny z filozofią spirytystyczną.
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: atalia » 05 cze 2013, 20:44

A nie widzisz jej w sztandarowym powiedzeniu skrajnego liberalizmu " radź sobie sam"?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: forrest » 06 cze 2013, 20:48

A jaki to jest "skrajny liberalzm"? Nie spotkałem się z takim hasłem "radź sobie sam". Spotkałem się z czymś takim, że nie ma wolności gospodarczej bez solidarności międzyludzkiej. I że rząd nie wyręczy nikogo w udzielaniu pomocy. I że zabiera po cichu dużo pieniędzy, a później część z nich oddaje z wielką pompą. Ale "radź sobie sam", to tego nie spotkałem. Oczywiście, nikt nikogo nie będzie wyręczał w tym, co można bez problemu osiągnąć pracą ...chyba, że państwo nadopiekuńcze z pieniędzy podatników.
Natomiast etatyzm sam jest przyczyną wyzysku (poprzez podatki) i staje się przyczyną wyzysku jednych ludzi przez drugich ...jeszcze kilkadziesiąt albo kilkaset lat prób i błędów i większość ludzi to zrozumie.
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: atalia » 06 cze 2013, 21:09

Cóż, szkoda, że nie słyszałes tego hasła, wydaje mi się ,że jest dość znane. Nawiązuje ono do znanej wypowiedzi JKM na temat osób niepełnosprawnych- moim zdaniem była ona całkowicie i w najwyższym stopniu obrzydliwa, jak zresztą i jego poglądy na temat kary śmierci, praw kobiet etc.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Modlitwa za ojczyznę

Postautor: czarnyMag » 22 wrz 2016, 23:21

Cotygodniowa Medytacja na rzecz Wzniesienia w każdą niedzielę o godz. 18.00

https://krystal28.wordpress.com/2016/09 ... odz-18-00/
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Poprzednia

Wróć do Modlitwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości